یکشنبه 28 مهر 1398  12:25 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

به گزارش صدای اهل سنت جنوب  گردان های نظامی عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش حماس پوستری از زندانیان اسرائیلی در نوار غزه منتشر کرد و خطاب به مقامات رژیم صهیونیستی از حملات بیشتر به نوار غزه هشدار داد.

در این پوستر نوشته شده است که یادتان باشد نظامیان شما هنوز در اختیار ما هستند پس در برخورد خود با مردم فلسطین محتاط باشید.

در سال 2011 صهیونیستها بسیاری از اسیران فلسطینی در زندان های این رژیم را با نظامی خود گیلاد شالیت معاوضه کردند. آنها مجبور شدند هزار فلسطینی را از زندان آزاد کنند.

در پوستر تازه منتشر شده حماس تصاویری از زندانیان اسرائیلی به چشم می خورد. شالیت در سال 2006 در جریان حمله صهیونیستها به نوار غزه دستگیر شده بود.   


نظرات()  
یکشنبه 28 مهر 1398  11:24 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today


به گزارش صدای اهل سنت جنوب وزیر آموزش و پرورش هلند به مسئولان یک مدرسه اسلامی در آمستردام برای تعیین مدیر موقت این مدرسه مهلت چند روزه ای را داد، مسئولان این مدرسه قبل از پایان مهلت، فردی را به عنوان مدیر موقت تعیین کرد.

این مدرسه اسلامی، «مارسل هوور» مدیر تجاری کنونی یکی از شرکت ها انسخده در اوفریل هلند را که در اوایل ماه وی را نامزد به پست کردند، به عنوان مدیر موقت این مدرسه انتخاب کردند.

 

نزدیک به یک ماه گذشته، وزیر آموزش و پرورش هلند، شورای اداری این مدرسه را برکنار کرد و گفت: درباره این مدرسه بسیار نگران است. دانش آموزان این مدرسه مستحق آموزش خوب هستند. به همین دلیل باید شورای اداری مدرسه تغییر کند تا دولت تامین مالی آن را ادامه دهد.

این وزیر، مهلتی را برای تعیین مدیرجدید تعیین کرد که روز دوشنبه گذشته(22 مهر) به پایان رسید.

 

وزیر آموزش و پرورش هلند، اعلام نکرده است که آیا این مدیر جدید را می پذیرد یا خیر، اما وی پیش از این گفته بود که مدیر مدرسه اسلامی باید مسلمان باشد. درصورت مخالفت وزیر با مدیر جدید، این مسئله به دادگاه ارجاع داده می شود، به طوری که « اتاسوی» مدیر مدرسه کنونی، گفت: وزیر حق ندارد، مدیر جدید را نپذیرد.

اتاسوی گفت: موضع این وزیر را نمی فهد. به همین دلیل باید اقدام فوری انجام شود و مدیر به سرعت انتخاب شود تا تامین مالی متوقف نشود، به این ترتیب این مدرسه می تواند حقوق معلمان را پرداخت کند.

   


نظرات()  
یکشنبه 28 مهر 1398  11:22 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today


به گزارش صدای اهل سنت جنوب  جمعیت جهانی الرحمة کویت، یک مرکز اسلامی را در اندونزی برای کمک به گسترش فرهنگی اسلامی و ارایه تصویری درست از ارزش ها و آموزه های دین اسلام افتتاح کرد.
«عبدالله عبیدالعجمی» رئیس دفتر جمعیت جهانی الرحمة در اندونزی و فلیپین، گفت: این مرکز متشکل از یک مسجد به مساحت 121 متر مربع با گنجایش 200 نمازگزار، وضوخانه، سرویس بهداشتی، کلاس های آموزشی و درسی به مساحت 56 مترمربع و با گنجایش 24 دانشجو و دانش آموز است.

العجمی افزود: جمعیت جهانی الرحمة 100 نسخه قرآن کریم بین دانشجویان و دانش آموزان توزیع شده است.
وی ادامه داد: هدف این مرکز همکاری و کمک در نشر فرهنگ اسلامی بین همه مسلمانان و برگزاری فعالیت های تبلیغی و تربیتی و اجتماعی متعدد است.

رئیس دفتر جمعیت جهانی الرحمة در اندونزی و فلیپین، گفت: جمعیت جهانی الرحمة بر حمایت و نظارت بر حفظ کتاب الهی در این کشورها تاکید دارد؛ به طوری که پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) در حدیث نبوی خود آورده است که «خیرکم من تعلم القرآن و علمه».
العجمی افزود: مراکز اسلامی که این جمعیت به تاسیس آن اقدام می کند، بخش ضروری و وسیله مهمی برای تشویق به آموزش و حفظ قرآن کریم و تلاوت آن و تداوم بر آموزش علوم شرعی و دینی است. این جمعیت همچنین مسابقات قرآنی برای جوانان مسلمان برگزار می کند.
وی ادامه داد: جمعیت جهانی الرحمه به طرح های فرهنگی و آموزشی در آسیا مانند مراکز و مدارس اسلامی توجه ویژه دارد.

   


نظرات()  
یکشنبه 28 مهر 1398  11:16 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today


به گزارش صدای اهل سنت جنوب به نقل از پرس تیوی، سیدحسن نصرالله دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان ضمن مخالفت با استعفای دولت لبنان قول داد كه اجازه ندهد كسی لبنان را بسوزاند و باعث ایجاد هرج و مرج در كشور شود.

نصرالله در سخنرانی روز شنبه خود با اشاره به اعتراض ها در سراسر لبنان ، ابراز همبستگی خود را برای تظاهرات اخیر اقتصادی و ضد فساد در این کشور اعلام کرد و گفت که حزب الله مصمم است که سخت کار کند تا مشکلات کشور را برطرف کند و اجازه ندهد کسی این کشور را به سقوط هدایت کند.

وی گفت: مشکلات کشور سیستماتیک است و با تغییر دولت بهبود نخواهد یافت و خطاب به کسانی که خواستار استعفای دولت شده بودند افزود: این کارها برای بهبود شرایط اتلاف وقت است و در تغییر شرایط اقتصادی مردم تاثیری نخواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد برنامه هایی که توسط بعضی احزاب برای استعفای دولت پیشنهاد شده است نوعی طفره رفتن از مسئولیت هایشان در قبال مردم است. سید حسن از مردم و دولت خواست برای حل مشکلات با یکدیگر همکاری کنند.

وی به تظاهرکنندگان لبنانی نیز هشدار داد به تحریکات دشمنان خارجی و عوامل جاسوسی صهیونیستها آگاه باشند و بیش از آتش تظاهرات را شعله ور نکنند.

   


نظرات()  

جوان امروز

پایگاه خبری تحلیلی جهان اسلام همراه با جوانان اهل سنت
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic