شنبه 16 شهریور 1398  02:50 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

معاون حقوقی رئیس جمهور در دیدار با ماموستا محمدی، امام جمعه اهل سنت کرمانشاه و اعضای شورای افتاء کرمانشاه گفت: دولت به دنبال استفاده از همه اقوام کشور در مناصب است.

لعیا جنیدی در دیدار با ماموستا محمدی امام جمعه اهل سنت کرمانشاه و اعضای شورای افتاء کرمانشاه با بیان این مطلب که نگاه حقوقی، نگاه سیاسی نیست، گفت: قانون اساسی تساوی مردم در برابر قانون را مقرر کرده و طبیعی است که بنده عمیقا به این اصل اعتقاد داشته باشم و برای آن تلاش کنم.
معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان اینکه ارزش های بزرگ برای رسیدن به خواسته ها نباید از یاد برود، تصریح کرد: ارزش های بزرگ، حفظ کلیت کشور، وحدت ملی، تمامیت ارضی، دوام و قوام کشور است.
جنیدی نظام کشور را مجموعه ای از نظم ها تعبیر و اذعان کرد: امروز گروه های خارجی و مداخلات تهدید کننده منطقه، کشور را تهدید می کند ولی مردم ایران مردم متحدی هستند و حفظ موجودیت کشور برایشان اهمیت دارد.
جنیدی با بیان اینکه ایران باشکوه مجموعه ای از اقوام مختلف است که در عین حال بهم پیوستگی دارند و واحد هستند، مطرح کرد: این باور به اتحاد موجودیت کشور را مستحکم و حفظ می کند؛ وجود اقلیت های مختلف قومی و مذهبی در کشور، تنوع فکری و فرهنگی ما را نشان می دهد که در عین حال به هم پیوسته است.
وی اظهار کرد: بدون هیچ تردیدی برخی خواسته های اقلیت های مذهبی را به حق می دانم و تلاش می کنیم اصل تساوی مردم در برابر قانون برای تمام مردم کشور تامین شود.
معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان این مطلب که مبنا در مناصب باید شایسته سالاری باشد، عنوان کرد: به دنبال شایسته سالاری است که احساس رضایت، خشنودی، اقناع و انگیزه بیشتر برای کار بیشتر پیش می آید؛ دولت هم به مانند شما فکر می کند و علاقه مند به شایسته سالاری است.


   


نظرات()  
شنبه 16 شهریور 1398  02:48 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today


مدرس حوزه های علمیه اهل سنت زاهدان گفت: عشق امام حسین (ع) در دل همه مسلمانان است و مختص یک مذهب اسلام نمی باشد.

به صدای اهل سنت جنوب  ، مولوی عبدالغنی دهانی، مدرس حوزه های علمیه اهل سنت مرکز سیستان و بلوچستان در مراسم عزاداری که به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در حسینیه شهیدان میرحسینی تیپ نیروی مخصوص 110 سلمان فارسی برگزار شد، گفت:یکی از نعمت های بزرگ خداوند متعال، معرفت است که انسانها به یکدیگر می ورزند و امکان معرفت برای انسان وجود دارد ،انسان اول خودش را شناخته بعد دیگران را بشناسد.
وی بیان کرد: واقعه عاشورا و امام حسین علیه السلام تا ابد جهانی شده است، امام حسین (ع) پرچمدار شهدای مظلوم کربلا می باشد که درس آزادگی و جوانمردی داد.
مولوی دهانی گفت:عشق و محبت امام حسین علیه السلام در دل ما مسلمانان است، حتی خلاف کارها و مفسدین هم در این ایام به سوگواری سرور و سالار شهیدان می پردازند.
وی اضافه کرد: هیچ قدرتی نمی تواند قدرت حسینی را شکست دهد.
وی تاکید کرد: باید در دنیا معرفت دینی و معرفت حسینی داشته و به اباعبدالله نزدیک شویم تا در دنیا و آخرت عاقبت به خیر شویم.
این عالم اهل سنت تصریح کرد: ما باید قدردان رهبر فرزانه انقلاب اسلامی باشیم چرا که به تمام مسائل آگاه هستند و با روشنگری نقشه شوم دشمنان را سرکوب می کنند.
شایان ذکر است این مراسم با مداحی برادر بسیجی جامعی مداح اهل بیت و سینه زنی خاتمه یافت.

   


نظرات()  
شنبه 16 شهریور 1398  02:45 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه، امام حسین (ع) را متعلق به همه مسلمانان دانست و گفت: راه و روش آن حضرت الگوی روشن دلسوزان اسلام است.
به گزارش صدای اهل سنت جنوب ؛ ماموستا مُلا محمد محمدی در خطبههای این هفته نماز جمعه اهل سنت در مسجد جامع امام شافعی کرمانشاه، با بیان جایگاه اهل بیت (ع) و خاندان پیامبر و علاقمندی قلبی اهل سنت به این عزیزان، افزود: امروز باید مراقب باشیم دشمنان وحدت اسلامی با تبلیغات مسموم و دروغین خود بین شیعه و سنی شکاف ایجاد نکنند و نگذاریم ایام محرم را به زمانی برای اختلاف افکنی بدل کنند.
او در ادامه با اشاره به واقعه اسفناک به خاک و خون کشیدن اهل بیت نبوی در کربلا و رخدادهای تلخ و دردناکی که منجر به این حُزن ابدی شد، گفت: آنچه از قیام امام حسین (ع) باید آموخت؛ بذل جان و مال و اولاد در راستای اعتلا و بقای اسلام ناب پیامبر (ص) است که هیچ اولویتی برای فراموشی آن وجود ندارد.
وی در ادامه با قدردانی از مردم فهیم و بزرگ کرمانشاه که سالهاست با همدلی و احترام متقابل به عقاید مذهبی یکدیگر همزیستی و برادری اسلامی را به نمایش گذاشته اند، گفت: مردم کرمانشاه نمونه عینی اخوت اسلامی هستند.
خطیب جمعه اهل سنت کرمانشاه در ادامه خطبه های خود همچنین اقدامات و تصمیم گیری های اخیر نظام در مقابل زیاده خواهی های دشمن را تحسین کرد و ابراز امیدواری نمود مقاومت ملت و نظام بزرگ ایران ، توفیق قریب را در پی داشته باشد.
ماموستا محمدی همچنین به شرح فلسفه و ماهیت هجرت پیامبر گرامی اسلام (ص) از مکه به مدینه و تاثیر این حرکت مهم و تاریخی در تسریع و گسترش اسلام پرداخت.
او دوران پس از هجرت پیامبر را زمان شکل گیری و استحکام نهادها و مراکز پیشران و تصمیم گیرنده جامعه اسلامی دانست و افزود: مساجد جایگاه ویژه ای در جهت دهی و یکپارچه سازی مردم برای زندگی سعادتمند در سایه احکام ...

   


نظرات()  
شنبه 16 شهریور 1398  02:42 ب.ظ    ویرایش: شنبه 16 شهریور 1398 02:45 ب.ظ
توسط: javan today

به گزارش صدای اهل سنت جنوب امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: امام حسین(ع)برای احیای دین جدش در مقابل حکومت یزد که ظلم، بی بندوباری و فساد در آن حاکم بود قیام کرد.
مولوی عبدالصمد کریم زایی در خطبه های این هفته نماز جمعه اهل سنت ایرانشهر با تسلیت شهادت امام حسین(ع)و یاران با وفایش اظهار داشت: حکومت یزد چون فاسد بود و شرابخواری، بی عدالتی و ظلم برمردم حاکم شده بود امام حسین(ع)برای احیای دین جدش قیام کرد و در این راه خود و یارانش به شهادت رسیدند.
وی بیان کرد: امروز مسلمانان باید درس هویت، آزادی و ظلم ستیزی را از امام حسین (ع) بیاموزند.
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر بیان کرد: امام حسین (ع) به لشکری که در مقابلش شمشیر کشیده بودند فرمودند« من نوه رسول خدا (ص) هستم، من برای هدایت شما و کمک به شما آمدم»اما آنان به فرمایشات امام(ع)گوش نکردند.
مولوی کریم زایی گفت: کسانی که در شهادت امام حسین (ع) دست داشتند در همین دنیا به جزای اعمال شوم خودشان رسیدند.
وی بیان کرد: شهادت امام حسین (ع) واقعه ای بود که برای مسلمان و غیر مسلمان در دنیا درس است که هیچگاه در مقابل ظلم، فساد، بی بندباری و ستم سکونت نکنند.

   


نظرات()  
شنبه 16 شهریور 1398  02:38 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today


امام جمعه سنندج گفت: کتب و اشعار زیادی از علما و بزرگان اهل سنت در وصف امام حسین(ع) وجود دارد که مصداق بارز ارادت مسلمانان سنی به پیامبر و اهل بیت آن حضرت است.

به گزارش صدای اهل سنت جنوب  از سنندج، ماموستا عبدالرحمن خدایی در خطبه های نماز جمعه این هفته سنندج که در در مسجد جامع این شهر اقامه شد، اظهار کرد: خدواند در قرآن کریم می فرماید عدد ماه ها 12 است و از روزی که زمین و آسمان خلق شده این ماه ها وجود داشته است.
وی تصریح کرد: چهار ماه رمضان، ذی الحجه، رمضان و صفر چهار ماه حرام است که قرآن به آنها اشاره می کند.
وی افزود: خداوند در قرآن کریم خطاب به انسان ها می فرماید عمرتان در حال گذر است و روز حسابرسی نزدیک است از خواب غفلت بیدار شوید.
وی خاطرنشان کرد: برای انجام اوامر الهی مطیع و آماده باشید و از ظلم و ستم به دیگران و آزار همسایگان و انجام کارهای حرام دوری کنید.
وی با بیان اینکه ترس از خدا و اطاعت پروردگار از جمله هشدارهایی است که خداوند در قرآن کریم بارها مسلمانان را به آن دستور داده است، گفت: اطاعت از دستورات الهی و حرکت در مسیر اوامر پروردگار تنها راه سعادت انسان است.
خدایی اضافه کرد: در ماه محرم قرار داریم ماهی که شهادت امام حسین(ع) نوه پیامبر در آن قرار دارد.
وی با بیان اینکه حضرت امام حسین علیه السلام در روز سوم ماه شعبان سال چهارم هجری در مدینه به دنیا آمد و پیامبر مکرم اسلام در روز هفتم میلادش نامش را حسین نهاد، اظهار کرد: حضرت شافعی و سایر علما و بزرگان اهل سنت در مورد شهادت امام حسین(ع) کتب و اشعار زیادی دارند که نشانه ارادت اهل سنت به پیامبر و اهل بیت است.
امام جمعه سنندج گفت: یکی از علمای اهل سنت می گوید "امام حسین مسوول بود و برای حفظ دین جدش قیام کرد و ترجیح داد در این مسیر به شهادت برسد و با ظلم بیعت نکند".

   


نظرات()  
شنبه 16 شهریور 1398  02:35 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

امام جمعه موقت سنندج ایام محرم را فرصتی برای شناخت و پیروی از سیره زندگی اهل بیت (ع) اعلم کرد و گفت: علما و بزرگان اهل سنت احترام و ارادات خاص و ویژه‌ای به امام حسین (ع) دارند.ماموستا سید احسن حسینی روز پنجشنبه در مراسم اطعام محرومان در قالب اجرای نیت موقوفه امان الله خان اردلان که با حضور 200 خانواده محروم استان برگزار شد، اظهار داشت: ماه محرم فرصتی برای شناخت و پیروی از سیره و سلوک زندگی اهل بیت پیامبر(ص) است که باید از آن به بهترین نحو ممکن بهره برد. وی با اشاره به وجود اشعار و روایات فراوانی نسبت به ارادت اهل سنت به امام حسین (ع) افزود: دانشمندان اهل سنت در اشعار و نوشته های خود نشان داده‌اند که مرید و مخلص اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بوده‌اند. امام جمعه موقت سنندج با اشاره به شعری از اقبال لاهوری از دانشمندان اهل سنت با این مضمون "رمز قرآن را از حسین(ع) آموختیم، زآتش او شعله ها افروختیم" یادآور شد: اینگونه اشعار نشان دهنده درک فیلسوفان اهل سنت از امام حسین (ع) و قیام ایشان است. وی اضافه کرد: قیام دلیرانه و مسئولانه امام حسین (ع) دربرابر انحرافات سیاسی آن روزگار، برخاسته از هسته اندیشه توحیدی و معطوف به احیای ویژگی‌های یک جامعه برآمده از لا اله الا الله بوده و رنگ و سرشت اصیل اسلامی داشته است. ماموستا حسینی دربخش دیگری از سخنان خود سنت حسنه وقف را یکی از شاخص های سبک زندگی اسلامی دانست و گفت: خیرین کردستانی سالیان متمادی با ثبت موقوفات بزرگی همچون موقوفه امان الله خان پیشقراول امور خیر و مذهبی بوده اند و چشمه جاری این موقوفات از صدها سال پیش تاکنون جاری است. بیش از 2 هزار مسجد و 70 مکان مذهبی اعم از آرامگاه، مقبره و امامزاده و مکان استقرار چهار قرآن تاریخی در استان کردستان وجود دارد. 

   


نظرات()  
شنبه 16 شهریور 1398  02:31 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today


به گزارش صدای اهل سنت جنوب  حسن فضلی  گفت: در ایام محرم همه ساله بسیجیان اهل سنت با حضور در تکایا و مساجد اقدام به تامین امنیت هیئت های مذهبی در سطح شهرستان خاش می کنند.

وی انجام ایست و بازرسی، گشت زنی در قالب گشت های محله ور را از دیگر اقدامات این بسیجیان عنوان کرد و ادامه داد: این روند که از ابتدای ماه محرم انجام شده تا پایان مراسم عاشورای حسینی  همچنان ادامه خواهد داشت و در روز تاسوعا و عاشورا به تعداد افراد افزوده خواهد شد.

فرمانده سپاه خاش این مشارکت را عامل موثری در تقویت عناصر وحدت و امنیت دانست و افزود: همه ساله در سایه امنیت پایدار شاهد برگزاری باشکوه مراسمات عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) در این منطقه هستیم.

   


نظرات()  
شنبه 16 شهریور 1398  02:28 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

حجت الاسلام والمسلمین یوسف مهربان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار صدای اهل سنت جنوب  افزود: برادران اهل سنت به اصل محبت به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و جایگاه شخصیتی امام حسین(ع) اعتقاد دارند، هر چند که شیوه ابراز محبت و علاقه آنها نسبت به سیدالشهدا(ع) و شهادت آن حضرت با شیعیان فرق دارد.
وی ادامه داد: برخی علمای اهل سنت در مناطق تلفیقی خراسان در بعضی مراسم عزاداری ماه محرم به صورت نمادین شرکت می کنند. ائمه جماعت اهل سنت در نمازهای جمعه نیز خطبه ها را به وقایع کربلا اختصاص می دهند.
معاون فرهنگی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان گفت: برخی هماشهای مشترک علمای اهل سنت و شیعه هم در محرم الحرام پیرامون این ماه در شهرهای تلفیقی برگزار می شود.
امام جمعه اهل سنت مسجدجامع توحید منطقه مهرآباد مشهد نیز به خبرنگار ایرنا گفت: از جمله فعالیتهای اهل سنت در ماه محرم تلاوت و ختم قرآن کریم، اعتکاف در مسجد و بیان وقایع کربلا توسط مبلغان است.
مولوی حسن فاضلی مهر افزود: در روز عاشورا نیز برخی از اهل سنت آش نذری درست و در بین مردم توزیع می کنند.
امام جمعه مجن آباد شهرستان خواف واقع در جنوب شرق هم گفت: بیان رنج و مشقت فرزندان رسول الله در اجتماع مسلمین در مساجد و همچنین در خطبه نماز جمعه از اقداماتی است که در طول دهه نخست محرم توسط علمای اهل سنت صورت می گیرد.
مولوی سیدحسام الدین حسینی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از صبح روز عاشورا صدای قرآن از بلندگوی مساجد اهل سنت پخش می شود تا مردم به همین مناسبت در مسجد اجتماع کنند.
وی ادامه داد: مراسم عزاداری اهل سنت در خواف از ساعاتی پیش از ظهر عاشورا آغاز می شود و در پایان با اقامه نماز جماعت و ...


   


نظرات()  
شنبه 16 شهریور 1398  02:26 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

امام جمعه موقت سنندج، ایام محرم را فرصتی برای شناخت و پیروی از سیره زندگی اهل بیت (ع) اعلم کرد و گفت: علما و بزرگان اهل سنت احترام و ارادات خاصی به امام حسین (ع) دارند.

به گزارش صدای اهل سنت جنوب ماموستا سید احسن حسینی روز پنجشنبه در مراسم اطعام محرومان در قالب اجرای نیت موقوفه امان الله خان اردلان که با حضور ۲۰۰ خانواده محروم استان برگزار شد، اظهار داشت: ماه محرم فرصتی برای شناخت و پیروی از سیره و سلوک زندگی اهل بیت پیامبر(ص) است که باید از آن به بهترین نحو ممکن بهره برد.
وی با اشاره به وجود اشعار و روایات فراوانی نسبت به ارادت اهل سنت به امام حسین (ع) افزود: دانشمندان اهل سنت در اشعار و نوشته های خود نشان داده اند که مرید و مخلص اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بوده اند.
امام جمعه موقت سنندج با اشاره به شعری از اقبال لاهوری از دانشمندان اهل سنت با این مضمون "رمز قرآن را از حسین(ع) آموختیم، زآتش او شعله ها افروختیم" یادآور شد: اینگونه اشعار نشان دهنده درک فیلسوفان اهل سنت از امام حسین (ع) و قیام ایشان است.
وی اظهار داشت: قیام دلیرانه و مسئولانه امام حسین (ع) دربرابر انحرافات سیاسی آن روزگار، برخاسته از هسته اندیشه توحیدی و معطوف به احیای ویژگی های یک جامعه برآمده از لا اله الا الله بوده و رنگ و سرشت اصیل اسلامی داشته است.
ماموستا حسینی دربخش دیگری از سخنان خود سنت حسنه وقف را یکی از شاخص های سبک زندگی اسلامی دانست و گفت: خیرین کردستانی سالیان متمادی با ثبت موقوفات بزرگی همچون موقوفه امان الله خان پیشقراول امور خیر و مذهبی بوده اند و چشمه جاری این موقوفات از صدها سال پیش تاکنون جاری است.
بیش از ۲ هزار مسجد و ۷۰ مکان مذهبی اعم از آرامگاه، مقبره و امامزاده و مکان استقرار چهار قرآن تاریخی در استان کردستان وجود دارد.


   


نظرات()  
شنبه 16 شهریور 1398  02:25 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today


مولوی گرگیج: از حکام سعودی می خواهم در خصوص مشکلاتی که حجاج با آن دست و پنجه نرم می کنند چاره ای بیندیشند که با خاطرات خوبی به موطن خویش بازگردند.

به گزارش صدای اهل سنت جنوب  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان اهل سنت ایران (پرسشگران)، مولوی "محمدحسین گرگیج" امام جمعه اهل سنت آزادشهر که امسال در مراسم حج حضور یافته بود، از مدیریت عربستان سعودی انتقاد کرد.
به نوشته منبع یادشده، وی در مراسم نماز جمعه (۸ شهریور ۹۸) ضمن انتقاد از عملکرد ضعیف عربستان سعودی در خدمات رسانی به حجاج، اظهار داشت: مسجدالحرام اگرچه گسترش داشته، اما با توجه به ازدحام جمعیت هنوز نیازمند توسعه است. تحمل آفتاب سوزان و گرمای طاقت فرسای حجاز برای زائران به خصوص بیماران و سالخوردگان دشوار است.
مدیر دارالعلوم گالیکش افزود: امکانات و خدمات برای حجاج در عربستان بسیار ضعیف است؛ لذا از حکام سعودی می خواهم در خصوص مشکلاتی که حجاج با آن دست و پنجه نرم می کنند چاره ای بیندیشند که با خاطرات خوبی به موطن خویش بازگردند.
مولوی گرگیج همچنین ضمن گلایه از برخورد نامناسب مأموران امنیتی سعودی با حجاج بیان داشت: مأموران امنیتی سعودی در اطراف مسجدالحرام رفتار خوبی با زائران نداشتند و درهای حرم را چندین ساعت جلوتر می بستند در حالی که فضای خالی بسیاری در داخل بود.

   


نظرات()  
  • کل صفحات:3  
  • 1
  • 2
  • 3
  •   

جوان امروز

پایگاه خبری تحلیلی جهان اسلام همراه با جوانان اهل سنت
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic