یکشنبه 13 مرداد 1398  12:12 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

امام جمعه اهل سنت مراوه تپه ضمن تقدیر از فرمانده سپاه نینوای گلستان گفت: سردار معروفی به کارهای محرومین رسیدگی می کند که از ایشان کمال تشکر را دارم.

به گزارش صدای اهل سنت جنوب ، در دیدار فرمانده سپاه مراوه تپه با امام جمعه اهل سنت این شهرستان، خسروی، فرمانده سپاه مراوه تپه، بر حرکت در مسیر بیانیه گام دوم انقلاب تاکید کرد.

در این دیدار صمیمی ، حاج آخوند غراوی فر، امام جمعه مراوه تپه، با اشاره به احادیث دینی که علما، وارث انبیاء هستند، تاکید کرد: با توجه به شرایطی که در آن قرار داریم علما باید مانند انبیاء، مردم را به وعده های الهی امیدوار کنند و توصیه به حرکت در مسیر وحدت کنند.

آخوند غراوی فر ادامه داد: مردم هم پشت سر علمای خود در مسیر خدمت رسانی به مستضعفین برای رفع محرومیت اثرگذار باشند. 

امام جمعه مراوه تپه ادامه داد: مسولان باید دلسوز مردم باشند تا کار مردم پیش برود، بعنوان‌ مثال سردار معروفی در سپاه نینوا، حقیقتا فردی دلسوز است و به کارهای محرومین رسیدگی می کند که از ایشان کمال تشکر دارم.

didar0

didar

   


نظرات()  
یکشنبه 13 مرداد 1398  12:10 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با اشاره به پایداری و ایستادگی روحانیون اهل سنت در مقابل جریان های معاند گفت: علمای اهل سنت در تاریخ استان ماندگار و اثرگذار شدند.

به گزارش صدای اهل سنت جنوب ، محمدابراهیم الهی تبار روز پنجشنبه در نخستین گردهمایی شورای روحانیت و افتا اهل سنت کرمانشاه که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به شرایط جغرافیای استان و همسایگی با مناطق آلوده همسایگان، می طلبد که در تصمیم گیری های ملی نگاه ویژه ای به کرمانشاه وجود داشته باشد.
وی اظهار داشت: امروز وفاقی بسیار خوب در سطح استان حاکم شده و با وجود موقعیت جغرافیایی، جمعیتی و تنوع مذهبی، همراهی پدرانه نماینده ولی فقیه در استان، همدلی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و خبرگان، همچنین وحدت علما و روحانیون منتج به رقم خوردن اتفاقاتی مثبت شده که نمونه آن ارتقای شاخص های اقتصادی در استان است.
معاون سیاسی استاندار کرمانشاه گفت: همواره سعی داشته ایم خدمتگزار علمای اهل سنت باشیم و برپایی ۲همایش در جوانرود و ثلاث باباجانی که با حضور استاندار برگزار شد، کاری بی نظیر بود که هم اندیشی خوبی نیز در آن شکل گرفت.
وی تصریح کرد: روحانیت اهل تسنن در زلزله کرمانشاه نقش آفرین بوده و سعی شد تا حد امکان آسیب ها و تالماتشان جبران شود.
الهی تبار گفت: زمانی کشور درگیر جنگ سخت و نظامی بود امروز اما جنگ نرم افزاری اهمیت پیدا کرده است. به جهت همسایگی استان با مناطق آلوده عراق، تهدیداتی وجود دارد که مقابله با آن نیاز به حمایت از روحانیت اهل تسنن دارد.
وی تاکید کرد: نباید در بحث استانهای مرزی نگاه یکسانی وجود داشته باشد چرا که کرمانشاه هزینه امنیت کشور را پرداخت می کند و همچنان سینه ستبر ایران است.
بازوند در پایان گفت: در زلزله کرمانشاه، ۱۱ هزار میلیارد تومان اعتبار به استان اختصاص یافت و عنایات رهبری و نهادهای تحت امر ...

   


نظرات()  
یکشنبه 13 مرداد 1398  11:58 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

 امام جمعه اهل سنت کرمانشاه با اشاره به تحریم های مضحک آمریکا علیه مقامات جمهوری اسلامی ایران و به تازگی وزیر امور خارجه، گفت: آمریکا با این اقدام، شعارهای خود مبنی بر مذاکره را نقض کرده است.

به گزارش صدای اهل سنت جنوب ؛ ماموستا ملا محمد محمدی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد امام شافعی کرمانشاه افزود: آمریکا با این اقدامات بار دیگر نشان داد که با جمهوری اسلامی ایران دشمنی داشته و تحریم های ظالمانه خود را در راستای فشار بر مردم به منظور جدا کردن از انقلاب طراحی کرده است.
وی همچنین با اشاره به نقش مردم در انقلاب و سپری کردن بحران های مختلف گفت: همه این نقشه ها با حضور و بصیرت مردم ناکام مانده و این آخرین نقشه های دشمن در ضربه زدن به انقلاب نیز ناکارآمد و عقیم خواهد ماند.
خطیب جمعه اهل سنت کرمانشاه در ادامه خطبه های نماز با اشاره به فرارسیدن موسم حج و دهه اول ذی الحجه به تشریح فلسفه حج پرداخت و اظهار داشت: خداوند این فرصت را در سفر حج به بندگان خود عطا می نماید تا خود را از بار گناهان خلاص کرده و روح خود را در سرچشمه زلال سرزمین وحی شستشو دهند.
ماموستا محمدی تاکید کرد این سفر معنوی در تعالی اخلاق و معنویت مومنان موثر است.
او تصریح کرد که اعمال و مناسک حج به گونه ای است که انسان دچار تحول عمیقی شده و راه خود را به سمت رضایت پروردگار جستجو کرده و مسیر صحیح سعادت که همان رضایت پروردگار است را به دست می آورد.
وی در این برهه حساس به جوانان توصیه کرد که با تهاجم فرهنگی دشمن مقابله کرده و خود را به ابزار دین، علم، دانش و آگاهی مسلح نموده و به رهنمودهای والدین گوش فرا دهند.

   


نظرات()  
یکشنبه 13 مرداد 1398  11:55 ق.ظ    ویرایش: یکشنبه 13 مرداد 1398 11:58 ق.ظ
توسط: javan today

امام جمعه مسجد جامع توحیدیه اهل سنت خاش گفت: خدمات سپاه پاسداران همانند خورشید تابان در آسمان کشور به ویژه سیستان و


 بلوچستانمی درخشد و همه مردم ایران از اقدامات ارزشمند این نهاد مقتدر مردمی رضایت دارند.

به گزارش صدای اهل سنت جنوب مولوی محمدعلی شهنوازی در خطبه های نماز جمعه این هفته خاش اظهار داشت: سپاه پاسداران علاوه بر حضور مقتدرانه در جبهه مقابله با تهدیدهای دشمنان، در سازندگی کشور از جمله ساخت مسجد، مدرسه، مسکن محرومان، کمک به کشاورزان و دامداران در مناطق روستایی و عشایری و اجرای پروژه های بزرگ ملی مانند راه آهن به خوبی توانسته نقش آفرینی و اعتبار نظام اسلامی را حفظ کند.
وی با تیریک فرارسیدن ماه ذی الحجه و مناسک حج گفت: در روزهای حج قرار داریم و هم اینک حجاج عزیز ما از سراسر دنیا از جمله کشورمان در حرمین شریفین حضور دارند، دعا می کنیم حج آنان مقبول درگاه باریتعالی قرار داشته باشد و عبادت و دعای شان در حق ملت ما نیز پذیرفته شود. 
امام جمعه مسجد جامع توحیدیه اهل سنت خاش افزود: در ایام عید سعید قربان باید سنت های آن را رعایت کنیم و گفتن تکبیرهای تشریق از صبح روز عرفه تا غروب روز سیزدهم ضروری است و به تمام کاسبان و فروشندگان دام توصیه می کنیم در فروش اجناس مورد نیاز مردم و دام های قربانی رعایت حال مردم مستضعف و تنگدست را بکنند و دام ها را گران نفروشند زیرا خیر و برکت در ارزان فروشی و راضی کردن پروردگار یگانه است.
وی با اشاره به اینکه پسندیده ترین عمل در عید قربان، ذبح دام قربانی است افزود: افرادی که دام قربانی دارند، سهمی را برای فقرا و مساکین در نظر بگیرند.
دشمنان اسلام به دنبال اختلاف بین امت اسلام هستند  
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر نیز در خطبه های نماز جمعه با دعوت نمازگزاران به تقوای الهی و دوری از گناه گفت: امروز پیکر دنیای اسلام زخم خورده است و دشمنان توانسته اند با ایجاد اختلاف و راه اندازی جنگ های داخلی در کشورهای اسلامی مسلمانان را ...

   


نظرات()  
یکشنبه 13 مرداد 1398  11:30 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

امام جماعت اهل سنت بندرعباس گفت: اگر مسلمانان به وحدت برسند به قدرت بزرگی تبدیل خواهند شد.

به گزارش صدای اهل سنت جنوب  از بندرعباس، سید عبدالباعث قتالی در خطبه های این هفته اهل سنت بندرعباس ضمن اشاره به اشتراکات زیاد جهان اسلام اظهار داشت: متاسفانه می بینیم چند درصد اختلاف، که غالبا اختلافاتی کوچک است، سبب دشمنی و برادر کشی در میان مسلمانان شده است. در حالیکه غالب این اختلافات قابل گفتگو هستند و جزو اصول دین نیستند.
وی افزود: برای هر دلسوزی از این امت اسلامی نگران کننده است که در بسیاری از سرزمین های اسلامی دو طرف مسلمانان همدیگر را بکشند و هر یک از طرفین فکر کند در راه خدا دیگری را می کشد.
خطیب جمعه اهل سنت بندرعباس گفت: اگر مسلمانان به وحدت برسند به قدرت بزرگی تبدیل خواهند شد. اما اختلافات و برادر کشی سبب شده سرمایه های انسانی و مالی آنها بر باد برود و طبیعی است که در این شرایط دشمنان از این اختلافات سوء استفاده کنند.
این عالم دینی اهل سنت جنوب ایران گفت: در میان شیعه و سنی، افکار و مذاهب مختلف و متفاوتی موجود است ، اما راه حل این تفاوت جنگ و برادر کشی نیست بلکه باید با گفتگو و تعامل به تفاهم رسید.
سید عبدالباعث قتالی در بخش دیگری از سخنانش به نزدیک بودن عید سعید قربان اشاره نمود و گفت: قربانی کردن را فراموش نکنیم، علی رغم مشکلات اقتصادی هنوز هم خداوند نعمتهای زیادی به ما داده است، و با قربانی دادن این سنت مؤکده را به جا بیاوریم.

   


نظرات()  
یکشنبه 13 مرداد 1398  11:28 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

مولوی عبدالرحمن بزرگزاده در گفت و گو با صدای اهل سنت جنوب با اشاره به اینکه خانواده ارزشمندترین بنیاد اجتماعی نزد خداوند است بیان کرد: ازدواج به عنوان یک امر ارزشی دارای جایگاه والایی است و به عنوان یک سنت کلام الهی، به وجود آورنده مطمئن ترین آغازگر زندگی همراه با مودت و ایثار است.

وی درخصوص پیوندهای پاک و مقدس ازدواج در آیین اسلام اشاره کرد و افزود: شیوه ازدواج حضرت علی(رض) و حضرت فاطمه یك الگوی کامل نه تنها برای مسلمانان بلكه برای تمامی بشریت است كه زمینه‌‌های رشد اخلاقی و معنوی را نشان می دهد.

وی ادامه داد: بهره گیری از تعالیم اسلام و ارزش هایی معنوی و سبک زندگی بزرگان در زمینه ازدواج می تواند بار بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی را از دوش جامعه بردارد.

امام جمعه موقت اهل سنت چابهار ترویج ازدواج آسان بر مبنای ارزش های اسلام را زمینه ساز کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه عنوان کرد و گفت: برای ازدواج آسان، به موقع و موفق جوانان در جامعه باید فرهنگ سازی شود و زمینه ازدواج آسان را در بین خانواده ها رواج دهیم.

وی ادامه داد: تشریح و تبیین سبک زندگی اسلامی و آگاه سازی جوانان نسبت به ازدواج و باورهای دینی، مبارزه با بدعت ها و نفوذ فرهنگ غربی در بین خانواده ها باید در دستور کار روحانیون و علمای اهل سنت و تشیع در تریبون های نماز و همچنین با همکاری رسانه ها قرار گیرد.
 
مولوی بزرگزاده با اشاره به اینکه تمام دستگاه‌ها دولتی و فرهنگی در جامعه موظف به ارائه الگوهای مناسب ازدواج به جوانان هستند، تصریح کرد: دولت درخصوص مسائل فرهنگی کوتاهی هایی داشته است و قدم های کند و بی اثری انجام داده است و دستگاه‌های فرهنگی برای ترغیب جوانان به سمت ازدواج آگاهانه، ساده و پایدار نقش مهمی دارند.
 
 وی خاطرنشان کرد: یکی از علت های تاخیر ازدواج جوانان ضعف ایمان و اعتقاد است و ازطرفی در وضعیت کنونی جامعه جوانان ما بیشتر در معرض تحریک فساد جنسی هستند و همچنین ازدواج دینی در حد قابل قبولی حمایت نمی شود از این رو مسئولان باید با برنامه ریزی راهبردی موانع و راهکارهای اصولی ازدواج را براساس تعالیم اسلامی برای جامعه ترسیم کنند.
 

   


نظرات()  
یکشنبه 13 مرداد 1398  11:26 ق.ظ    ویرایش: یکشنبه 13 مرداد 1398 11:28 ق.ظ
توسط: javan today

گروه فعالیت های قرآنی یک حافظ کل قرآن اهل سنت در رابطه با پیشرفت با کیفیت و گسترش فرهنگ حفظ قرآن میان جوامع اهل سنت،


 بیان کرد: تکریم معنوی حافظان و بهره مندی این اشخاص از احترام ویژه و داشتن اعتبار فرهنگی در جامعه اهل سنت اصلی ترین دلیل پیشرفت حفظ قرآن است.

علی شیخ جامی، نفر اول حفظ کل قرآن در مسابقات قرآن طلاب و روحانیان اهل سنت ایران در گفت وگو با صدای اهل سنت جنوب  اظهار کرد: علاوه بر تکریم شخصیت حافظان قرآن، عنصر دومی که اهرم تشویقی در زمینه حفظ قرآن اهل سنت محسوب می شود، برگزاری مسابقات مستقل از نهادها میان اقشار اهل سنت است و این روش هم باعث جذب فراوان افراد به حوزه حفظ قرآن می شود.
پیشرفت امکانات، یاری رسان حافظان قرآن 
وی ادامه داد: در سال های گذشته تنها افرادی که وارد مدارس علوم دینی می شدند، به حفظ قرآن می پرداختند، اما در حال حاضر با فراهم شدن امکانات پیشرفته آموزشی، افراد مختلفی با مشغله های متفاوت به حفظ کلام الهی مشغول می شوند و می توان گفت هم اکنون حفظ قرآن یک فرهنگ فراگیر بین اهل سنت شده است.
نفر اول حفظ کل قرآن در مسابقات قرآن طلاب و روحانیان اهل سنت ایران گفت: میان اقشار اهل سنت ایران حمایت و تشویق مادی چندانی از حافظان قرآن نمی شود و اگر چنین حمایت هایی افزایش یابد، قطعاً روند گسترش فرهنگ حفظ پرشتاب تر خواهد شد و علاقه مندی افراد به حفظ قرآن را بیشتر خواهد کرد. اقدام برخی سازمان ها در اعطای مدرک به حافظان قرآن مانند مدرک حفظ سازمان دارالقرآن الکریم نیز نقش مهمی در تشویق قرآن آموزان به سمت حفظ قرآن دارد.
آغاز مسیر آموزش با حفظ موضوعی و سوره های خاص 
شیخ جامی با اشاره به روش های رایج آموزش حفظ قرآن برای قرآن آموزان اهل سنت ادامه داد: میان اهل سنت مرسوم است که آموزش حفظ قرآن را ابتدا با حفظ آیات به صورت موضوعی و متناسب با سن افراد آغاز می کنند و در ادامه از سوره های کوتاه و حفظ جزء 30 قرآن برای ادامه مسیر آموزشی استفاده می شود و هرگاه تصمیم ...

   


نظرات()  
یکشنبه 13 مرداد 1398  11:24 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

به گزارش صدای اهل سنت جنوب خبرنگاران و اصحاب رسانه گلستان روز پنجشنبه و در نخستین روز از هفته گرامیداشت مقام خبرنگار با حضور در گلزار شهدای امام زاده عبدالله گرگان با آرمان شهیدان انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

۱۷ مرداد به مناسبت گرامیداشت سالروز شهادت شهید محمود صارمی به عنوان روز خبرنگار نامگذاری شده است.

استان گلستان دارای ۷۳ نشریه شامل روزنامه، هفته نامه، دو هفته نامه، ماهنامه، دو ماهنامه، فصلنامه، دو فصلنامه و سالنامه، ۳۴ پایگاه خبری تحلیلی و ۶ نشریه الکترونیک دارای مجوز فعالیت است.

**

اشتفان شولتز (Stefan Scholz) سفیر اتریش در ایران روز سه شنبه در نشستی با استاندار و برخی مدیران دستگاه های اجرایی استان گلستان در گرگان دیدار کرد.

وی در این دیدار با تاکید بر پایبندی کشورش به برجام گفت: حضورم در گلستان، یک گام کوچک ولی راهبردی اتریش برای توسعه همکاری اقتصادی بین دو کشور ایران و اتریش است.

استاندار گلستان هم در این دیدار گفت که  مسوولان این استان با هدف رونق بیشتر به اقتصاد و بهره بردن از همه ظرفیت‌های کشاورزی، تاریخی و طبیعی منطقه به دنبال احیای جاده تاریخی ابریشم هستند.

هادی حق شناس همچنین گفت که اتاق بازرگانی گرگان به دنبال وارد کردن ۲۰ هزار رأس گاو از اروپا است.

سفیر اتریش در مدت اقامت خود در گلستان از چند مکان گردشگری این استان نیز دیدن کرد.

**

سومین دوره رقابت های اسکواش قهرمانی مردان غرب آسیا با حضور ۲ تیم ایرانی و ۳ تیم خارجی در خانه اسکواش گرگان آغاز شد که در بخش انفرادی نماینده قطر به عنوان قهرمانی این مسابقات دست یافت.

مسابقات بخش تیمی این رقابت ها فردا یکشنبه به پایان می رسد.

**

استمرار هوای ابری در بیشتر روزهای هفته گذشته موجب ناراحتی برخی کشاورزان به خصوص پنبه کاران شده چون به گفته آنان و تایید کارشناسان جهاد کشاورزی، مداوم بودن هوای ابری موجب شیوع انواع آفت ها در مزارع پنبه می شود.

**

رییس پارک ملی گلستان گفت: حریق عصر جمعه هفته گذشته چهارم مرداد در محدوده تفرجگاه آبشار این پارک با تلاش گروه های مختلف مردمی حاضر در پارک و نیروهای آتشبان به‌موقع کنترل و خاموش شد.

مهدی تیموری  افزود: این آتش که به دلیل سهل انگاری مسافران رخ داد، به حدود ۳۰۰ متر مربع از مساحت پارک ملی گلستان که بیشتر علفزار و درختچه بودند، خسارت وارد کرد.

**

به دعوت حق شناس استاندار گلستان، مسوولان روابط عمومی دستگاه های اداری استان از محدوده خشکی خلیج در ساحل نوکنده از توابع شهرستان بندرگز دیدن کردند.

به گفته مدیر روابط عمومی استانداری گلستان؛ بین هشت تا ۱۰ هزار هکتار از خلیج گرگان خشک شده و اگر در این زمینه چاره اندیشی نشود منطقه با مشکل ریزگردها مواجه خواهد شد.

**

متهمان قتل امام جمعه اهل سنت روستای "رضا آباد" از توابع شهرستان رامیان در شرق استان پس از هشت ماه کار اطلاعاتی، پلیسی و تخصصی توسط کارآگاهان ویژه قتل پلیس آگاهی شناسایی و هفته گذشته دستگیر شدند.

به گفته فرمانده انتظامی گلستان: سه متهم حرفه‌ای و اعضای باند "برادران جنگی" پس از دستگیری و در مواجهه با مستندات غیرقابل انکار، به قتل "مولوی عبدالغفور جمالزهی" اعتراف و دلیل آن را مشکلات شخصی بیان کردند.

مولوی عبدالغفور جمالزایی از علمای بلوچ گلستان و امام جمعه اهل سنت روستای رضاآباد شهرستان رامیان در شرق استان ۶ آذر پارسال پس از اقامه نماز صبح در نزدیکی منزل شخصی اش از پشت مورد هدف گلوله اسلحه شکاری قرار گرفت و کشته شد.

**

 در مسابقات دوومیدانی قهرمانی کشور در جمعه هفته گذشته در ماده پرش سه گام حمیدرضا کیا از گلستان با پرشی به طول ۱۶ متر علاوه بر کسب عنوان نخست، رکورد ملی این ماده را در رده سنی جوانان بهبود بخشید.

   


نظرات()  
یکشنبه 13 مرداد 1398  11:20 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

گروه اجتماعی امام جمعه اهل سنت روستای چاه محمدحاجی گله دار ضمن غزل سرایی در مدح و منقبت مولای متقیان گفت: حضرت علی(ع) به عنوان الگو و نمونه یک شخصیت کامل هستند که باید از اخلاقیات ایشان و سایر ائمه اطهار(ع) پیروی کنیم.

به گزارش صدای اهل سنت جنوب ، شیخ مصطفی محمودی، امام جمعه اهل سنت روستای چاه محمدحاجی گله دار ظهر امروز، 12 مردادماه در سومین همایش استانی «رهپویان غدیر» این استان که در هتل شیراز برگزار شد، گفت: هرچه قدر بخواهیم درباره فضیلت حضرت علی(ع) سخن به میان آوریم، زمان کم خواهیم آورد.
وی با یادآوری فضایل و مناقب مولای متقیان حضرت علی(ع) گفت: حضرت علی(ع) به عنوان الگو و نمونه یک شخصیت کامل هستند که باید از اخلاقیات ایشان و سایر ائمه اطهار پیروی کنیم.
محمودی با تأکید بر اینکه هرچه از شهامت و شجاعت حضرت علی(ع) سخن گوییم، باز هم کم است، گفت: آن زمانی که کفارش قریش قصد کشتن حضرت رسول(ص) را داشتند، علی(ع) داوطلبانه و شجاعانه جای ایشان در بسترشان خاوبید و این کمال افتخار برای داماد پیامبر(ص) است.
امام جمعه اهل سنت چاه محمد حاجی گله دار ادامه داد: همچنین حضرت علی(ع) کسی بود که پرچم اسلام را در جریان فتح خیبر بر فراز قلعه خیبر به اهتزاز درآورد و او از شجاع ترین مردان روزگار بود.
یادآور می شود، در انتهای این مراسم شیخ محمودی به قرائت شعر خود در مدح و منقبت مولای متقیان حضرت علی(ع) پرداخت. 

   


نظرات()  
یکشنبه 13 مرداد 1398  11:19 ق.ظ    ویرایش: یکشنبه 13 مرداد 1398 11:20 ق.ظ
توسط: javan today

کانون خبرنگاران نبأ ﻣﺪﻳﺮﮐﻞ ﻓﺮﻭﺩگاه های ﺍﺳﺘﺎﻥ ﺑﻮﺷﻬﺮ گفت: کاروان 234 نفری حجاج اهل سنت هرمزگانی و شهرهای نخل

 تقی و عسلویه از فرودگاه بوشهر راهی سرزمین وحی شدند.

ﮐﻤﺎﻝ ﺩﻫﻘﺎﻥ ﻣﻨﺸﺎﺩﯼ، ﻣﺪﯾﺮﮐﻞ ﻓﺮﻭﺩﮔاه های ﺍﺳﺘﺎﻥ بوشهر در گفت و گو با کانون خبرنگاران صدای اهل سنت جنوب  ، نبأ ؛ اظهار کرد: 943 ﻧﻔﺮ ﺯﺍﺋﺮ بیت الحرام ﺩﺭ ﻗﺎﻟﺐ هشت ﮐﺎﺭﻭﺍﻥ ﺷﯿﻌﻪ ﻭ ﺍﻫﻞ ﺳﻨﺖ ویژه حج تمتع 98 ﻃﯽ چهار ﭘﺮﻭﺍﺯ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺷﺮﮐﺖ ﻫﻮاپیمایی ایران ایر که همگی مدینه بعد هستند ﺍﺯ ﻣﺤﻞ ﺳﺎﻟﻦ ﭘﺮﻭﺍﺯﻫﺎﯼ ﺧﺎﺭﺟﯽ ﻓﺮﻭﺩﮔاه ﺑﯿﻦ ﺍﻟﻤﻠﻠﯽ ﺑﻨﺪﺭ ﺑﻮﺷﻬﺮ با میزان 15 هزار و 243 کیلوگرم بار همراه مسافر به مقصد سرزمین وحی راهی فرودگاه جده کشور عربستان شدند.
وی افزود: کاروان 234 نفری حجاج اهل سنت هرمزگانی و شهرهای نخل تقی و عسلویه نیز از فرودگاه بوشهر راهی سرزمین وحی شدند.
مدیرﮐﻞ ﻓﺮﻭﺩﮔاه های ﺍﺳﺘﺎﻥ ﺑﻮﺷﻬﺮ ﺍﺯ ﺭﺷﺪ شش ﺩﺭﺻﺪی ﻧﺸﺴﺖ ﻭ ﺑﺮﺧﺎﺳﺖ ﭘﺮﻭﺍﺯ ﺩﺭ ﺳﻪ ﻣﺎﻫﻪ ﻧﺨﺴﺖ ﺳﺎﻝ ﺟﺎﺭی ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﻣﺪﺕ ﻣﺸﺎﺑﻪ ﺳﺎﻝ ﻗﺒﻞ ﺧﺒﺮ ﺩﺍﺩ و اعلام کرد: بر ﺍﺳﺎﺱ ﺁﻣﺎﺭ ﺍﺭﺍﺋﻪ ﺷﺪﻩ ﺩﺭ ﺳﻪ ﻣﺎﻫﻪ ﻧﺨﺴﺖ امساﻝ ﺩﺭ ﻣﺠﻤﻮﻉ ﺩﺭ ﻓﺮﻭگاه ﺑﻴﻦ المللی ﺑﻮﺷﻬﺮ 976 ﺳﻮﺭﺗﯽ ﭘﺮﻭﺍﺯ ﺻﻮﺭﺕ ﮔﺮﻓﺖ ﮐﻪ 107 ﻫﺰﺍﺭ ﻭ 156 ﻣﺴﺎﻓﺮ ﺍﻋﺰﺍﻡ ﻭ ﭘﺬﻳﺮﺵ ﺷﺪﻧﺪ.
ﻭﯼ با اشاره به اینکه فرودگاه بین المللی بندر بوشهر با بیش از صد سال قدمت به عنوان نخستین فرودگاه ایران در اسناد جهانی به ثبت رسیده است، ﮔﻔﺖ: ﺩﺭ ﺧﺮﺩﺍﺩماﻩ 98، ﻓﺮﻭﺩگاه ﺑﻮﺷﻬﺮ ﺑﺎ ﺍﻧﺠﺎﻡ 338 ﻓﺮﻭﻧﺪ ﻧﺸﺴﺖ ﻭ ﺑﺮﺧﺎﺳﺖ ﺗﻮﺍﻧﺴﺘﻪ ﺍﺳﺖ 37 هزار و 945 مسافر ﺭﺍ ﺟﺎﺑه ﺠﺎ ﮐﻨﺪ ﮐﻪ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﻣﺪﺕ ﻣﺸﺎﺑﻪ ﺳﺎﻝ ﻗﺒﻞ 22 ﺩﺭﺻﺪ ﺩﺭ ﻧﺸﺴﺖ ﻭ ﺑﺮﺧﺎﺳﺖ ﻭ پنج ﺩﺭﺻﺪ ﺩﺭ ﺍﻋﺰﺍﻡ ﭘﺬﯾﺮﺵ ﻣﺴﺎﻓﺮ ﺭﺷﺪ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺍﺳﺖ.
حامد فکوری

   


نظرات()  
  • کل صفحات:3  
  • 1
  • 2
  • 3
  •   

جوان امروز

پایگاه خبری تحلیلی جهان اسلام همراه با جوانان اهل سنت
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات