شنبه 15 تیر 1398  11:35 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

به گزارش صدای اهل سنت جنوب به نقل از الجزیره، دولت تونس پوشیدن برقع و حجاب کامل را در اماکن و موسسات دولتی این کشور ممنوع اعلام کرد. دولت در بیانیه ای علت این ممنوعیت را جلوگیری از حملات تروریستی عنوان کرده است.

یوسف الشاهد نخست وزیر تونس در اظهاراتی پوشیدن نقاب و برقع توسط زنان را در اماکن عمومی ممنوع اعلام کرد. وی علت این قانون را مسائل امنیتی و جلوگیری از عملیات های تروریستی عنوان کرد.

یک منبع آگاه در دولت تونس اعلام کرده است که جاهد قانون منع حجاب کامل را در اماکن عمومی امضاء کرده است و اجرای آن از سوی نیروهای امنیتی لازم الاجرا خواهد بود.

دو هفته پیش تونس شاهد حملات تروریستی در پایتخت این کشور بود که منجر به کشته و زخمی شدن ۹ نفر شده بود. شاهدان عینی می گویند یکی از عاملان انتحاری زنی بوده است که نقاب بر سر داشته است. گروه تروریستی داعش مسئولیت این حملات را بر عهده گرفته بود.

سال ۲۰۱۱ دولت سکولار تونس بعد از یک دهه ممنوعیت حجاب در این کشور را برداشته بود ولی حملات تروریستی اخیر باعث شده دوباره این ممنوعیت به کشور بازگردد.

   


نظرات()  
شنبه 15 تیر 1398  11:32 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

به گزارش صدای اهل سنت جنوب به نقل از الجزیره، در سودان ارتش این کشور با گروهها و احزاب مخالف بر سر اشتراک قدرت در کشور به توافق رسیده است. بعد از سقوط محمد البشیر رئیس جمهور سابق این کشور نظامیان قدرت را در داشتند ولی بسیاری از گروههای مردمی با قدرت نظامیان مخالف بودند.

بسیاری از گروه های مردمی و ائتلاف های مخالف در هفته های گذشته تظاهرات متعددی علیه حکومت نظامی سودان برگزار کردند که در نهایت به توافق با نظامیان انجامید. محمد حسن نماینده اتحادیه آفریقا در نشستی خبری از توافق طرفین در سودان خبر داد.

وی که برای میانجیگری بین طرفهای مخالف در سودان به این کشور سفر کرده است، در یک کنفرانس خبری در روز جمعه گفت: طبق توافق نظامیان و ائتلاف مخالفت قرار است تا برگزاری انتخابات عمومی دولت انتقالی متشکل از نظامیان و ائتلاف های مردمی کشور را اداره کنند.

به گفته حسن قرار پنج وزیر از میان نظامیان و پنج وزیر نیز از میان احزاب مردمی انتخاب شوند. طبق این توافق قرار است هیئتی مستقل به عاملان جنایت های ماه های اخیر رسیدگی کند.

   


نظرات()  
شنبه 15 تیر 1398  10:00 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

در 4 مرحله جشن، بیش از 500 سری جهیزیه به زوج های جوان شیعه و اهل سنت تربت جام و صالح آباد اهداء شده است.

به گزارش صدای اهل سنت جنوب ، مرکز خراسان رضوی، فرمانده محور عملیاتی شهید محمدزاده تربت جام گفت: این جهیزیه ها در چهار مرحله جشن ازدواج آسان به همت قرارگاه ثامن الائمه (ع)، قرارگاه عملیاتی شهید قاجاریان و آستان قدس رضوی اهداء شده است. 
سرهنگ کاظمی گفت: همچنین به تازگی 70 سری جهیزیه به زوج های جوان تربت جام و صالح آباد اهداء شد.
وی افزود: این جهیزیه ها در مراسم جشن ازدواج آسان و آسمانی به زوج های جوان شیعه و اهل سنت شهرستان های تربت جام و صالح آباد در هئیت رزمندگان تربت جام اهداء شد.
فرمانده محور عملیاتی شهید محمد زاده تربت جام گفت: این محور برای چهارمین سال، در راستای منویات رهبری مامور اجرای این امر خداپسندانه در مناطق کم برخوردار و مرزی تربت جام است.
سرهنگ کاظمی افزود: همچنین در این مدت بیش از 8 هزار سری نوشت افزار، هزار و 500 بسته حمایتی و معیشتی به خانواده های آسیب پذیر در ضیافت افطاری اهدا شده است.

   


نظرات()  
شنبه 15 تیر 1398  08:47 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

به گزارش صدای اهل سنت جنوب ماموستا مُلامحمد محمدی در خطبه های این هفته نماز جمعه در مسجد امام شافعی کرمانشاه از توصیه رهبر معظم انقلاب به حضور زائران اهل تشییع و کارگزاران در نماز جمعه و جماعات مکه و مدینه به عنوان اقدامی وحدت آفرین نام برد و افزود: این توصیه راه را بر مغرضانی که در بوق تفرقه می دمند و اختلاف را رونق می دهند بست و همگان باید در وحدت اسلامی درنگ نکنیم.
وی حج را تجمع عظیم مسلمانان و اتحاد و یگانگی آنان دانست و گفت: این گردهمایی یکپارچه و یکرنگ خون تازه ای در رگ های وحدت ممالک اسلامی می اندازد و پیام اقتدار اسلام را به جهان کفر ارسال می کند.
خطیب جمعه اهل سنت کرمانشاه در ادامه خطبه ها لحن فریبکارانه آمریکایی ها برای ایجاد اختلاف میان ملت و نظام را محکوم کرد و گفت: آنها اهدافی جز منافع خود در منطقه و غارت اموال و منابع ممالک اسلامی ندارند و تاریخ گواه این مطلب است که آنها ذلشان برای مردم خاورمیانه نمی سوزد و مرگ را با ابزار جنگی و تأسیس گروه های تکفیری در منطقه ترویج داده اند.
ماموستا محمدی همچنین با اشاره به برگزاری آزمون سراسری با آرزوی موفقیت برای جوانانی که در آزمون کنکور شرکت کردند تا نتیجه زحمات چندین ساله خود را ببینند از نمازگزاران خواست برای توفیق
آنان و آینده روشن نسل جوان دعا کنند.
خطیب جمعه اهل سنت کرمانشاه همچنین از دستگاه های نظارتی خواست با نظارت بر قیمت ها مانع چند نرخی بودن اجناس شوند تا مردم بتوانند با برنامه ریزی ، تحلیل درستی از قدرت خرید خود داشته باشند.

   


نظرات()  
شنبه 15 تیر 1398  08:30 ق.ظ    ویرایش: شنبه 15 تیر 1398 08:47 ق.ظ
توسط: javan today

به گزارش صدای اهل سنت جنوب  ، عبدالرسول رنجبر ظهر چهارشنبه در نشست با استاندار بوشهر اظهار داشت: دست اندرکاران حج و زیارت استان برای اعزام زوار از همه توان و ظرفیت موجود استفاده کرده اند و امیدوارم بتوانیم در انجام وظایف محوله به نتیجه مورد نظر برسیم.
وی افزود: امسال ۸۱۹ زائر از طریق ۴ پرواز در روز ۳۱ تیرماه از استان بوشهر به سفر معنوی حج اعزام می شوند.
وی بیان کرد: ۴۴۹ نفر از آقایان و ۳۷۰ نفر نیز از بانوان استان به سفر معنوی حج اعزام می شوند و یک کاروان نیز شامل ۸۸ نفر از اهل سنت استان هرمزگان از طریق استان بوشهر اعزام خواهد شد.
مدیر حج و زیارت استان بوشهر گفت: یکم شهریور ماه امسال نیز تاریخ برگشت حجاج استان بوشهر از سفر معنوی حج است.
رنجبر اضافه کرد: امسال یک هتل با کیفیت و مطلوب با ظرفیت هزار و ۵۰۰ نفر در شهر مکه در اختیار ما است که ۱۱ نفر از پرسنل استان بوشهر برای خدمتگزاری به حجاج در این هتل به مکه اعزام می شوند.
وی یادآور شد: در حال حاضر ۲۳ دفتر زیارتی در استان بوشهر در ۹ شهرستان فعال هستند و تنها شهرستانی که دفتر زیارتی ندارد شهرستان جم است.
رنجبر در ارتباط با هزینه های حجاج نیز گفت: کمترین هزینه برای حجاج استان بوشهر ۲۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و بیشترین هزینه نیز ۲۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است و این در حالی است که در سطح کشور کمترین هزینه ۲۱ میلیون تومان و بیشترین هزینه نیز ۲۸ میلیون تومان است که این هزینه ها بر اساس دلار با نرخ ۷ هزار تومان محاسبه شده است.

   


نظرات()  
شنبه 15 تیر 1398  08:28 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

   


نظرات()  
شنبه 15 تیر 1398  08:15 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: بهترین و امن ترین منبع علم، وحی است؛ وحی از طریق پیامبر اکرم به بشر رسیده و همه احادیث نبوی از منبع وحیسرچشمه گرفته اند؛ منبع وحی است که همه اشتباهات و خطاها را تصحیح می کند.

به گزارش صدای اهل سنت جنوب  از سیستان وبلوچستان، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان شب گذشته، 11 تیرماه در نشست افتتاحیه سال تحصیلی جدید دارالعلوم اهل سنت این شهرستان، گفت: انسان برای موفقیت و سعادت در دنیا و آخرت، نیاز به برنامه مشخصی دارد؛ نیاز به علم و دانش دارد تا به راه خطا نرود.
وی ادامه داد: بهترین و امن ترین منبع علم، وحی است؛ وحی از طریق پیامبر اکرم به بشر رسیده و همه احادیث نبوی از منبع وحی سرچشمه گرفته اند؛ منبع وحی است که همه اشتباهات و خطاها را تصحیح می کند.
امام جمعه اهل سنت زاهدان بیان کرد: امام بخاری کتاب خود را با حدیث «إنما الاعمال بالنّیات» آغاز کرده تا همه متعلمین را تفهیم کند که علوم شرعی را برای الله تعالی بیاموزند و از هر گونه شائبه ریا و تظاهر به دور باشند.
وی با بیان اینکه آغاز دین اسلام و همه ادیان الهی با «وحی» و «اخلاص» همراه بوده است، افزود: همه انبیاء کارهایشان را برای رضای الله تعالی انجام می دادند، به همین خاطر همیشه سربلند و پیروز بودند. اگر «اخلاص» با منبع «وحی» همراه باشد، باعث قوت معنوی می شود و الا همه زحمات انسان ضایع و بیهوده می شوند.
مولوی عبدالحمید اظهار کرد: الله تعالی از بنده اش عملی را می پذیرد که با «اخلاص» همراه باشد. هرکس نماز و روزه را برای ریا و تظاهر انجام دهد، اعمالش باطل و در آخرت برای او هیچ سهم و بهره ای نیست.
وی با بیان اینکه روح دین اخلاص است، اظهار کرد: طبق نظریه بعضی از علما اخلاص یک سوم دین است و اعمال بدون اخلاص همانند مجسمه ای بدون روح هستند. 
این عالم اهل سنت ضمن توصیه علما و طلاب مدارس دینی به داشتن انگیزه الهی در تعلیم و تعلّم، ادامه داد: طلبه ای که ...

   


نظرات()  
سه شنبه 11 تیر 1398  01:05 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

به گزارش صدای اهل سنت جنوب  ، مرحله نخست پایانه صادراتی مواد معدنی بندر لنگه در ضلع غربی این بندر با حضور محمد راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی، سید محمدجواد رکنی امام جمعه شهرستان بندر لنگه، شیخ محمدصدیق بهجت امام جمعه اهل سنت این شهرستان، نماینده غرب مردم هرمزگان در مجلس، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان، فرماندار و جمعی از مقامات محلی شهرستان بندر لنگه مورد بهره برداری قرار گرفت.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در آیین افتتاح این طرح مهم بندری اظهار داشت: برای بارگیری محموله های صادراتی نگهداری شده در پایانه مواد معدنی بندر لنگه که هفت هکتار وسعت دارد، پنج فروند رمپ بتنی و خاکی احداث شده تا به صورت همزمان پنج فروند شناور بارج و لندینگ کرافت با آبخور ۵.۵ متر بتوانند در این بندر پهلو گرفته و محموله های تولیدی معادن منطقه را به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر نمایند.
وی ظرفیت سالیانه این پایانه صادراتی را یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن انواع مواد معدنی اعلام کرد و گفت: تعداد شرکت های بخش خصوصی فعال در این پایانه ۱۰ واحد است که در مجموع برای یکصدنفر (۴۰ نفر مستقیم و۶۰ نفر غیر مستقیم) اشتغال ایجاد شده است.
راستاد هزینه استحصال اراضی پسکرانه حاصل شده از مواد لایروبی و آماده سازی زیرساخت این پایانه با لحاظ مهندسی ارزش را ۲۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد.
بهره برداری همزمان از پنج فروند اسکله سوخت گیری و امداد و نجات دریایی
شایان ذکر است، در جریان سفر مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به غرب استان هرمزگان، بهره برداری از سه فروند اسکله فلزی ویژه پهلوگیری شناورهای امداد و نجات دریایی
در بندر لنگه، چارک و جزیره لاوان و همچنین دو فروند اسکله ویژه سوخت ...

   


نظرات()  
سه شنبه 11 تیر 1398  01:01 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

امامان جمعه و خطبای شیعه و اهل سنت شهرستان ها و بخشهای مختلف هرمزگان، با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا، هفته قوه قضائیه را نیز گرامی داشتند.

به گزارش صدای اهل سنت جنوب
نماز جمعه اهل سنت بندرعباس 
شیخ محمد سَروِی خطیب نمازجمعه اهل سنت بندرعباس گفت: معامله قرن با هویت اسلامی فلسطین همخوانی ندارد و جهان اسلام جدایی فلسطین را نمی پذیرد.
نماز جمعه میناب 
حجت الاسلام معتمدی فر امام جمعه شهرستان میناب با اشاره به کمبود آب گفت: ترکیدگی های زیاد خط لوله انتقال آب روستایی از دلایل مصرف بالای آب است که باید هر چه زودتر شبکه فرسوده آب نوسازی شود.
خطبه های نماز جمعه بندر لنگه 
حجت الاسلام رکنی امام جمعه بندر لنگه سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) را به دوستداران اهل بیت تسلیت گفت و از پیروان آن حضرت خواست در مراسم سوگواری این امام همام بصورت فعال شرکت کنند.
نماز جمعه اهل سنت بندر لنگه 
شیخ محمد صدیق بهجت امام جمعه اهل سنت بندر لنگه از رئیس و قضات قوه قضائیه خواست تا با مفسدان و کسانی که به بیت المال دست درازی می کنند برخورد قاطع کنندتا مردم در جامعه شاهد برقرای عدالت باشند.
نماز جمعه قشم 
حجت الاسلام میثم تارَم، امام جمعه شهرستان قشم گفت: حمله ناو جنگی وینسنس آمریکا به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران، ارتکاب فجایع انسانی در یمن و تلاش برای تحقق خیانت قرن از جنایت های ثبت شده ضد بشری آمریکا در تاریخ است.
نماز جمعه اهل سنت قشم 
شیخ عبدالرحیم خطیبی، امام جمعه اهل سنت قشم گفت: خدمت به خلق بهترین عبادت هاست و بالاترین اجر را نزد خداوند دارد.
نماز جمعه حاجی آباد 
حجت الاسلام شریفی امام جمعه حاجی آباد در واکنش به ادعای تحریم رهبر معظم انقلاب از سوی آمریکا گفت: ساده زیستی رهبر معظم انقلاب برای همگان اثبات شده است لذا ادعادی تحریم ایشان ...

   


نظرات()  
سه شنبه 11 تیر 1398  12:56 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

به گزارش صدیا اهل سنت جنوب  پیکر شیخ محمد عزیزی امام جمعه اهل سنت شهر اهل پس از اقامه نماز در مسجد جامع این شهر بر دستان مردم شیعه و اهل سنت منطقه تشییع و در زادگاهش شهر اهل به خاک سپرده شد.

مرحوم شیخ محمد عزیزی از سوی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در امور اهل سنت به مدت ۳۰ سال امامت جمعه اهل سنت شهر اهل از توابع بخش اشکنان را بر عهده داشت که پس ازتحمل یک دوره طولانی بیماری روز گذشته در بیمارستان نمازی شیراز دارفانی را وداع گفت.

شیخ محمد عزیزی صبح امروز و با حضور شخصیت‌های مختلف شهرستان‌های جنوبی فارس در زادگاهش به خاک سپرده شد.

   


نظرات()  
  • کل صفحات:5  
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  •   

جوان امروز

پایگاه خبری تحلیلی جهان اسلام همراه با جوانان اهل سنت
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic