یکشنبه 26 خرداد 1398  09:15 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

سخنگوی شرکت نروژی فرانت لاین که نفتکش آن در دریای عمان مورد حمله قرار گرفته بود با اعلام ورود ۲۳ خدمه این نفتکش از بندرعباس به دوبی گفت: این خدمه روسی، فیلیپینی و گرجستانی بوده و به خوبی توسط مقامات ایران پذیرایی شده بودند.

خدمه نفتکش فرانت التایر شرکت فرانتلاین، یکی از دو کشتی که این هفته در دریای عمان مورد حمله قرار گرفت وارد دبی شدند.

اپراتور کشتی نروژی اعلام کرد:« همه ۲۳ خدمه این نفتکش ایران را از فرودگاه بندرعباس ترک کردند و در فرودگاه بین المللی دبی فرود آمدند».

یک سخنگوی فرانت لاین گفت که این خدمه روسی، فیلیپینی و گرجستانی به خوبی توسط مقامات ایران پذیرایی شده بودند. اکثر آنها پس از رسیدن به دبی به خانه پرواز کردند و بقیه روز یکشنبه دوبی را ترک می‌کنند.

فرانتلاین اعلام کرد یک ناو یدک کش به فرانت التایر رسیده و یک تیم از متخصصان شرایط و خسارات آن را بررسی می‌کنند. این نفتکش پس از حمله آتش گرفت ولی شعله های آتش خاموش شدند.

آمریکا و انگلستان ایران را به این حمله متهم کرده اند ولی تهران این اتهام را رد می کند.

این حملات قیمت نفت را بالا برده و به نگرانی در مورد تقابل ایران و آمریکا اضافه کرده اند.

نفتکش دیگری که مورد حمله قرار گرفت، کاکوتا کوریجس، به سمت امارات یدک کشیده می شود.

   


نظرات()  
یکشنبه 26 خرداد 1398  09:10 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

به گزارش صدای اهل سنت جنوب  از بندرعباس، عباس میرزاد در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، به افزایش تولید مواد مخدر در افغانستان اشاره کرد و افزود: مبارزه با پدیده شوم قاچاق مواد مخدر در ایران با توجه به همسایگی با کشور افغانستان و ترانزیت مواد مخدر از این کشور به سایر نقاط جهان، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

وی خاطر نشان کرد: همجواری افغانستان با ایران و وجود حدود دو هزار کیلومتر مرز مشترک با ایران سبب شده است که زمینه ورود مواد مخدر به کشور فراهم شود.

 

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان توجه به مسایل فرهنگی جامعه و سرمایه گذاری در بحث پیشگیری و درمان مواد مخدر را بسیار مهم برشمرد و تاکید کرد: باید همه دستگاهها و کمیته های عضو شورا با تحقیقات و شناسایی معضلات حوزه پیشگیری و درمان به امر مبارزه با مواد مخدر اهتمام ورزند.

 

وی با تشریح پیامدهای مواد مخدر و روان گردان ها به عنوان زلزله خاموش وجنگ بدون مرز ، ازلحاظ بهداشتی، اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی، خواستار همت جدی و حماسه آحاد مختلف در پیشگیری ازاعتیاد جوانان ومبارزه باجرائم مرتبط شد.

 

میرزاد با اشاره به برخی دیگر از معضلات و مشکلات منطقه‌ای قاچاق مواد مخدر گفت: کاهش سن مصرف مواد در شیوع آن در بین نوجوانان و جوانان، افزایش تعداد زنان معتاد ، ابتلای افراد شاغل و تحصیل‌کرده از جمله مشکلاتپیش روی مواد مخدر در جهان است که باید مقابله متناسب و اصولی صورت گیرد.

 

وی تصریح کرد: انتظار ما این است که مردم، نخبگان، اصحاب اندیشه و رسانه، مراکز علمی و دانشگاهی، سازمان‌های مردم‌نهاد با دغدغه‌ مستمر و مشارکتی مؤثر و حداکثری در جهت مبارزه با مواد مخدر به‌خصوص در حوزه پیشگیری شرکت کنند و زمینه تحقق فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر کاهش 25 درصدی اعتیاد در طول برنامه ششم توسعه در سطح استان را فراهم کنند.

   


نظرات()  

جوان امروز

پایگاه خبری تحلیلی جهان اسلام همراه با جوانان اهل سنت
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic