دوشنبه 26 فروردین 1398  01:48 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

به مناسبت روز پاسدار علمای اهل سنت شهرستان و برخی مسئولین ادارات با فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه درمیان دیدار کردند.

   


نظرات()  
دوشنبه 26 فروردین 1398  01:46 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

ه گزارش خبرنگار حوزه جامعه صدای اهل سنت جنوب  در پی اقدام آمریکا در تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صدای اهل سنت جنوب در گفت‌وگوهای جداگانه‌ای به بررسی مواضع مسئولان و علمای اهل سنت درباره این اقدام خصمانه پرداخته است.

در ادامه این گزارش را از نظر می‌گذرانید: 

 
 
در همین زمینه شیخ زهیر عثمان جعید عضو ارشد جبهه عمل اسلامی لبنان، در گفتگو با خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، پیرامون اقدام آمریکا در قرار دادن نام سپاه در لیست گروه های تروریستی گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران باعث افتخار امت اسلام و کلیه آزادگان جهان است، لذا این تصمیم آمریکا تصمیمی باطل و ظالمانه است و هیچ توجیه بین المللی ندارد.

وی ادامه داد: از آنجا که جمهوری اسلامی ایران علی رغم تمامی محاصره های اقتصادی و  مالی تحمیل شده علیه آن و تمامی چالش‌هایی که از سوی دشمنان داخلی و خارجی با آن مواجه شده، توانسته است انقلاب خود را حفظ کند؛ پس این اقدام آمریکا دخالت آشکار در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران است.

شیخ زهیر جعید تصریح کرد: این تصمیم احمقانه از سوی آمریکایی صورت گرفته که خود مادر تروریستهای جهان بوده و جنایات بی‌شماری را در جهان مرتکب شده است، از نسل کشی سرخپوستان بومی آمریکا، بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی و قتل عام مردم ویتنام و افغانستان گرفته تا بمباران اتمی مردم عراق و اشغال این کشور و کشتارهای وحشیانه آن در سوریه و یمن و ...پس این اقدام آمریکا علیه سپاه نیز در واقع تلاشی شکست خورده برای تسلیم نظام جمهوری اسلامی ایران و سرنگونی آن و سیطره بر منابع و ثروتهای این کشور و همچنین حمایت از منافع رژیم صهیونیستی است.

وی خاطر نشان کرد که این تصمیم آمریکا باعث نخواهد شد که رهبر فرزانه ایران و مردم این کشور، از حمایت حقوق مظلومین جهان و از جمله مردم فلسطین دست بردارند؛ بلکه مردم ایران تا آزادی کامل سرزمین فلسطین و بازپس گرفتن حقوق مردم این کشور و ریشه کن کردن غده سرطانی اسرائیل، حامی برادران فلسطینی خود خواهند ماند.

عضو ارشد جبهه عمل اسلامی لبنان در پایان تأکید کرد که جمهوری اسلامی ایران تنها نیست، کلیه آزادگان جهان حامی ایران هستند و تمامی توطئه های آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی را شکست خواهند داد.


در ادامه سید حسین نقوی حسینی عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تقریب با اشاره به تصمیم آمریکا برای قرار دادن نام سپاه در لیست سازمانهای تروریستی، گفت: ۲۰۵ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از تمامی فراکسیون ها و احزاب مختلف موضع خود را صریحا اعلام کرده و در این زمینه بیانیه‌ای صادر کرده‌اند.

وی ادامه داد: در این بیانیه آمده است که اگر آمریکا اقدامی مبنی بر قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گروه تروریستی انجام دهد، مجلس  یک طرح دو فوریتی را به اجرا خواهد گذاشت و نظامیان آمریکایی در منطقه، سازمان های جاسوسی آمریکا، سازمان سیاه، سازمان اطلاعات ملی آمریکا و همچنین سازمان موساد رژیم غاصب اسرائیل را به عنوان گروههای تروریستی اعلام خواهیم کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد:  سپاه پاسداران یک نیروی نظامی و جز ارتش جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود؛ نیروهایی که برخاسته از بطن مردم و محبوب ملت ایران است لذا این اقدام آمریکا بر خلاف همه موازین بین المللی است.

نماینده  ورامین، قرچک و پیشوا مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: هیچ کشوری نمی‌تواند ارتش کشور دیگری را تحریم کند و چنانچه آمریکا این اقدام شنیع را انجام دهند ما هم متقابلاً این اقدام را علیه خودشان به‌کار خواهیم گرفت.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس در پایان  اظهار داشت: در طرح دو فوریتی که مجلس تصویب می‌کند تمامی نیروهای نظامی آمریکا در منطقه گروه‌های تروریستی خوانده می‌شوند و زمانی که این اقدام تصویب و عملی شود تمامی عواقب و پیامدهای‌هایی که علیه یک گروه تروریستی وجود دارد قطعاً علیه نیروهای نظامی آمریکا هم اعمال خواهد شد.
 

حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه جامعه خبرگزرای تقریب، با اشاره به اقدام آمریکا در تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران و علت این اقدام و تبعات آن از سوی جمموری اسلامی اظهار کرد: اقدام غیرقانونی و غیر متعارف آمریکا و تروریستی اعلام کردن یک ارتش رسمی در تاریخ بی سابقه و یک اقدام خلاف قوانین بین المللی است.
 
ترقی در ادامه بیان کرد: این اقدام آمریکا در تحریم سپاه، نشان دهنده نقش برجسته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و شکست توطئه‌ها و اقدام تجاوزگرانه و مداخله‌جویانه در منطقه و ایران است.
 
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی بیان کرد: سپاه عامل تداوم انقلاب و حفظ انقلاب اسلامی است و تمام توطئه‌های نفوذی و جاسوسی و اقدامات جنگ نرم آمریکا علیه انقلاب اسلامی از سوی سپاه خنثی شده است.

وی با بیان اینکه سپاه مانع تجزیه کشورهای اسلامی و مانع دولت‌ و ملت سازی آمریکا در منطقه شده است، تاکید کرد: سپاه مانع امنیت‌بخشی رژیم جعلی و اشغالگر قدس در منطقه بود و در واقع مانع شکل‌گیری یک رژیم تکفیری درمنطقه از سوی داعش شده است.

ترقی در ادامه تصریح کرد: بنابراین طبیعی است که وقتی سیاست‌گذاری‌های آمریکا در منطقه خاورمیانه و جهان اسلام توسط سپاه شکست می‌خورد، آمریکا دست به چنین اقدام خصمانه‌‌ای می‌زند.
 
 
این کارشناس مسائل بین‌الملل تصریح کرد: از این رو اقدام آمریکا یک اشتباه استراتژیک است و زمینه فرار تروریست‌های ارتش آمریکا در منطقه را به سرعت فراهم می‌کند.
 

"حسین کنعانی مقدم" کارشناس مسائل غرب آسیا، در گفتگو با خبرنگار حوزه بین الملل تقریب، پیرامون اقدام آمریکا در تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران گفت: این اقدام آمریکا نشان دهنده این است که تمامی طرح های آمریکا شسکت خورده و تمام هفت تریلیون دلاری که در منطقه هزینه کرد، عملا نتیجه ای در بر نداشته است.

وی ادامه داد: به نظر می رسد که ترامپ با این اقدام انتحاری  که انجام داد، بیشتر به عنوان ستاد انتخاباتی نتانیاهو در انتخابات آینده رژیم صهیونیستی  وارد عمل شده و به دنبال این است که از رژیم صهیونیستی به عنوان اولین کسی که این اقدام آمریکا را ستود، حمایت و به نتانیاهو کمک کند تا  بتواند در سرزمینهای اشغالی حضور داشته باشد.

کنعانی مقدم تأکید کرد: این اقدام آمریکا، غیر قانونی و اقدامی خارج از عرف دیپلماتیک است، چرا که الان نزدیک بیست میلیون بسیجی در ایران وجود دارند و همه شعارشان این است که «کاش من هم یک پاسدار باشم»، 80 میلیون ایرانی به خاطر اینکه سپاه یک نیروی مردمی است، به وجود چنین نیروی توانمندی در کشور افتخار و از آن حمایت می کنند.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه اقدام آمریکا در تروریست خواندن سپاه پاسداران بر اساس مصوبه  شورای امنیت ملی مقابله به مثل می شود، نیروهای آمریکایی وابسته به آمریکا، بلک واتر و کهنه سربازانی که در منطقه ما حضور دارند، قطعا هدف نیروهای سپاه پاسداران قرار خواهند گرفت.

کنعانی مقدم با بیان این مطلب افزود: البته سپاه اقدام پیش دستانه ای نخواهد کرد، اما اگر آمریکایی ها بخواهند اقدامی انجام دهند، نزدیک 250 پایگاه آمریکا در منطقه ما از اطراف گرفته تا مدیترانه، در تیررس نیروهای سپاه قرار خواهند گرفت و مقابله به مثل خواهد شد و آمریکایی ها با انبار باروت مواجه خواهند شد.

 وی تصریح کرد:اگر اتفاقی چه در خلیج فارس، سوریه، افغانستان و عراق، و ... رخ دهد و یک  سپاهی در هرجای دنیا  مورد هدف قرار گیرد و تهدید شود، قطعا یک ملت پشتیبان آن خواهد بود و اقدام مقابله به مثل صورت خواهد گرفت.قطعا در کنار تمام پایگاه هایی که آمریکا در منطقه دارد، پایگاههای نیروهای مقاومت هم  حضور دارد و پاسخ، تنها پاسخ ایران نخواهد بود،  بلکه مقاومت،  از فلسطین و  لبنان گرفته تا سوریه، افغانستان و عراق و ..  پاسخ خواهند داد و می توان گفت که  این سناریو از همین الان شکست خورده است.

کنعانی مقدم خاطر نشان کرد:آمریکایی ها همه تلاش خود را با محاصره و جنگ اقتصادی، خروج از برجام و... انجام دادند تا ایران تسلیم خواسته های آمریکا شود و بعد هم اقرار کردند که هر کجای خاورمیانه می روند، تنها مانعی که بر سر راه آمریکایی ها و صهیونیستها، وجود دارد، نیروی قدس و  سپاه پاسداران  و ایران است؛  به همین خاطر به دنبال این بودند که با ایجاد محدودیتها و  تروریست قلمداد کردن نیروی رسمی کشور،  آن را از صحنه مقاومت،  خارج کنند.

وی در پایان افزود:الان شاهد هستیم که خیلی از کشورهایی که جبهه مقاومت در آن وجود دارد، به دنبال این هستند  که اعلام کنند، آنها هم یک پاسدار و عضو افتخاری  سپاه پاسداران هستند، پس در عمل  آمریکایی ها باید  با چهارصد یا پانصد میلیون نفری که در منطقه در جبهه مقاومت هستند، مقابله کنند.
 

شیخ خلیل افرا، عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استانی خبرگزای تقریب اعتماد به آمریکا و ایادی آنها را ساده‌لوحانه دانست و اظهار کرد: آمریکای جنایتکار و یهودیان غاصب در هر زمانی خصوصاً در این چهل سال عمر پربرکت انقلاب اسلامی، نظام ما را با انواع فتنه‌ها و دشمنی‌ها روبرو ساخته‌اند و البته مردم انقلابی با پیروی از رهنمودهای حضرت امام راحل و رهبری خردمندانه مقام معظم رهبری، این دو مرجع بزرگ مسلمانان جهان اسلام، آمریکای جنایتکار و اسرائیل غاصب را به‌عنوان دشمن خودشان شناخته‌اند.

وی با بیان اینکه این دو بزرگوار در حقیقت به نصوص قرآن و به راه روش و سنت پیامبر عمل کرده‌اند و پیروان رأی و نظر ائمه اطهار هستند، گفت: یهود در هر زمان دشمن اسلام بوده و توطئه می‌کرده و دشمنی‌اش را علیه پیامبر آشکار کرده‌ است؛ قبل از اینکه پیامبر به نبوت برسد منتظر بودند که آخرین پیامبر خداوند ظهور کند. اما وقتی پیامبر اسلام به بعثت رسید ایشان را نشناختند و انکار کردند و نسبت به پیامبر کافر شدند.

وی با اشاره به نفاق و چهره‌های متعدد و نیرنگ آمیز یهودیان گفت: وقتی مؤمنان را ملاقات می‌کردند می‌گفتند ما نیز به اسلام ایمان آورده‌ایم اما وقتی در خلوت خود به یکدیگر می‌رسیدند می‌گفتند آن چیزی که خداوند از صفات پیامبر را در تورات آورده است به مسلمانان نگویید.

رئیس هیئت افتای اهل سنت استان بوشهر یادآور شد: آنها حتی نسبت به دین و آیین خودشان خیانت کرده‌اند و کتاب خودشان تورات را تحریف کرده‌اند. 

وی با بیان اینکه یهود در هر زمان درصدد توطئه و دسیسه بوده است، اظهار کرد: قرآن کریم می‌فرماید: خدای عزوجل آنها را به دو گروه مشخص تقسیم می‌کند عوام و دانشمندان؛ عوام آنها چیزی نمی‌دانند. اما دانشمندان آن‌ها اهل حیله و نیرنگ هستند. لذا با توجه به فریب و نیرنگ آنها علیه اسلام، خداوند خطاب به یهودیان می‌فرماید: «و باؤوا بغضب من الله» می‌فرماید خشم خداوند نسبت آنها به خاطر کشتن انبیا و کافر شدن به خداوند است.

عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت یهودیان را قومی نژادپرست خواند و گفت: از دیگر ویژگی‌های یهود تعصب‌های نژادی آن‌هاست؛ اما ما مسلمانان درحالی‌که به اسلام ایمان داریم به پیامبران پیشین و به کتاب‌های آنان نیز ایمان داریم و این جزء ارکان ایمان ما محسوب می‌شود.

وی قوم یهود را پیمان‌شکن و عهد و میثاق آنان را سست دانست و گفت: اگر تاریخ و قرآن و سنت رسول‌الله را بررسی کنید می‌بینید که یهودیان تنها گروهی هستند که پیمان‌شکن بودند: «لقد انزلنا الیک آیات بینات و مایکفر بها الا الفاسقون» و خداوند هم از بدعهدی آنان با تعجب یاد می‌کند.

وی تصریح کرد: اهل کتاب دوست دارند که مسلمانان از دین خود برگردند و کافر شوند و نسبت به یاران پیامبر حسادت دارند و می‌گویند کسی وارد بهشت نمی‌شود مگر یهودیان.

شیخ افرا عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت اقدام گستاخانه آمریکا در تروریست خواندن سپاه پاسداران را محکوم کرد و گفت: الآن ما می‌بینیم کسانی که در نظام جمهوری اسلامی حافظ امنیت کشور ما در خط مقدم هستند و پیرو راستین حضرت امام راحل و مقام معظم رهبری هستند این‌ها را با بی‌شرمی تروریست خطاب می‌کنند.

وی اذعان کرد: سپاه و ارتش و بسیج همواره به دنبال دفاع از اسلام و قرآن و مقدسات مسلمین و دفاع از مظلومین جهان و کشورهای اسلامی هستند؛ ملت شریف ایران همیشه درصحنه هستند و از عزت خود دفاع می‌کنند.

خلیل افرا با بیان اینکه ملت ما توکل و اعتمادش فقط به خدای متعال است و دستورات مقام معظم رهبری را اطاعت می‌کنند، تصریح کرد: خشم آنها از سپاه و ملت ایران به خاطر دفاع ما از مظلومین است، به آنها میگوییم: «قل موتوا بغیظکم» پس بمیرید از خشمتان، در همین غضبی که دارید بمیرید.

شیخ خلیل افرا خاطرنشان کرد: در طول این سالها نقشه های بسیاری کشیده اند تا مردم را از سپاه ناامید ‌کنند. اما به لطف خداوند تاکنون به هیچ نتیجه‌ای نرسیده‌اند و پرچم عزت و قدرت ایران اسلامی روزبروز با اتحاد و همدلی و یکپارچگی آحاد ملت ایران برافراشته‌تر شده است.

وی متذکر شد: سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی ایران و بسیجیان غیور و دلاور این مرز وبوم جنود الهی هستند و با تأسی به صریح آیه قرآن «و اعدوا لهم ما استطعتم من قوة» دشمنان ما شاهد توان و قدرت و عظمت روز افزون سربازان اسلام به رهبری رهبر فرزانه و حکیم انقلاب مقام معظم رهبری خواهند بود.
 
ابوالقاسم رئوفیان دبیرکل حزب اسلامی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه جامعه خبرگزاری تقریب با اشاره به اقدام آمریکا در تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران و علت این اقدام و تبعات آن از سوی جمهوری اسلامی اظهار کرد: زمانی که دولت آمریکا شیطان بزرگ قرن، غرق در غرور کاذب دوران جاهلیت فراعنه و مست قدرت متکی بر سلاح کشتار جمعی است؛موجودیت فرزندان مردم‌دار و خدا‌مدار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دیگر نیروهای مسلح ارتش را برای خود خطر جدی و محکوم به فنا می‌بیند، لذا عنان اختیار از کف داده و هر از گاهی خطایی فاحش‌تر از خطای پیشین مرتکب می‌شود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه آمریکا با تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مرتکب خطایی راهبردی و اشتباهی استراتژیک شده است گفت: می‌توان از این خطای فاحش به ‌منزله تیرخلاصی بر پیکر منحوس و صهیونیزه شده هیئت حاکمه آمریکا یادکرد.

رئوفیان در پایان خاطر نشان کرد: حزب اسلامی ایران زمین با اعلام حمایت و جانبداری ازسپاه پاسداران انقلاب اسلامی بدینوسیله مراتب انزجار و تنفر خود را بیش ازپیش ازآمریکا تروریست و هم پیمانان مزدورش درمنطقه اعلام داشته است و از مسئولان جمهوری اسلامی ایران می‌خواهد تا در اقدامی متقابل جواب دندان شکنی به این اقدام نابخردانه آمریکا بدهد.
 

عبدالحی آخوند میرزاعلی امام جمعه اهل سنت شهرستان آق‌قلا در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، ضمن تقدیر و تشکر از نیروهای ارتش و سپاه، مجمع جهانی تقریب و تمام مردم جهادی اظهار داشت: ما از مقام معظم رهبری که در همان ابتدای رخداد سیل دستور اکید جهت یاری رساندن به مناطق سیل زده دادند، تشکر می‌کنیم.

وی در ادامه ضمن قدردانی از اقدامات جهادگرانه و انقلابی نیرو‌های سپاه پاسداران گفت: نیرو‌های سپاه که در همان بدو انقلاب اسلامی حامی مردم بودند در سیل اخیر هم به گونه‌ای تداعی گر همان روزها بودند، اگر امروز توان مقابله با این آزمون الهی را داشتیم، این به دلیل مساعدت و کمک نظام جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران و نیروهای ارتش بود که دست به دست هم دادند و از عهده این وظیفه خطیر برآمدند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان آق قلا در پایان با تاکید بر وحدت و همگرایی بین مردم در سیل اخیر تصریح کرد: نیرو‌های نظامی، جهادی، و مردمی فارغ از هرگونه دین و مذهبی روزانه بیش از 10 هزار غذای گرم بین مردم سیل زده شهرستان آق‌قلا توزیع می‌کردند؛ اکثر این کمک‌ها از سوی برادران شیعه بود که به یاری مردم عزیز ترکمن صحرا شتافته بودند.
 
حجت الاسلام محمدتقی رهبر امام جمعه موقت اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه جامعه خبرگزاری تقریب در واکنش به اظهارات اخیر ترامپ پیرامون سپاه پاسداران گفت: رژیم مستکبر امریکا که خودش جزء تروریست هاست همواره شکست های سختی از سپاه و نیروهای مسلح و بسیج ما خورده و این را همگان می‌دانند.

وی با اشاره به شکست طرح خاورمیانه جدید امریکا در سوریه، عراق و لبنان تاکید کرد: امریکا یک ببر کاغذی شکست خورده است و این اقدامش هم انعکاس زوزه‌های شکست اوست و به دنبال آن است که رضایت آل سعود، اسرائیل و داعش را مجددا حاصل کند.

رهبر با بیان اینکه در حال حاضر یک وفاق ملی بین مجلس، دولت، سپاه و ارتش ایجاد شده است و هفته گذشته در مجلس هم اکثر نمایندگان لباس بسیجی پوشیده بودند خاطرنشان کرد: آنها می‌خواهند اسرائیل را راضی نگه دارند در حالیکه اتفاقا نتیجه اش برعکس است و بازتاب جهانی این اقدام امریکا یک بازتاب بسیار منفی بوده چون همه دنیا می دانند که جوانان ما در سوریه با تروریست هایی که سر می بریدند و به مال و ناموس مردم تجاوز می کردند، می جنگیدند.

وی با بیان اینکه اقدام اخیر ترامپ برای ما یک فرصت است گفت: ما می‌توانیم از این فرصت استفاده کنیم و رژیم امریکا را به دنیا به عنوان یک تروریست معرفی کنیم چون اگر انها سپاه پاسداران را تروریست معرفی می کنند ما هم رژیم امریکایی را سر تا پا تروریست می دانیم.

رهبر ابراز عقیده کرد: مجمع تقریب در این عرصه می‌تواند با هماهنگی کشورهای اسلامی یک وفاق و همدلی برای وحدت امت اسلام در مقابل سیاست های صهیونیستی- امپریالیستی امریکا نیز داشته باشد.

وی با بیان اینکه اینها مانورهایی است که ترامپ می دهد، تصریح کرد: زمانی که ترامپ برجام را پاره کرد من تاکید کردم که ملت ما باید از اینکه ترامپ برجام را پاره کرد خوشحال باشد و جشن بگیرد همچنانکه امام راحل فرمودند اگر کارتر یک کار به عمر خود انجام داده باشد همان قطع رابطه اش با ایران است یعنی ما به رابطه با امریکا نیازی نداریم و این را همه باید بدانند.
 

انیس نقاش مدیر مرکز مطالعات امان لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری تقریب، با اشاره به تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سوی آمریکا گفت:اولین بار در تاریخ است که  نیروهای نظامی یک کشور در لیست گروههای تروریستی قرار داده شده است و  این اقدام آمریکا به این خاطر صورت گرفت که کلیه طرح های آن در منطقه شکست خورده است.

وی افزود: این اقدام آمریکا در واقع، یک پروپاگاندا و تبلیغات سیاسی برای فشار بر ایران و سپاه است و هیچ ارزش قانونی ندارد، ولی از نظر اجرایی ممکن است خطراتی را در پی داشته باشد.

انیس نقاش خاطر نشان کرد: سیاست آمریکا منجر به ظهور تروریسم در منطقه و نابودی آن شده است و منطقه بهای مالی و جانی زیادی به خاطر سیاستهای نادرست این کشور پرداخت کرده است.

وی با بیان این مطلب افزود: این تصمیم آمریکا کل ملت‌های منطقه را هدف قرار داده است و محور مقاومت باید در برابر آن متحد شود، پیشنهاد می کنم کنفرانسی در این خصوص برگزار و بیانیه مشترکی صادر شود؛ اقدام هماهنگ و متحد در برابر آمریکا بیانگر آن است که این کشور ویرانگر منطقه است و وقت آن رسیده است که به شکلی متحد برای آزادی مردم و منطقه از سیطره آمریکا اقدام کنیم؛ آمریکایی که سالهاست بر منطقه سیطره اقتصادی و سیاسی دارد.

انیس نقاش تأکید کرد که زمان انجام اقدامات عملی علیه آمریکا فرا رسیده است؛ تا این کشور بفهمد که منطقه را در زیر قدمهای خود سوزانده است.

وی اذعان کرد که بین تصمیم اخیر آمریکا در تروریستی خواندن سپاه و انتخابات اسرائیل ارتباط وجود دارد  و برای کمک به نتانیاهو و پیوستن جولان به اسرائیل صورت گرفته است.

مدیر مرکز مطالعات امان لبنان اظهار داشت: باید اینگونه تصمیمات احمقانه آمریکا را به فرصت تبدیل کرده و برای آن یک برنامه کاری ایجاد کنیم، به آمریکا بگوییم که به نبرد با ما آمده ای و پاسخ لازم را خواهی گرفت.

نقاش در پایان تصریح کرد: همبستگی مردمی ایران و حمایت آنها از سخنان حسن روحانی رئیس جمهور این کشور در مجلس شورای اسلامی، اهداف آمریکا را به شکست خواهد کشاند؛ همبستگی بیشتر محور مقاومت و فعالسازی نیروهای مقاومت در منطقه، راه دیگری برای ممانعات از تحقق اهداف آمریکا در منطقه است.
 

طلال عتریسی کارشناس مسائل منطقه و رئیس مرکز مطالعات سیاسی دانشگاه لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب با اشاره به اقدام آمریکا در تررویستی اعلام شدن سپاه گفت: آمریکا با تشدید تحریم‌ها  و درج نام سپاه در لیست گروههای تروریستی می خواهد با این نیروی رسمی نظامی به طور مستقیم مقابله کند، چرا که سپاه پاسداران نقش مهم و مؤثری در داخل و خارج ایران و در دفاع از امنیت و ثبات جمهوری اسلای ایران ایفا می کند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر این تصمیم آمریکا در ادامه سیاستهای خصمانه این کشور علیه ایران به منظور ایجاد فشار بر مؤسسات نظامی، امنیتی و سیاسی آن و گیج کردن همپیمانان ایران (که به طور مستقیم با سپاه پاسداران در ارتباط هستند) و قطع ارتباط با این کشور صورت می گیرد.

عتریسی در پاسخ به این سؤال که آیا این اقدام آمریکا تغییری در تعامل بین ایران با این کشور ایجاد می کند؟ گفت: متهم کردن مؤسسه نظامی یک کشور به تروریستی بودن تا کنون از سوی هیچ کشوری انجام نشده است؛ این اقدام آمریکا هم تغییری در قواعد تعامل بین ایران و آمریکا در منطقه به وجود نمی‌آورد، اما ممکن است خطراتی را در پی داشته باشد و منجر به درگیریهایی شود که تبعات نامشخصی به دنبال خواهد داشت.

رئیس مرکز مطالعات سیاسی دانشگاه لبنان خاطر نشان کرد: آمریکا تصور می کند که با این اقدام خود به اختلافات داخلی در ایران، دامن خواهد زد که طبیعتا چنین نخواهد شد و این تصمیم خصمانه آمریکا در حقیقیت یک جنگ رسانه ای  است.

وی افزود: آمریکا با این اقدام خود می‌خواهد، ایران سیاستهای خارجی خود در منطقه را تغییر دهد، چرا که آمریکا به خوبی می‌داند که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نقش مهمی در مقابله با ارتش آمریکا در عراق و حمایت از جنبش‌های مقاومت در منطقه دارد.

عتریسی تصریح کرد: واشنگتن گمان می‌کند که با تحریم اقتصادی علیه ایران می تواند این کشور را به تغییر سیاستهایش در حمایت از جبهه مقاومت، تهدید منافع آمریکا در منطقه و به حاشیه راندن نقش هم پیمانان آن مجبور کند. ایجاد بسیاری از ائتلافهای منطقه ای از جمله «ناتوی عربی» برای فشار بر ایران است، اما شاهد بوده ایم که هیچ یک از تحریمهای گذشته تغییری در سیاست خارجی ایران ایجاد نکرده است.

وی خاطر نشان کرد: ارتباط محکمی بین این تصمیم آمریکا و معامله قرن وجود دارد؛ چرا که هدف از معامله قرن، پایان دادن به قضیه فلسطین و ایجاد دولت فلسطین در خارج از سرزمینهای اشغالی است و از آنجا که ایران رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی شناسد و با معالمه قرن مخالف است و از سوی دیگر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حامی اصلی جنبش مقاومت در لبنان و فلسطین است، آمریکا تصمیم گرفت که این مؤسسه نظامی را یک گروه تروریستی اعلام کند تا ارتباط آن با مقاومت در منطقه قطع شود و به کشورهای عربی موافق معامله قرن اطمینان دهد که ایران، مانع اجرای طرح آمریکا موسوم به معامله قرن است و از این به بعد نمی تواند حامی مقاومت در لبنان و فلسطین باشد.

عتریسی در خصوص احتمال درگیری نظامی بین آمریکا و کشورمان به دنبال این اقدام آمریکا گفت: برای آمریکا آسان نیست که بخواهد تصمیم به جنگ با ایران بگیرد، هرچند که ترامپ و برخی از معاونینش ایده های اولیه ای در این خصوص داشته، اما بارها و بارها از این تصمیم عقب نشینی کرده اند، زیرا جنگ با ایران در حقیقت کل منطقه خلیج فارس را شعله ور خواهد کرد، چرا که  جمهوری اسلامی ایران قبلا اعلام کرده که تمامی منافع آمریکا و هم پیمانان ان در منطقه از جمله اسرائیل، در تیررس موشکهای این کشور است.
 
به گزارش تقریب، آخوند داود بلکفه از علمای اهل سنت استان گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار استانی خبرگزاری تقریب، ضمن تقدیر و تشکر از نظام مقدس جمهوری اسلامی و نیرهای مسلح اظهار داشت: نیروی نظامی و امدادی نظام مقدس جمهوری اسلامی  با تمام امکانات برای کم کردن آلام مردم سیل زده استان گلستان گسیل شدند و با تمام وجودشان خدمات ارزنده و قابل تقدیری را انجام دادند.

آخوند داود بلکفه با اشاره به فرمایشات موثر مقام معظم رهبری در رسیدگی به آلام سیل زدگان تصریح کرد: می‌توانم به جرأت بگویم که مردمان سیل زده استان گلستان نمی‌دانند با چه زبانی از مقام معظم رهبری، نیرو های خدماتی و امدادی و نیروهای مسلح تقدیر و تشکر داشته باشند.

این عالم اهل سنت استان گلستان ادامه داد: وقتی مردم استان گلستان شنیدند که آمریکا سپاه پاسداران که جانانه و خالصانه با تمام توان در مراحل و مشکلات سیل حضور داشته را تروریست نامیده است، بسیار ناراحت شدند؛ چراکه مردم متوجه و آگاه هستند و می‌دانند که سپاه، پاسدار حریم انقلاب است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: پاسداران دلسوزان مردم ایران زمین هستند و بخاطر همین آمریکا کینه آنها را به دل گرفته است و این قشر خدوم را در ردیف لیست تحریم شدگان قرار داده است. 
همچنین آخوند اسماعیل قدیری خطیب نماز جمعه روستای چنارلی استان گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب با اشاره به افتتاح مدرسه حج اظهار داشت: الحمدالله به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و با تلاش بعثه مقام معظم رهبری و بعثه واحده اهل سنت، امروز مدسه حج برای کارگزاران عمره آموزشی معین های کاروان‌ها در این مدرسه افتتاح شد.

آخوند اسماعیل قدیری مطرح کرد: حضرات از تهران و مجمع جهانی تقریب و بعثه مقام معظم رهبری تشریف آوردند و این مدرسه را با حضور همه کارآموزان حج آغاز و افتتاح کردند.

وی در ادامه افزود: پنجاه نفر از عزیزان که بعثه مقام معظم رهبری از چندین سال قبل با تشکیل کلاس‌های «اردوی سفیران تقریب» این کلاس‌ها را راه‌اندازی کرد این تداوم حفظ شد و هرسال این کلاس‌ها انجام شود و امروز هم این امر  آغاز شده است. 

خطیب نماز جمعه روستای چنارلی گفت: انشالله این عزیزان با ارتقای سطح بینش و علم نسبت به مناسک حج و اماکن مقدسه‌ اسلامی عازم حج هستند و انشاالله با آگاهی و بینشی که در این کلاس‌ها کسب می‌کنند و آن را به زائران اطلاع بدهند، بتوانیم یک حج ابراهیمی و شایسته برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ارائه دهیم.

آخوند اسماعیل قدیری با اشاره به تحریم سپاه و اعلام کردن سپاه به عنوان سپاه بیان کرد: خداوند در قرآن می فرماید همیشه کفار می خواهند نور الهی را خاموش کنند و می فرمایند این منافقین، یهودیان و کفار همیشه حربه ها و توطئه هایی داشتند و هر وقتی که این ها این آتش را روشن کردند خداوند خودش این آتشها را خاموش کرد.

وی در ادامه بیان کرد: امروز خلوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ذهن انسان اصحاب پیامبر اکرم را تداعی می‌کند و آنها همانند اصحابی هستند که با گذشتن از جان و مال خودشان، سربازان مخلصی برای رسول الله (ص) بودند.

خطیب نماز جمعه روستای چنارلی تصریح کرد: کمک‌های سپاه پاسداران به مظلومین کشورهای اسلامی خوار چشمی برای دشمنان است و البته این کفار عددی نیستند که ما را تحریم کنند.

وی در پایان افزود: همه ما بسیجی و سپاهی هستیم و انشاالله با وحدت همه اقوام جلوی این کفر خواهیم ایستاد.

   


نظرات()  
دوشنبه 26 فروردین 1398  01:45 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

آخوند اسماعیل قدیری خطیب نماز جمعه روستای چنارلی استان گلستان در گفت‌وگو با صدای اهل سنت جنوب با اشاره به افتتاح مدرسه حج اظهار داشت: الحمدالله به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و با تلاش بعثه مقام معظم رهبری و بعثه واحده اهل سنت، امروز مدسه حج برای کارگزاران عمره آموزشی معین های کاروان‌ها در این مدرسه افتتاح شد.

آخوند اسماعیل قدیری مطرح کرد: حضرات از تهران و مجمع جهانی تقریب و بعثه مقام معظم رهبری تشریف آوردند و این مدرسه را با حضور همه کارآموزان حج آغاز و افتتاح کردند.

وی در ادامه افزود: پنجاه نفر از عزیزان که بعثه مقام معظم رهبری از چندین سال قبل با تشکیل کلاس‌های «اردوی سفیران تقریب» این کلاس‌ها را راه‌اندازی کرد این تداوم حفظ شد و هرسال این کلاس‌ها انجام شود و امروز هم این امر  آغاز شده است. 

خطیب نماز جمعه روستای چنارلی گفت: انشالله این عزیزان با ارتقای سطح بینش و علم نسبت به مناسک حج و اماکن مقدسه‌ اسلامی عازم حج هستند و انشاالله با آگاهی و بینشی که در این کلاس‌ها کسب می‌کنند و آن را به زائران اطلاع بدهند، بتوانیم یک حج ابراهیمی و شایسته برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ارائه دهیم.

آخوند اسماعیل قدیری با اشاره به تحریم سپاه و اعلام کردن سپاه به عنوان سپاه بیان کرد: خداوند در قرآن می فرماید همیشه کفار می خواهند نور الهی را خاموش کنند و می فرمایند این منافقین، یهودیان و کفار همیشه حربه ها و توطئه هایی داشتند و هر وقتی که این ها این آتش را روشن کردند خداوند خودش این آتشها را خاموش کرد.

وی در ادامه بیان کرد: امروز خلوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ذهن انسان اصحاب پیامبر اکرم را تداعی می‌کند و آنها همانند اصحابی هستند که با گذشتن از جان و مال خودشان، سربازان مخلصی برای رسول الله (ص) بودند.

خطیب نماز جمعه روستای چنارلی تصریح کرد: کمک‌های سپاه پاسداران به مظلومین کشورهای اسلامی خوار چشمی برای دشمنان است و البته این کفار عددی نیستند که ما را تحریم کنند.

وی در پایان افزود: همه ما بسیجی و سپاهی هستیم و انشاالله با وحدت همه اقوام جلوی این کفر خواهیم ایستاد.

   


نظرات()  
دوشنبه 26 فروردین 1398  01:44 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

آخوند داود بلکفه از علمای اهل سنت استان گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار استانی صدای اهل سن جنوب  ضمن تقدیر و تشکر از نظام مقدس جمهوری اسلامی و نیرهای مسلح اظهار داشت: نیروی نظامی و امدادی نظام مقدس جمهوری اسلامی  با تمام امکانات برای کم کردن آلام مردم سیل زده استان گلستان گسیل شدند و با تمام وجودشان خدمات ارزنده و قابل تقدیری را انجام دادند.

آخوند داود بلکفه با اشاره به فرمایشات موثر مقام معظم رهبری در رسیدگی به آلام سیل زدگان تصریح کرد: می‌توانم به جرأت بگویم که مردمان سیل زده استان گلستان نمی‌دانند با چه زبانی از مقام معظم رهبری، نیرو های خدماتی و امدادی و نیروهای مسلح تقدیر و تشکر داشته باشند.

این عالم اهل سنت استان گلستان ادامه داد: وقتی مردم استان گلستان شنیدند که آمریکا سپاه پاسداران که جانانه و خالصانه با تمام توان در مراحل و مشکلات سیل حضور داشته را تروریست نامیده است، بسیار ناراحت شدند؛ چراکه مردم متوجه و آگاه هستند و می‌دانند که سپاه، پاسدار حریم انقلاب است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: پاسداران دلسوزان مردم ایران زمین هستند و بخاطر همین آمریکا کینه آنها را به دل گرفته است و این قشر خدوم را در ردیف لیست تحریم شدگان قرار داده است.

   


نظرات()  
دوشنبه 26 فروردین 1398  01:43 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

آخوند داود بلکفه از علمای اهل سنت استان گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار استانی صدای اهل سن جنوب  ضمن تقدیر و تشکر از نظام مقدس جمهوری اسلامی و نیرهای مسلح اظهار داشت: نیروی نظامی و امدادی نظام مقدس جمهوری اسلامی  با تمام امکانات برای کم کردن آلام مردم سیل زده استان گلستان گسیل شدند و با تمام وجودشان خدمات ارزنده و قابل تقدیری را انجام دادند.

آخوند داود بلکفه با اشاره به فرمایشات موثر مقام معظم رهبری در رسیدگی به آلام سیل زدگان تصریح کرد: می‌توانم به جرأت بگویم که مردمان سیل زده استان گلستان نمی‌دانند با چه زبانی از مقام معظم رهبری، نیرو های خدماتی و امدادی و نیروهای مسلح تقدیر و تشکر داشته باشند.

این عالم اهل سنت استان گلستان ادامه داد: وقتی مردم استان گلستان شنیدند که آمریکا سپاه پاسداران که جانانه و خالصانه با تمام توان در مراحل و مشکلات سیل حضور داشته را تروریست نامیده است، بسیار ناراحت شدند؛ چراکه مردم متوجه و آگاه هستند و می‌دانند که سپاه، پاسدار حریم انقلاب است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: پاسداران دلسوزان مردم ایران زمین هستند و بخاطر همین آمریکا کینه آنها را به دل گرفته است و این قشر خدوم را در ردیف لیست تحریم شدگان قرار داده است.

   


نظرات()  
دوشنبه 26 فروردین 1398  01:42 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

علمای اهل سنت کردستان در واکنش به تروریست خواندن سپاه توسط آمریکا عنوان کردند: ترویست های شیطان صفت آرزوی تضعیفاقتدار سبزپوشان را به گور خواهند برد و باید منتظر پاسخ کوبنده این نهاد انقلابی باشند.

- اخبار استانها -
به گزارش صدای اهل سنت جنوب  ، دفتر رسانه ای کاخ سفید روز دوشنبه (19 فروردین ماه جاری) با انتشار بیانیه ای از زبان دونالد ترامپ اعلام کرد که دولت آمریکا قصد دارد از این پس سپاه پاسداران ایران را در فهرست گروههای تروریستی خود قرار دهد.
در آن بیانیه آمده بود: «امروز من [دونالد ترامپ] برنامه دولت خودم را برای افزودن نام سپاه پاسداران ایران شامل نیروی قدس آن در فهرست گروه های تروریستی خارجی اعلام می کنم. این اقدام بی سابقه که از طرف وزارت امور خارجه پیگیری خواهد شد، مؤید این واقعیت است که نه تنها دولت ایران یک دولت حامی تروریسم است، بلکه سپاه پاسداران ایران نیز در زمینه تأمین مالی تروریسم و ترویج آن فعالیت می کند».
پس از این اقدام قبیحانه و خصمانه آمریکا بر علیه سپاه، بلافاصله موج حمایت های مردمی از مدافعان اسلام و مستضعفین آغاز و این حرکت مورد انتقاد تمام ملت ایران قرار گرفت؛ علمای برجسته اهل سنت استان کردستان نیز در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در سنندج در واکنش به تروریست خواندن سپاه توسط سران مزدور آمریکایی ضمن محکوم کردن این جنایت و حرکت سخیف عنوان کردند: ترویست های شیطان صفت آرزوی تضعیف اقتدار سبزپوشان را به گور خواهند برد و باید منتظر پاسخ کوبنده این نهاد انقلابی باشند.
ماموستا رستمی: تروریست خواندن سپاه توسط آمریکا مورد قبول هیچ وجدان بشری نیست
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار تسنیم در سنندج، درباره اعلام مقامات آمریکایی برای قراردادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست نیروهای تروریستی اظهار داشت: همه ما مردم این دیار این ...

   


نظرات()  
دوشنبه 26 فروردین 1398  01:39 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس با بیان اینکه اقدام رئیس جمهور آمریکا در قراردادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه های تروریستی گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیرویی برخاسته از مردم است و شایسته چنین تهمت ناروایی نیست.

- اخبار استانها -
به گزارش صدای اهل سنت جنوب  از گنبدکاووس ، آخوند عبدالکریم جاور صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدام خبیثانه رئیس جمهور آمریکا در تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهارداشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیرویی برخاسته از مردم است و شایسته چنین تهمت ناروایی نیست و ما این اقدام بی اساس دولت آمریکا را محکوم می کنیم.
وی افزود: اینکه نیروی نظامی کشوری از سوی آمریکا در فهرست گروه های تروریستی قرار بگیرد به هیچ عنوان مورد قبول جوامع و افکار عمومی نخواهد بود.
آخوند جاور بیان داشت: سپاه پاسداران از نیروهایی است که برای دفاع از حریم و منافع ایران اسلامی در هر زمان و مکانی پیشقدم و آماده جانفشانی بوده است.
حزب الله عراق: تروریستی خواندن سپاه در راستای اجرای معامله قرن است
عضو مجلس خبرگان رهبری: اقدام آمریکا علیه سپاه سبب وحدت و انسجام ملت ایران می شود
عضو مجلس خبرگان رهبری: اقدام اخیر ترامپ به خاطر ضرباتی است که از سپاه خورده است
وی گفت: در روزهای اخیر شاهد رویدادها و حوادث مهمی در کشورمان بودیم که برخی از این رویدادها به دلیل گستردگی آن به رویدادی بین المللی تبدیل شده است. در همین سیل اخیر در شمال و جنوب کشور حضور همه نیروهای مسلح از جمله سپاه چشمگیر بوده است.
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس افزود: مردم ایران و به ویژه استان گلستان شاهد بودند که در جریان سیل اخیر در امدادرسانی به سیل زدگان، بازگشایی مسیرهای سیلاب، نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با همه تجهیزات خود حضوری پررنگ داشتند و به یاری مردم آمدند.
وی گفت: از همه مسئولان و مدیران می خواهیم برای رسیدگی به مطالبات آسیب دیدگان از سیل ...

   


نظرات()  
دوشنبه 26 فروردین 1398  01:37 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

به گزارش صدای اهل سنت جنوب حجت‌الاسلام عبدالحی میرزاعلی، سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان گلستان که امام جمعه آق‌قلا هم است، از جمله مدیرانی بود که از همان ساعات اولیه بحران سیل، حضوری مداوم و تاثیرگذار در منطقه آق‌قلا داشته است. او درحالی که نمی‌خواهد از کارهای خود در امر امدادرسانی حرفی بزند، از همه مردم ایران به خاطر کمک به سیل‌زدگان ترکمن‌صحرا تشکر می‌کند.

امام جمعه آق‌قلا درباره سیل استان گلستان و تجلی همدلی و وحدت میان شیعیان و اهل سنت برای کمک به مردم گفت: «این موضوع از قبل به ما ثابت شده بود که اتحاد بین اهل تسنن و تشیع شعار نیست، بلکه یک اصل است. اما برادران شیعه در ماجرای سیل آق‌قلا، این موضوع را بیشتر از قبل ثابت کردند. ممکن است سیل یک مصیبت باشد اما در همین مصیبت هم یک حکمت و یک نعمت بزرگی نهفته که همان اتحاد، اخوت و برادری است.»

میرزاعلی با اشاره به دروغ‌ و سیاه‌نمایی خبرگزاری‌ها و رسانه‌های خارج از ایران درباره نرسیدن کمک به سیل‌زدگان گفت: «نشر اخبار کمک‌رسانی سازمان‌ها و نهادهای دولتی و مردم به سیل‌زدگان یک امر حیاتی برای جلوگیری از شایعه‌پراکنی است. این‌ها باید گفته شود تا جو سازی‌ها و دروغ گویی‌ها در مورد ایران عزیزمان از بین برود یا دست‌کم کسی حرف‌های آنان را باور نکند. این که مردم خالصانه و صادقانه آنچه که در توان دارند را ارائه می‌دهند و به مردم خدمت می‌کنند، باید عنوان شود. همه کسانی که در منطقه نیستند، چه در داخل کشور و چه خارج از کشور باید بدانند در اینجا چه اتفاقاتی می‌افتد و چه اقدامات صادقانه‌ای شکل می‌گیرد. این برای تحکیم وحدت شیعه و سنی حیاتی است.»

او ادامه داد: «من در نماز جمعه دیروز (۲۳ فروردین) عنوان کردم مثلا سرهنگ مملکت از تبریز و تهران و استان‌های مختلف آمده‌اند اینجا و کمک می‌کنند. مردم باید بدانند که سرهنگ مملکت در شهر آق‌قلا دارد به مردم خدمت رسانی می‌کند. روحانی تشیع برای مردم اهل سنت خدمت می‌کند، این را همه باید بدانند چون خیلی از مردم خود آق‌قلا هم از این موضوع‌ها بی‌خبر هستند. این موضوعات نه تنها از طریق تریبون نماز جمعه بلکه در رسانه‌ها و فضای مجازی هم باید مطرح بشود تا هر خارج‌نشینی نتواند درباره این موضوع‌ها اظهارنظر کند.»

 

   


نظرات()  
دوشنبه 26 فروردین 1398  01:34 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

با موافقت رهبر انقلاب، نیروهای جهادی مردمی جانباخته در حادثه واژگونی قایق در شهر گمیشان «شهید خدمت» محسوب می شوند. جانباختگان این حادثه شامل تعدادی از امدادگران اهل سنت نیز بوده اند.

به گزارش صدای اهل سنت جنوب ،  آیت الله خامنه ای با درخواست نماینده ولی فقیه در استان گلستان برای «شهید خدمت» اعلام شدن امدادرسانان جهادگر مردمی جانباخته در حادثه واژگونی قایق در سیل گمیشان موافقت کردند.
شامگاه ششم فروردین ماه ۹۸ قایق حامل نیروهای مردمی که برای جلوگیری از نفوذ سیلاب به شهر گمیشان تلاش می کردند، واژگون شد که در این حادثه شش نفر از جهادگران جان باختند. جانباختگان این حادثه شامل تعدادی از امدادگران اهل سنت نیز بوده اند.

   


نظرات()  
دوشنبه 26 فروردین 1398  01:23 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

به گزارش صدای اهل سنت جنوب به نقل از «اسپوتنیک»،حامیان «بنیامین نتانیاهو»،نخست وزیر رژیم صهیونیستی در «کنست» می خواهند سیستم سیاسی این رژیم را به سمت ریاست جمهوری ببرند تا به این ترتیب بتوانند نتانیاهو را از پیگرد قانونی کیفری نجات بدهند.

کانال 13 خبری رژیم صهیونیستی در گزاشی در این باره اعلام کرد که یک تغییر اساسی در نظام سیاسی،موجب سهولت در قوانین می شود که در نتیجه منجر به جلوگیری از اقدام قانونی علیه نتانیاهو که در حال حاضر به دلیل سه پرونده فساد محکوم شده است،خواهد شد.

اما در این گزارش مشخص نشده است که دقیقا چگونه تغییر نظام سیاسی به حکومت ریاست جمهوری می تواند فرآیند قانونگذاری را تسهیل کند و یا اینکه چه کسی این گزینه را در پارلمان مطرح کرده است.

همچنین بر اساس گزارش «تایمز آو اسرائیل»،این گمانه زنی وجود داشت که نتانیاهو در پی پیروزی اش در انتخابات پارلمانی هفته جاری،ورود دوباره خود به دولت جدید را مشروط به اتخاذ یک «قانون فرانسوی» کند که او را از پیگرد قانونی تا زمانی که نخست وزیر است،مصون نگه می دارد.

روز چهارشنبه،«میکی زورها»،از نمایندگان حزب لیکود گفت که داستان های اسرائیلی باید از اتهامات علیه نخست وزیر دست بردارند.

وی تاکید کرد که محکوم کردن نخست وزیر تازه انتخاب شده،بی اعتنایی و سرکوب خواست مردم است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حال حاضر دارای سه پرونده مجزا در وزارت دادگستری به نام پرونده های 1000،2000 و 4000 است.

پرونده 1000 نتانیاهو را متهم به دریافت سود از هدایا از میلیاردها در ازای الطاف سیاسی کرده است.

پرونده دوم مربوط به تبانی نتانیاهو با روزنامه «یدیعوت آحارونت» برای تضعیف یکی دیگر از روزنامه ها به ازای پوشش اخبار سیاسی به نفع آقای نخست وزیر است.

   


نظرات()  
  • کل صفحات:3  
  • 1
  • 2
  • 3
  •   

جوان امروز

پایگاه خبری تحلیلی جهان اسلام همراه با جوانان اهل سنت
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات