چهارشنبه 25 مهر 1397  02:48 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today


به گزارش صدای اهل سنت جنوب ، شامگاه دوشنبه ۲۳ مهرماه تعدادی از بسیجیان بومی و نیروهای هنگ مرزی که در پایگاه مراقبتی در نقطه صفر مرزی (میرجاوه) استقرار داشتند، با خیانت و تبانی عامل یا عوامل نفوذی گروهک‌های ضدانقلاب ربوده شدند.
عوامل گروهک‌های تروریستی که از سوی سرویس‌های بیگانه هدایت و پشتیبانی می‌شوند، با فریب و تطمیع عوامل نفوذی، این حادثه را در نقطه صفر مرزی و رو به روی یکی از پاسگاه‌های مرزی کشور پاکستان صورت داده‌اند.
روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در بیانیه‌ای تأکید کرده است: عملیات تعقیب اشرار، تروریست‌ها و عوامل نفوذی دشمن و نیز اقدامات لازم برای آزادسازی ربوده‌شدگان با جدیت در دستور کار نیروهای دفاعی و امنیتی مستقر در مناطق مرزی قرارگرفته است و از دولت پاکستان نیز انتظار می‌رود با اشرار و تروریست‌هایی که در جوار مرزهای آنان لانه کرده و از سوی برخی کشورهای مرتجع شرور و تروریست پرور منطقه حمایت و به‌کارگیری می‌شوند، برخورد جدی داشته و به‌سرعت نسبت به آزادی و تحویل مرزبانان اقدام کند.
سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در گفتگویی با اشاره به ربودن تعدادی از مرزبانان ایرانی در میرجاوه گفت: سحرگاه امروز یک گروه تروریستی از گروهک جیش ظلم از مرز پاکستان به یکی از پایگاه‌های مرزی ما که مسئولیت مراقبت و پایش مرزی در منطقه لولکدان میرجاوه را بر عهده داشته است نفوذ کردند.
وی ادامه داد: این اتفاق توسط عامل یا عوامل نفوذی صورت گرفته شده است. در این حادثه تعدادی از بسیجیان بومی منطقه، عزیزان هنگ مرزی میرجاوه و دو نفر از پاسداران را به گروگان گرفتند و به داخل خاک پاکستان منتقل کردند.
فرمانده نیروی زمینی سپاه خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی آمادگی هرگونه عملیات مشترک با ارتش پاکستان برای دستگیری اشرار و آزادسازی گروگان‌ها را دارد و ما این قضیه را پیگیری می‌کنیم تا افراد ربوده‌شده به‌سلامت نزد خانواده‌هایشان برگردند.

در این راستا جمعی از علمای اهل سنت سراسر کشور در گفت‌وگوهای جداگانه‌ای حادثه ربوده شدن مرزبانان میرجاوه را محکوم کردند که در ادامه می‌آید:

مولوی مرادزهی: گروهک‌های تروریستی هیچ نمایندگی از طرف اهل سنت نداشته و نخواهند داشت
مولوی مرادزهی مدرس دارالعلوم مسجد مکی زاهدان هم در این رابطه گفت:هرگونه ربایش و اقدام به خشونت و دست به سلاح بردن از نظر تمام اقشار جامعه محکوم است.
وی ادامه داد: انجام چنین اقداماتی به بهانه دفاع از اهل سنت به‌شدت محکوم است، گروهک‌های تروریستی هیچ نمایندگی از طرف اهل سنت نداشته و نخواهند داشت.
مولوی حافظ اسماعیل: چنین اقداماتی به اسم اهل سنت محکوم است 

مولوی حافظ اسماعیل مدرس دارالعلوم مسجد مکی زاهدان هم در این زمینه گفت: اهل سنت گروگان‌گیری و ربودن افراد را قبول ندارد و به‌شدت این موضوع را محکوم می‌کند.
وی بیان کرد: انجام چنین اقداماتی به اسم اهل سنت و برای دفاع از آنان ازنظر ما محکوم است زیرا اهل سنت اگر خواسته‌ای داشته باشند آن را از طریق مجاری قانونی پیگیری خواهند کرد و در چهارچوب قانون عمل می‌کنند.
بیانیه مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی
مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی، امام‌جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان هم با صدور بیانیه‌ای اقدام گروه‌های تروریستی در میرجاوه را محکوم کرد.
در این پیام آمده است: خبر به گروگان گرفته شدن جمعی از نیروهای مرزبان در نقطه صفر مرزی میرجاوه باعث نگرانی این‌جانب شد.
مولوی عبدالحمید  اسماعیل زهی در این بیانیه اظهار داشت: این‌جانب ضمن ابراز انزجار و محکوم نمودن این عمل، امیدوارم نیروهای ربوده‌شده هرچه زودتر با عافیت و سلامتی از قید اسارت نجات یابند.
مولوی جان داد نارویی: حمایت آل سعود از گروهک‌های تروریستی
 
مولوی جان داد نارویی امام‌جمعه اهل سنت نصرت‌آباد هم یادآور شد: گروهک‌های تروریستی به‌واسطه حمایت‌های مالی آل سعود دست به چنین اقداماتی زده‌اند.
وی ادامه داد: آل سعود به‌جای حمایت از مردم مظلوم، گروهک‌های تروریستی را حمایت مالی کرده که باید به‌صراحت گفت این‌ها جیره‌خوار استکبار جهانی هستند که به دنبال تفرقه‌افکنی در کشور ایران هستند.
مولوی ملکی پور: اهل سنت وکیل وصی نمی‌خواهند
مولوی ملکی پور امام‌جمعه اهل سنت کنارک هم گفت: اهل سنت وکیل وصی نمی‌خواهند و اگر خواسته‌ای داشته باشند از طریق قانونی وارد عمل می‌شوند.
وی بیان کرد: گروگان‌گیری پدیده‌ای شوم و ازنظر علما محکوم است، گروهک‌های تروریستی حق ندارند به نمایندگی از اهل سنت چنین اقداماتی انجام دهند چراکه کشتن و ربایش عده‌ای از مردم بی‌گناه جایز نیست و ما آن را محکوم می‌کنیم.
مولوی عنایت اله رسولی زاده: پاکستان به موضوع رسیدگی کند
مولوی عنایت اله رسولی زاده امام‌جمعه اهل سنت سرباز عنوان کرد: این گروهک‌ها پرورش‌یافته آمریکا هستند، اهل سنت راضی نیستند که عده‌ای از اسم آن‌ها سو استفاده کرده و دست به چنین اقداماتی بزنند؛ در این راستا از مسئولان کشور پاکستان خواهان رسیدگی به این موضوع هستیم.
وی ادامه داد: مسئولان پاکستان باید گروهک‌های تروریستی و اشرار را از مرزهایشان بیرون کنند تا شاهد وقوع چنین اتفاقات ناگواری در کشور جمهوری اسلامی ایران نباشیم.
ماموستا ملا محمد محمدی: امنیت پایدار در نظام جمهوری اسلامی ایران
امام‌جمعه اهل سنت کرمانشاه هم ضمن محکوم نمودن اقدام گروه‌های تروریستی در میر جاوه اظهار داشت: نااهلان و کج اندیشانی که ربایش، گروگان‌گیری و کشتار را پیشه خود ساختند بدانند که وحدت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حاکم است و ملت سرافراز ایران اسلامی با این اقدامات وحشیگرانه تروریست‌ها هرگز سست و متزلزل نخواهند شد.
ماموستا ملا محمد محمدی با اشاره به وجود امنیت پایدار در نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: به لطف خداوند متعال و تلاش مردم و مسئولان امنیت در مناطق مرزی بدون هیچ خدشه‌ای برقرار خواهد ماند.
ماموستا غفوری: دست‌نشاندگان استکبار در منطقه عامل حادثه
امام‌جمعه شهرستان روانسر نیز در گفتگویی، اقدام گروه‌های تروریستی در میرجاوه را به‌شدت محکوم کرد و افزود: این حادثه از سوی دست‌نشاندگان استکبار در منطقه رقم خورد.
ماموستا غفوری ضمن اعلام انزجار از حرکت تروریست‌ها هدف از این اقدام را ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی و خدشه‌دار کردن امنیت ملی  از سوی دشمنان دانست و گفت: قطع به‌یقین دشمنان داخلی و خارجی می‌خواهند به هر نحو ممکن رعب و وحشت در کشور حاکم کنند.
ماموستا غفوری هدف تروریست‌های جنایتکار را بر هم زدن امنیت و نظم عمومی در کشور دانست و اظهار داشت: تروریست‌ها بدانند که با این اقدامات وقیحانه هیچ خللی در همبستگی و اتحاد ملت ایران وارد نخواهد شد.
ماموستا ملا احمد شیخی: دشمنان به دنبال تفرقه بین امت اسلامی هستند
ماموستا ملا احمد شیخی امام‌جمعه ثلاث باباجانی هم با اشاره به آیاتی از قرآن مبنی بر لزوم وحدت شیعه و سنی بر لزوم برخورد با عوامل انجام چنین اقداماتی تأکید کرد.
وی با بیان اینکه ما در جمهوری اسلامی ایران در همه ابعاد نمونه هستیم، و ای‌کاش همه اهل سنت و تشیع در جهان و درمجموع جهانیان این‌گونه بودند، ادامه داد: توطئه‌ها و ترفندهای دشمنان ادامه دارد و هرروز آتش جدیدی برافروخته می‌شود و روی کار می‌آید. ما در مقابل توطئه‌های زیادی از دشمنان قرار گرفتیم و هنوز هم این تهدیدات ادامه دارد.
امام‌جمعه ثلاث باباجانی تأکید کرد: دشمنان هر روز و هر ساعت به دنبال ایجاد تفرقه بین امت اسلامی هستند و ما باید هوشیار باشیم.
ماموستا ملا قادر قادری امام‌جمعه اهل سنت پاوه هم با محکوم کردن اقدام گروه‌های تروریستی در مرز میرجاوه گفت: امروز استکبار جهانی و عوامل آن‌ها در منطقه به شیوه خاصی به جان مردم و دولت‌های منطقه افتاده‌اند و مردم ما هر شب و هر روز نیاز به بصیرت دارند تا فریب این ترفندها را نخورند.
ماموستا امین راستی: هیچ جریانی نمی‌تواند در ایجاد امنیت پایدار کشور خللی ایجاد کند
امین راستی ماموستا برجسته اهل سنت سنندج هم ضمن محکوم کردن گروگان‌گیری حافظان امنیت در مرز میرجاوه  اظهار کرد:  جامعه اهل سنت در سطح ایران ناامنی و گروگان‌گیری را قبول نکرده و هر شخصی که دست به گروگان‌گیری و ناامنی بزند جامعه اهل سنت و تشیع آن را محکوم می‌کند.
وی  با بیان اینکه کسانی که این گروگان‌گیری را انجام دادند اجیرشده دست دشمنان اسلام و ایران هستند، اظهار کرد: دشمنان انقلاب اسلامی با این کار خود می‌خواستند آرامش و اتحادی را که در کشور ما حاکم است، بر هم زده و نگین امنیت منطقه را همانند دیگر کشورهای همسایه ایران ناامن جلوه دهند که با این کارها راه به‌جایی نمی‌برند.
وی افزود: این حادثه از سوی همه اقوام و مذاهب در ایران محکوم است و کار این افراد از سوی نیروهای امنیتی کشور بی‌جواب نخواهد ماند.
 وی اضافه کرد: هیچ‌کس و هیچ جریانی نمی‌تواند در ایجاد امنیت پایدار کشور خللی ایجاد کند.
ماموستا برجسته اهل سنت سنندج تأکید کرد: تروریست‌هایی که از جانب عربستان حمایت می‌شوند، با توجه به شکست‌های پیاپی خود تلاش دارند تا ضربه‌ای به جمهوری اسلامی وارد و ایران را ناامن کنند.
به گفته ماموستا راستی، انجام این اقدامات ضدانسانی از سوی تروریست‌ها نشان از ضعف آنان و اقتدار و عظمت ایران اسلامی است و باید مزدوران و حامیان استکبار جهانی بدانند که نظام جمهوری اسلامی آن‌قدر مقتدر است که با چنین جنایتی نمی‌توانند خدشه‌ای به کشور وارد کنند.
وی در پایان گفت: قطعاً پشت سر این جنایت‌ها سرویس‌های بیگانه و دلارهای نفتی عربستان وجود دارد که به دنبال ایجاد رعب و وحشت بین مردم است.
گفتنی است، بامداد دوشنبه تعدادی از بسیجیان بومی و نیروهای هنگ مرزی که در پایگاه مراقبتی در نقطه صفر مرزی «میرجاوه» استقرار داشتند، با خیانت و تبانی عامل یا عوامل نفوذی گروهک‌های ضدانقلاب ربوده شدند.

   


نظرات()  
چهارشنبه 25 مهر 1397  02:46 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today


به گزارش صدای اهل سنت جنوب  به نقل از عصرهامون، بامداد دیروز تعدادی از نیروهای مرزی میرجاوه توسط گروهک تروریستی جیش الظلم در منطقه صفر مرزی لولکدان ربوده شدند.
در این راستا جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه فعالیت تروریست ها در مرزهای ایران با حمایت عربستان است، گفتند: جامعه اهل سنت گروگانگیری مدافعان امنیت را محکوم می کند.
 
فعالیت تروریست ها در مرزهای ایران با حمایت عربستان است
مولوی جان داد نارویی امام جمعه اهل سنت نصرت آباد در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون ضمن محکوم کردن اقدام گروهک تروریستی مبنی بر ربودن تعدادی از نیروهای مرزی شهرستان میرجاوه اظهار کرد: اینها دشمنان نظام و اسلام هستند که پرورش یافته عربستان سعودی، آمریکا و اسرائیل هستند.
وی بیان کرد: گروهک های تروریستی به واسطه حمایت های مالی عربستان سعودی دست به چنین اقداماتی زده و از هر طریقی می خواهند ایران را به زانو درآورند اما کور خوانده اند.
امام جمعه اهل سنت نصرت آباد ادامه داد: عربستان به جای حمایت ازمردم مظلوم، گروهک های تروریستی را حمایت مالی کرده که باید به صراحت گفت اینها جیره خوار استکبار جهانی هستند که به دنبال تفرقه افکنی در کشور ایران هستند.
 
 محکوم کردن اقدام گروهک تروریستی مبنی بر ربودن تعدادی از مرزبانان در میرجاوه
مولوی مرادزهی مدرس دارالعلوم مسجد مکی زاهدان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون ضمن محکوم کردن اقدام گروهک های تروریستی مبنی بر ربودن تعدادی از مرزبانان در میرجاوه اظهار کرد: هرگونه ربایش و اقدام به خشونت و دست به سلاح بردن از نظر تمام اقشار جامعه محکوم است.
وی گفت: انجام چنین اقداماتی به بهانه دفاع از اهل سنت به شدت محکوم است، گروهک های تروریستی هیچ نمایندگی از طرف اهل سنت نداشته و نخواهند داشت.
مولوی حافظ اسماعیل مدرس دارالعلوم مسجد مکی زاهدان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون ضمن محکوم کردن اقدام گروهک تروریستی در ربودن تعدادی از نیروهای مرزی میرجاوه اظهار کرد: اهل سنت گروگان گیری و ربودن افراد را قبول ندارد و به شدت این موضوع را محکوم می کند.
وی ادامه داد: انجام چنین اقداماتی به اسم اهل سنت و برای دفاع از آنان از نظر ما محکوم است زیرا اهل سنت اگر خواسته ای داشته باشند آن را از طریق مجاری قانونی پیگیری خواهند کرد و در چهارچوب قانون عمل می کنند.
مولوی حافظ اسماعیل بیان کرد: کسانی که اقدام به گروگانگیری کرده و دست به زور و سلاح می برند بدانند که راه اهل سنت راه قانون است و این اقدامات از نظر ما جایز نیست.
 
گروهک های تروریستی پرورش یافته آمریکا هستند
مولوی عنایت اله رسولی زاده امام جمعه اهل سنت سرباز هم در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: ربوده شدن تعدادی از نیروهای مرزی میرجاوه در حین خدمت و در کل انجام چنین اقداماتی به مثل گروگانگیری از نظر اهل سنت به شدت محکوم است.
وی با بیان اینکه این گروهک ها پرورش یافته آمریکا هستند، افزود: اهل سنت راضی نیستند که عده ای از اسم آنها سو استفاده کرده و دست به چنین اقداماتی بزنند؛ در این راستا از مسئولان کشور پاکستان خواهان رسیدگی به این موضوع هستیم مسئولان این کشور باید گروهک های تروریستی و اشرار را از مرزهایشان بیرون کنند تا شاهد وقوع چنین اتفاقات ناگواری در کشور جمهوری اسلامی ایران نباشیم.
 
گروگانگیری پدیده ای شوم واز نظر علما محکوم است
مولوی ملکی پور امام جمعه اهل سنت کنارک هم در این خصوص به خبرنگار عصرهامون گفت: ربوده شدن تعدادی از مرزبانان توسط گروهک های تروریستی به شدت محکوم است.
وی با بیان اینکه اهل سنت وکیل وصی نمی خواهند و اگر خواسته ای داشته باشند از طریق قانونی وارد عمل می شوند، افزود: گروگانگیری پدیده ای شوم واز نظر علما محکوم است، گروهک های تروریستی حق ندارند به نمایندگی از اهل سنت چنین اقداماتی انجام دهند چرا که کشتن عده ای از مردم بی گناه جایز نیست و ما آن را محکوم می کنیم.

   


نظرات()  
چهارشنبه 25 مهر 1397  02:43 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

امام جمعه اهل سنت شهرفراغی شهرستان کلاله گفت: این اقدامات تروریستی و ربودن مردان امنیت در مرزها، تنها کار بزدلان است و این از اقتدار ایران نمی کاهد.

به گزارش صدای اهل سنت جنوب ؛ الحاج محمد امین آخوند صفری با محکومیت ربودن تعدادی از نیروهای امنیت مرزی در میرجاوه و منطقه صفر مرزی لولکدان توسط عناصر گروهک تروریستی جیش العدل(الظلم)، گفت: این اقدامات تروریستی و ربودن مردان امنیت در مرزها، تنها کار بزدلان است و این از اقتدار ایران نمی کاهد.

وی با اشاره به اینکه فعالیت تروریست ها در مرزهای ایران با حمایت آمریکا و حامیانش انجام می گیرد، افزود: جامعه اهل سنت گروگانگیری مدافعان امنیت را محکوم می کند.

امام جمعه اهل سنت شهر فراغی کلاله تاکید کرد: این گروهک های تروریستی هیچ نمایندگی از سوی قومیت ها و مذاهب ایرانی ندارند و آنچه که غیر قابل انکار است، اینها دست پرورده عوامل خارجی برای اهداف سیاسی در کشور ایران هستند، فارغ از اینکه مردم ایران با بصیرت خود مانع عملیاتی شدن اهداف انها در ایران می شوند.

آخوند صفری تصریح کرد: کشورهای همسایه برای تحکیم امنیت مرزها باید با کشور ایران همکاری لازم را داشته باشند تا مرزهای این کشورها دروازه اقدامات تروریستی در کشور ایران نشود.

   


نظرات()  
چهارشنبه 25 مهر 1397  02:34 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today


به گزارش صدای اهل سنت جنوب ، نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی سه شنبه شب در جلسه شورای اداری و آئین تکریم و معارفه امام جمعه اهل تسنن این شهرستان گفت: خدمت به مردم از ویژگی های اولیای الهی است و مسوولان باید ضمن خدمت رسانی شبانه روزی، رضایتمندی مردم و تحکیم وحدت بین شیعه و سنی را دنبال کنند.
حجت الاسلام عسگر فعال آذر افزود: مشکلات اقتصادی کشور هم با پیروی از منویات مقام معظم رهبری و حفظ وحدت بین مردم و مسوولان قابل حل است.
امام جمعه تکاب نیز در این جلسه با اشاره به نقش انکارناپذیر علما و روحانیان شیعه و سنی در تقویت وحدت، گفت: احترام به ارزش های اهل سنت همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است و روحانیان نیز باید همواره در این مسیر حرکت کنند.
حجت الاسلام عیسی برادری افزود: باید از ایجاد شکاف های قومی و مذهبی در جامعه جلوگیری شود و در این زمینه روحانیان شیعه و سنی نقش پر رنگ تری دارند.
فرماندار تکاب نیز گفت: این شهرستان با وحدت و انسجام اقوام به نمادی از رفاقت و برادری در آذربایجان غربی تبدیل شده است.
علی مکرمی با بیان اینکه وحدت پایه و اساس زندگی مردم در تکاب و زائیده اندیشه ناب اسلامی است، افزود: اتحاد مردم تکاب در دوران دفاع مقدس نیز بسیار پررنگ و نمایان بود و رزمندگانی از همه اقوام و مذاهب اعم از ترک و کرد و اهل حق در جبهه های نبرد حق علیه باطل به مقام والای شهادت نائل شدند.

   


نظرات()  
چهارشنبه 25 مهر 1397  02:22 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

در حالی که اغلب مقامات آمریکایی معتقدند که واشنگتن باید ریاض را به دلیل ماجرای «جمال خاشقجی» تنبیه کند دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور پس از معامله ای که با آل سعود در خصوص این مسئله داشت ریاض را متحد واشنگتن در برابر ایران خواند.
ترامپ در مصاحبه با فاکس نیوز در این رابطه گفت: عربستان متحد آمریکا برای مقابله با ایران است.
وی در ادامه افزود: عربستان سعودی متحد آمریکا علیه ایران، علیه موشک‌ها، و علیه تلاش های آن ها برای کنترل خاورمیانه است. بنابراین عربستان سعودی برای من متحد بسیار بزرگی بوده، آن‌ها سرمایه‌گذاری عظیمی کرده‌اند. آن‌ها در حال نبرد با ترور هستند.
ترامپ ۲۴ مهر ماه در پاسخ به پرسش‌های تریش رگان، مجری شبکه فاکس، در مورد جریان ناپدید شدن جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد ولیعهد عربستان، گفت: اگر پادشاه و ولیعهد عربستان اطلاع داشتند، این بد است. اگر نمی‌دانستند چیزهای بدی ممکن است اتفاق بیافتد. با ولیعهد عربستان سعودی صحبت کردم. او به کلی داشتن هر گونه اطلاعی درباره آنچه در کنسولگریشان در ترکیه رخ داده را تکذیب می‌کند.
رئیس‌جمهوری آمریکا در ادامه اظهاراتش با اشاره به سفارش تسلیحاتی گسترده عربستان سعودی از ایالات متحده، و این‌که این سفارش بزرگ فرصت های شغلی زیادی در ایالات متحده ایجاد کرده گفت: حالا آدم ها می‌گویند ما از تو می‌خواهیم این سفارش را لغو کنی. خوب آیا این به معنی آسیب زدن به کشور خودمان نیست؟ آن‌ها می‌گویند آمریکا به ما [جنگ‌افزار] نمی‌فروشد، پس ما از چین یا روسیه می‌خریم. البته کشورهای دیگری هم هستند. باید هوشیارانه عمل کنیم.

   


نظرات()  
چهارشنبه 25 مهر 1397  10:54 ق.ظ    ویرایش: چهارشنبه 25 مهر 1397 02:16 ب.ظ
توسط: javan today


نادر قاضی‌پور امروز در گفت‌وگو با صدای اهل سنت جنوب ، با اشاره به موضوع ربوده شدن تعدادی از بسیجیان بومی و نیروهای هنگ مرزی در پایگاه مراقبتی نقطه صفر مرزی میرجاوه اظهار کرد: باید چهار وزارت اطلاعات، وزارت کشور، وزارت امور خارجه و وزارت دفاع به سرعت نیروهایی به پاکستان عزیمت کرده و برای آزادسازی 14 تن از بسیجیان اقدام کند.
وی تصریح کرد: همچنین این چهار وزارتخانه باید جلسه‌ای مشترک در نوار مرزی براساس پروتوکل های بین ایران و پاکستان برگزار کند چون جمهوری اسلامی ایران به پاکستان گاز صادر می‌کند و بنابراین نمی‌توان ضد انقلاب را در آنجا تجهیز کرد.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: نباید نیروهای پاکستانی، بسیجیان کشورمان را بربیایند بنابراین این موضوع مورد قبول جمهوری اسلامی ایران نیست.
وی بیان کرد: پس وزارت امور خارجه باید هر چه سریع تر سفیر پاکستان را به این وزارتخانه احضار کرده و پیگیر این موضوع باشد.

   


نظرات()  
چهارشنبه 25 مهر 1397  10:46 ق.ظ    ویرایش: چهارشنبه 25 مهر 1397 10:45 ق.ظ
توسط: javan today

به گزارش صدای اهل سنت جنوب به نقل از عصرهامون، شبکه العربیه عربستان سعودی که در سالهای فعالیت گروهک تروریستی مالک ریگی نیز فیلم های اختصاصی جنایات این تروریست معدوم را منتشر می کرد اینبار نیز به صورت اختصاصی با سخنگوی گروهک تروریستی جیش الظلم مصاحبه انجام داد.
عرفان شهنوازی سخنگوی این گروهک تروریستی در گفتگو با العربیه مدعی شده این اقدام را برای دفاع از مردم اهل سنت انجام داده حال آنکه گفته می شود برخی از ربوده شدگان اهل سنت بوده اند و جامعه اهل سنت نیز در پیام های مختلف اعلام برائت خود را از این اقدام اعلام کرده اند.
در هر صورت شبکه العربیه یکبار دیگر با مصاحبه اختصاصی با سخنگوی یک گروه تروریستی در جنوب شرق ایران این سوال را در ذهن بوجود آورد که این ارتباطات رسانه ای از چه کانالی و با چه هدفی برگزار می شود؟ و چگونه خبرنگاران این شبکه به راحتی با ترویست ها ارتباط تلفنی و حتی موفق به دیدار در سنگرهای مخفی آنها می شوند؟
البته پشت پرده این گونه اقدامات را باید در یادداشت عبدالستار دوشوکی مهره رسانه ای العربیه دید که تلاش کرد در سالروز شهادت سردار شوشتری طرح مردمی کردن امنیت در استان را زیر سوال برده و همزمان اقدام تروریست ها را مورد تمجید قرار دهد.
همه اینها در حالی است که این ساختار امنیتی مردمی به قدری تأثیر گذار بوده که برخی تحلیلگران امنیتی در اروپا آن را زمینه ساز ضربات بسیار سنگین به گروه های وهابی و تروریست منطقه می دانند. حال اگر صحبت های بن سلمان برای کشاندن جنگ به داخل ایران، اقدامات کور تروریست ها و تحرکات رسانه ای سعودی ها را در کنار هم قرار دهیم، مشاهده می کنیم که بسیجیان بلوچ تا چه اندازه دشمنان ایران را پریشان کرده اند.

   


نظرات()  
چهارشنبه 25 مهر 1397  10:44 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today


به گزارش صدای اهل سنت جنوب ورزش به‌عنوان یک ضرورت و نیاز در زندگی همه افراد به‌صورت عام و نیز به ‌عنوان یک رکن اساسی و حیاتی برای حضور در فعالیت‌های اجتماعی و همچنین تأمین شادابی و سلامتی جسم و روح از اهمیت خاصی برخوردار است، برهمین اساس نه تنها یک هفته، بلکه تمام روزها و ساعات زندگی را دربر می گیرد.
ورزش در استان سیستان و بلوچستان با توجه به سرمایه انسانی جوان و مستعد شرایط مناسبی را برای رشد و موفقیت دارد و می تواند عرصه پیشرفت را برای جوانان فراهم آورد. و با برنامه ریزی های مناسب و انجام سرمایه گذاری و حمایت های لازم، می توان شاهد حضور پر رنگ و درخشش بیشتر ورزشکاران غیور این خطه در عرصه رقابت های ملی و بین المللی بود.
از کلیه مسئولان هیئت ها، پیشکسوتان ، ورزشکاران ، مربیان، داوران، دبیران ورزش و تمامی جامعه ورزش در راستای تلاش و همراهی اداره ورزش وجوانان و ارتقاء سطح کمی و کیفی ورزش تقدیر وتشکر می کنم و از درگاه خداوند منّان سلامتی، بهروزی و توفیق در راه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و اعتلای ورزش کشور و استان سیستان و بلوچستان مسئلت مینمایم.
اینجانب فرا رسیدن هفته تربیت بدنی" 26مهرلغایت 2 آبان" را به جامعه ورزشی به ویژه کارکنان اداره ورزش و جوانان و تمامی کسانی که در پیشبرد ورزش شهرستان ها سهمی را بر عهده دارند، تبریک عرض می نمایم.
ادهم کرد زابلی
مدیرکل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان

   


نظرات()  
چهارشنبه 25 مهر 1397  09:09 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today


به گزارش صدای اهل سنت جنوب ، 9 سال پیش بود که شهید شوشتری و شهید محمدزاده به همراه جمعی از مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان در 26 مهرماه سال 1388 در منطقه پیشین سرباز در حمله انتحاری به دست گروهک های تروریستی به شهادت رسیدند.
به همین مناسبت صبح امروز مراسم گرامی داشت نهمین سالگرد شهدای وحدت، خدمت و امنیت با حضور فرماندهان نظامی و انتظامی، مسئولان، علما و روحانیون، سران و طوایف و خانواده شهدا در حسینیه عاشقان ثارالله زاهدان برگزار شد.
مروری بر تاریخ
مدت زیادی از حضور سردار شوشتری در سیستان وبلوچستان نمی‌گذشت اما داستان خلق‌وخوی پدرانه‌اش در تمام منطقه بلوچستان پیچیده بود به گونه ای که در 26 مهرماه 88 مردم خونگرم بلوچ و اهل سنت این خطه از کشور با آغوشی گرم به استقبال وی آمده و برای دیدارش لحظه شماری می کردند چراکه فرزندی از فرزندان پاک این انقلاب آمده بود تا با غول محرومیت در جنوب شرق کشور دست‌وپنجه نرم کند.
احساس خطر وهابیت و استکبار از حضور سردار
با آمدن شهید شوشتری، برخی جریان‌های وهابی فعال در منطقه تبلیغات مسموم خود را برعلیه وی آغاز کردند و تلاش داشتند تا اقوام بلوچ را از او دور کنند، اما نمی‌دانستند که صداقت سردار کار را به‌جایی می‌رساند که حتی برخی از سران طوایف که در طول سال‌ها باهم درگیر بودند، با واسطه‌گری و عشق سردار باهم آشتی کردند و روز به روز محبت و صداقتش باعث جذب بیشتر شیعه و سنی به او می شود.
محبت و عشق به اهل سنت تا لحظه شهادت
بنا بر بازدید سردار شوشتری از نمایشگاه بیرون محوطه همایش نبود اما زمانی که این شهید بزرگوار می‌بیند مردم بلوچستان با چه شوق‌وذوقی صنایع‌دستی را باهمت خود درست کرده‌اند، به بازدید تک‌تک غرفه‌ها می‌رود، درصحنه‌ای که لحظاتی قبل از انفجار بود پیرمردی مشغول بافتن دمپایی حصیری است که سردار با دیدن این صحنه به سمت او می‌رود و با گفتن «بارک‌الله» دست پدرانه بر سرش می‌کشد و لحظاتی بعد...

   


نظرات()  
چهارشنبه 25 مهر 1397  09:00 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today


امام جمعه اهل سنت میرجاوه گفت:اقدامات تروریستی با حمایت آمریکا و اسراییل و آل سعود در خاک ایران انجام می شود و ایادی آمریکا با پول های سعودی به دنبال توطئه و ناامنی در استان ما و کشور هستند.
به گزارش صدای اهل سنت جنوب ، مولوی ریگیان پور امام جمعه اهل سنت میرجاوه گفت: ربایش نیرو های مرزی میرجاوه اقداماتی تروریستی است که با حمایت آمریکا و اسراییل و آل سعود در خاک ایران انجام می شود و ایادی آمریکا با پول های سعودی به دنبال توطئه و ناامنی در استان ما و کشور هستند.
متن بیانیه امام جمعه اهل سنت زاهدان در محکومیت ربودن برخی از نیروهای هنگ مرزی به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
خبر به گروگان گرفته شدن جمعی از نیروهای مرزبان در نقطه صفر مرزی میرجاوه باعث نگرانی بنده گردید.
دست دشمنان انقلاب اسلامی در این ربایش تروریستی مشهود است، ایادی آمریکا و عربستان از خاک پاکستان استفاده کرده و وارد مرز های ما شدند و فرزندان این مرز و بوم را به اسارت گرفتند.
دولت پاکستان باید جوابگوی این حادثه باشد چراکه تروریست ها هر بار ازخاک پاکستان برای فرار استفاده می کنند و دولت پاکستان باید این گروهک تروریستی را به ایران تحویل دهد.
اینجانب ضمن ابراز انزجار و محکوم نمودن این عمل، امیدوارم نیروهای ربوده شده هرچه زودتر با عافیت و سلامتی از قید اسارت نجات یابند. ان شاءالله
عبدالحمید
امام جمعه اهل سنت زاهدان

   


نظرات()  
  • کل صفحات:6  
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  •   

جوان امروز

پایگاه خبری تحلیلی جهان اسلام همراه با جوانان اهل سنت
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات