دوشنبه 29 مرداد 1397  12:56 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today


به گزارش صدای اهل سنت جنوب ، ماموستا شیرزاد ایزدی با اشاره به این که در کنار تحریم‌های اقتصادی، دشمنان نقشه‌های دیگری در سر دارند، لذا همه باید هوشیار باشیم، گفت: تشدید تحریم‌های یکجانبه دشمنان تنها گوشه‌ای از توطئه‌های بی شمار آنان علیه نظام اسلامی و مردمی ایران است. دشمن در طول این ۴ دهه از عمر پربرکت نظام مقدس جمهوری اسلامی لحظه‌ای از دسیسه چینی علیه این نظام و مملکت کوتاه نیامده و نخواهد آمد.

وی عنوان کرد: یکی از دغدغه‌های دشمنان اسلام به ویژه بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی مسئله انسجام و وحدت ملی در کشور است. این امر تاکنون سبب ناکامی‌های بسیاری برای دشمنان شده است، لذا در کنار فشار‌های اقتصادی، تهاجم و ناتوی فرهنگی نیز در دستور کار بدخواهان و مستکبران است.

این کارشناس اهل سنت در ادامه سخنان خود با اشاره به رفتار دوگانه برخی کشور‌های اسلامی در مقابل دشمنان اسلام به ویژه آمریکا، افزود: برخی از کشور‌های اسلامی در منطقه قافیه بازی را به کشور‌هایی همانند آمریکا باخته اند و منابع و سرمایه‌های ملی خود را در اختیار این دول مستکبر قرار داده اند که این خود برای جهان اسلام نقطه سیاهی محسوب می‌شود.

وی افزود: اگر کشور‌های اسلامی در برابر آمریکا و رژیم جعلی اسرائیل هم صدا باشند، هیچ قدرتی نمی‌تواند در برابر جهان اسلام عرض اندام کند، ولی متاسفانه برخی سران خودفروخته در منطقه از این مهم غافلند.

ماموستا ایزدی ادامه داد: دشمنان در طول این سال‌ها توطئه‌های بسیاری برای ایجاد چند دستگی در کشور داشته اند، ولی به حمد خداوند متعال و با رهبری حکیمانه و مدبرانه مقام معظم رهبری این ترفند‌ها و توطئه‌های پلید راه به جایی نبرده است، لذا همه مردم به ویژه جوانان باید فریب سخنان دروغین و زرد دشمنان و شبکه‌های ماهواره‌ای را نخورند و بدانند که بیگانگان دوستدار آنان نیستند، بلکه به دنبال منزوی و حتی از بین بردن اسلام اند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه هزینه‌های میلیارد دلاری دشمنان در بحث فرهنگی علیه جهان اسلام با هدف خاصی انجام می‌شود، گفت: دشمنان و بدخواهان اتحاد و وحدت جهان اسلام با استفاده از دلار‌های خود اقدام به تشکیل گروه‌های تروریستی در منطقه در سال‌های اخیر نموده اند که نمونه بارز آن تشکیل گروهک تروریستی ـ. صهیونیستی داعش و دیگر گروه‌ها در منطقه خاورمیانه است.

ماموستا ایزدی با تاکید بر اینکه امنیت اولین و اصلی‌ترین نیاز جامعه بشری است، اظهار داشت: همین امنیت حاکم در کشور با وجود نیرو‌های امنیتی، نظامی و انتظامی باعث شده است که مرز‌های ایران به مانند دژی مستحکم در برابر گروهک‌های تروریستی قرار بگیرد.

طبق گزارش حوزه، وی در پایان به نقش روحانیون در بصیرت افزایی جامعه اشاره کرد و گفت: روحانیون و علما و مبلغین دینی در جامعه علاوه بر نقش تبلیغی خود در ترویج اسلام باید جامعه را نسبت به توطئه‌های دشمنان هوشیار و بیدار سازند و خوشبختانه علما و روحانیون توانسته اند که با روشنگری از ایجاد چند دستگی در جامعه جلوگیری کنند.

   


نظرات()  
دوشنبه 29 مرداد 1397  12:50 ب.ظ    ویرایش: دوشنبه 29 مرداد 1397 12:54 ب.ظ
توسط: javan today

به گزارش صدای اهل سنت جنوب ، نیروهای ستادی کشورمان برای ایجاد رفاه زائران حج از روز گذشته در سرزمین عرفات و منا استقرار پیدا کردند و امروز زائران اهل سنت ایرانی وارد منا شدند.

همچنین سایز زائران حج ۹۷ از امروز صبح با اولویت بانوان به عرفات منتقل شدند که با توجه به برنامه‌ریزی‌های سازمان حج و زیارت، اعزام بانوان تا اذان مغرب ادامه دارد و پس از آن روند انتقال آقایان آغاز می‌شود و تا نیمه شب ادامه خواهد داشت.


امسال ۸۵ هزار و ۲۰۰ زائر ایرانی به حج تمتع مشرف شدند که از این تعداد بیش از ۱۰ هزار نفر از برادران اهل‌سنت هستند که در قالب ۷۰ کاروان به سرزمین وحی اعزام شدند.همچنین با توجه به تفاوت‌هایی در انجام مناسک حج اهل‌تسنن، این افراد امروز وارد منا شدند.


به گزارش ذاکرنیوز، تا نیمه شب امروز تمامی زائران خانه خدا به عرفات منتقل می‌شوند و صبح پس از برگزاری مراسم برائت از مشرکان و دعای عرفه، تا غروب در عرفات وقوف می‌کنند و روز عید قربان تا طلوع آفتاب در مشعرالحرام استقرار یافته و صبح روز عید قربان به سمت منا حرکت خواهند کرد.


   


نظرات()  
دوشنبه 29 مرداد 1397  12:47 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today


امام جمعه اهل سنت زاهدان معتقد است بر اساس قانون اساسی اقلیت های دینی و مذهبی می توانند مراسم مذهبی خود را برگزار کنند اما کسانی که از برگزاری این مراسم ها منع می کنند قاچاقچی قانون هستند زیرا با اعمال سلیقه مسیر قانون را منحرف می کنند.
به گزارش صدای اهل سنت جنوب ، تقریبا دو هفته ای بود که درخواست مصاحبه با شیخ مولانا عبدالحمید اسماعیل زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان، را با رئیس دفتر او در زاهدان مطرح کرده بودم و هر روز پیگیر بودم تا پاسخی از دفتر او برای انجام این مصاحبه دریافت کنم تا اینکه رئیس دفتر او در پیامی به من گفت شیخ آخر هفته عازم سفر حج است و سعی خود را می کند که قبل از سفر حج مقدمات این گفت وگو را فراهم کند. عصر همان روز دوباره پیامی دریافت کردم که در آن نوشته شده بود شیخ برای فردا ساعت ۸ شب آمادگی دارند تا این گفت و گو را انجام بدهند.
همه ظرفیت پروازها برای آن روز تکمیل بود، با این حال ساعت حدود ۴ بامداد منزل را به مقصد فرودگاه مهرآباد ترک کردم و خود را به آژانس هواپیمایی برای ثبت نام در لیست انتظار رساندم. بالاخره سوار هواپیما شدم و پس از ۱ ساعت و نیم پرواز به زاهدان رسیدم. انتظار داشتم هوایی بسیار گرم تر از تهران را در این شهر تجربه کنم اما از تهران خنک تر بود.
ساعت حدود ۶ عصر بود که راهی مسجد جامع مکی و دفتر شیخ شدیم و خیلی زود به مسجد رسیدیم. مسجدی است که به سبک مسجدالنبی(ص) در مدینه منوره ساخته شده است و در کنارش حوزه علمیه اهل سنت قرار دارد. اطراف آن را مغازه های مختلف از پارچه فروشی و عطاری گرفته تا کفش فروشی و سایر مشاغل احاطه کرده است.
پس از نگاهی گذرا به بازار اطراف مسجد حدود ساعت ۷ عصر بود که راهی دفتر مولوی ...

   


نظرات()  
دوشنبه 29 مرداد 1397  12:45 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

به گزارش صدای اهل سنت جنوب ، شرایط ویژه اقتصادی در کشور باعث شد که قوه قضاییه عزم جدی‌تری در مقابله با فساد به خرج دهد و به دنبال برخورد قاطع با مفسدین اقتصادی باشد.

بر همین اساس آیت‌الله آملی لاریجانی طی نامه‌ای به رهبر انقلاب، درخواست کردند که در چارچوب «قانون مجازات اخلال‌گران در نظام اقتصادی کشور» برخوردهای سریع‌تر و قاطع‌تری با مفسدین انجام گیرد که پس از این نامه رهبر معظم انقلاب ضمن موافقت با این پیشنهاد فرمودند: مقصود آن است که مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد. در مورد اتقان احکام دادگاهها دقت لازم را توصیه فرمائید.

از سوی دیگر رهبر معظم انقلاب در دیدار اقشار مختلف مردم نیز ضمن اشاره به اوضاع اقتصادی و معیشتی کشور فرمودند: نامه اخیر رئیس قوه قضاییه یک گام مهم و مثبت برای مقابله با فساد و مفسد است. البته رهبر انقلاب اشاره ای هم به نامه هفده سال پیش خود به سران سه قوه برای مقابله با فساد کردند و افزودند: فساد یک اژدهای هفت سر است که باید با آن به طور کامل و جدی مقابله شود، ضمن اینکه وقتی با فساد و مفسد مقابله می شود، قطعاً جیغ و دادهایی از گوشه و کنار بلند می شود.

بر همین اساس رهبر انقلاب با اشاره به موضع اخیرشان برای برخورد صریح و فوری با مفسدان اقتصادی تأکید کردند: بیانِ علنی این موضوع برای این است که همه بدانند، بنای نظام، برخورد قاطع و بدون ملاحظه با مفسد است.

خبرگزاری تقریب در گفت و گوی های متعددی به بررسی زمینه ها و بازدارندگی این حکم جدید برای جلوگیری از بروز مفاسد اقتصادی پرداخته است.

در همین زمینه ماموستا فائق رستمی نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تقریب با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره برخورد بدون اغماض با مفسدان اقتصادی و وظیفه قوه قضائیه در این زمینه اظهار داشت: طبیعتاً ما در یک کشوری زندگی می کنیم که اصل بر رعایت و اجرای قانون، قرآن و اسلام است و از این رو نباید دچار فساد اقتصادی باشیم.

ماموستا رستمی در عین حال با بیان اینکه در صورت بروز هر نوع فسادی باید با درایت و بصیرت با آن برخورد شود، تصریح کرد: مسئولان باید در مبارزه با امر فساد اقتصادی جدیت به خرج دهند و با عاملان آن مبارزه کنند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: در شرایط فشار اقتصادی و حضور مفسدان اقتصادی همه مردم و به ویژه اقشار مستضعف و فقیر ضرر خواهند کرد و از این رو مسئولان مختلف کشور نباید بی تفاوت باشند.

وی به دیدار اعضای مجلس خبرگان با رهبر انقلاب اشاره کرد و ادامه داد: رهبری در دیداری که با اعضای خبرگان داشتند بر لزوم مبارزه با مفاسد تاکید کردند که البته نه همه مسئولان اما برخی از مسئولان به ضرر کشور عمل می کنند که حتما باید با آنها برخورد شود.

ماموستا رستمی درباره نقش موثر قوه قضائیه در برخورد با مفاسد اقتصادی خاطرنشان کرد: قوه قضائیه باید در این زمینه پیگیر باشد و جای هیچ گونه اغماضی باقی نمانده است.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری در پایان گفتگو با خبرگزاری تقریب با اشاره به آیاتی از قرآن کریم تصریح کرد: طبق فرموده قرآن باید با کسانی که فساد آنها مشخص می شود برخورد شود نه کسانی که در وهله اول محکوم شده و حکم آنها نهایی نیست لذا همانطور که رهبر انقلاب نیز فرمودند اگر چنانچه فردی مفسد است باید سریع و صریح به جرم آنها رسیدگی و برخورد لازم صورت گیرد.

   


نظرات()  
دوشنبه 29 مرداد 1397  12:43 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today


امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: کشورهای اسلامی باید از هرگونه معامله با آمریکا پرهیز کنند و دلار آن را نیز آتش بزنند تا ارزش پول خودشان بالا برود.

به گزارش صدای اهل سنت جنوب ، مولوی عبدالصمد کریم زایی در خطبه های نماز جمعه این هفته افزود: آمریکا کشوری سلطه گر و زور گو است و هر کس را که با او همراه نباشد تهدید به تحریم می کند.
وی بیان کرد: در آستانه عید قربان قیمت اجناس و گوسفند سر به فلک کشیده و فروشندگان هم دلیل این افزایش قیمت را بالا بودن قیمت دلار اعلام می کنند.
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر همچنین از مسئولان خواست تا بر بازار نظارت جدی داشته باشند و با گران فروشان و محتکران طبق دستورات اسلام برخورد کنند.
وی همچنین به فلسفه حج پرداخت و گفت: حج نماد قدرت امت اسلام و اجتماع عظیمی است که سالی یک بار تکرار می شود و مسلمین با حضور در این کنگره جهانی قدرت اسلام و وحدت خود را نشان می دهند.

   


نظرات()  
دوشنبه 29 مرداد 1397  12:39 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today


به گزارش صدای اهل سنت جنوب ، زاکانی صبح امروز در دومین روز نهمین همایش هیات های محوری و برگزیده کشور در مجتمع یاوران مهدی(عج) قم گفت: اصرار رهبر معظم انقلاب بر انقلابی بودن و رصد گری و اندیشه ورزی و قرارگاهی عمل کردن از جمله عناصری است که هیاتی ها در این مسیر باید به آن توجه کنند.
وی افزود: اگر فکر و اندیشه ما رصدگرانه نباشد و اگر در این عرصه قیام نکنیم، عملا ابتر هستیم و نتواستیم رسالت اصلی خود را به انجام برسانیم؛ همیشه نسبت به شهدا غبطه می خوریم ولی شهدا هم به کسانی که در این مسیر مجاهدانه در خط ولایت هستند غبطه می خورند زیرا اگر کسی بتواند وظیفه خود را ادا کند و همچون دوران ائمه اطهار(ع) بوده باشد، چون قیمت کسی که در دوره غیبت است بالاتر است، به همین خاطر در دوران ائمه، بسیاری غبطه چنین روزی را می خوردند.
نماینده سابق مجلس بیان کرد: کسانی که در دوره جهاد اصغر زحمت کشیده باشند و کسانی که در دوره جهاد اکبر مجاهدت کرده باشند، اگر از نظر پایه های اعتقادی و... یکی باشند، باهم برابر نیستند؛ ارج و اجر مجاهدان دوران فتنه با دوره جنگ مستقیم با دشمن آشکار بیشتر است.
وی گفت: امروز توانسته ایم که انقلاب و نظام را شکل دهیم ولی عملا موفق نشده ایم الگوی کاملی از آنچه در انقلاب، شعار آن را دیدیم به منصه ظهور برسانیم؛ امروزه می توانیم حزب الله لبنان را به عنوان یک حرکت انقلاب موفق ارایه دهیم ولی نمی توانیم جامعه الگوی انقلاب اسلامی را ارایه دهیم زیرا در این عرصه مشکل داشتیم؛ رهبری فرمودند که 38 سال است هنوز در مسیر تشکیل دولت و جامعه اسلامی هستیم و به این عرصه نرسیدیم.
زاکانی اظهارکرد: جامعه اسلامی با دوره گذشته ستم شاهی متفاوت است ولی آنچه که می توانیم به آن بنازیم هنوز برای ما حاصل نشده است؛ به همین جهت رهبری معظم انقلاب به تشریح صفات جامعه انقلابی پرداختند؛ در این مسیر نیازمند یک انقلاب هستیم؛ موانعی که فراروی انقلاب اسلامی گذاشته شده است، موانع جدی است؛ اگر در سال 57 انقلاب اول را به پیروزی رساندیم، درسال 58 ابعاد جهانی انقلاب را با درگیری با آمریکا(که مقصر این جریان نیز آمریکا بود) آغاز کردیم ولی امروز نیازمند یک انقلاب بزرگ در سازندگی هستیم که دولت اسلامی و جامعه اسلامی را مبتنی بر مکتب امام بسازیم.
وی افزود: زمانی که از انقلاب تعریف می کنیم، ارایه انقلابی که امام و رهبری از آن سخن می گفتند را دنبال می کنیم؛ پس از انقلاب امام راحل مردم را از توجه به افرادی مثل مهندس بازرگان که بیان می کرد انقلاب تمام شد و در خانه ها بنشینید تا کشور را اداره کنیم نهی کردند که انقلاب تمام نشده و ادامه دارد؛ در این دوره باید به دنبال الگوسازی در بستر ایجاد دولت و جامعه اسلامی باشیم.
نماینده سابق مجلس بیان کرد: در زمینه چرایی نیز حداقل 11 دلیل وجود دارد که اگر این انقلاب را رقم نزنیم دچار مشکلات جدی خواهیم شد؛ جامعه ما به جایی رسیده است که نمی توان این مسیر را به شکل ساده دنبال کند و به همین دلیل نیازمند یک حضور جدی و تغییر اساسی است؛ این تغییر اساسی باید توسط نیروهای انقلابی شکل گیرد.
وی گفت: اگر این حرکت بزرگ صورت نگیرد، آسیب پذیری ما بیشتر می شود و موضع ما انفعالی تر خواهد شد؛ اول، آن است که تحقق اهداف انقلاب اسلامی معطوف به انقلاب سوم است؛ استقلال، آزادی، عدالت و پیشرفت مادی و انقلاب اسلامی در داخل و مظلوم نوازی و ظلم ستیزی اهداف اصلی انقلاب ما بودند؛ اگر این هفت هدف را می خواهیم باید به دولت و جامعه اسلامی برسیم؛ اگر موفق نیستیم به این دلیل است که در عرصه فرهنگی و اقتصادی به استقلال نرسیده ایم.
زاکانی اظهارکرد: انقلاب اسلامی با نظام سلطه در جنگ اساسی است؛ رقیب ما نیز در این جریان، آمریکا است و در این عرصه نیز زمینه سازی ظهور را به عنوان یک غایت، هدف گذاری و دنبال می کنیم و آمریکا نیز به دنبال جهانی سازی است؛ در این مسیر، نیازمند یک الگو هستیم؛ پس از دفاع مقدس، الگوی غربی اقتصاد آزاد اتخاذ شد و در عرصه فرهنگی بی مبالاتی و در عرصه سیاسی تنگ نظری ها اعمال شد؛ در دوره آقای خاتمی این عرصه را ادامه داد و در دوره دکتر احمدی نژاد این عرصه اصلاح نشد و امروز نیز دوباره همان خط در حال دنبال شدن است؛ اگر اصلاح الگویی انجام نشود نمی توانیم به غایت و هدف جدی خود برسیم.
وی افزود: نماینده سابق مجلس بیان کرد: امروز هنوز دو گام از پنج گام انقلاب اسلامی را برداشتیم؛ به دلیل اینکه هنوز افق همگونی با هم نداشتیم هنوز در این افق دوم مانده ایم؛ در این عرصه باید یک جهش جدی انجام شود.
وی گفت: نکته جدی دیگر، آن است که استقرار مردم سالاری دینی نیازمند این تغییر و تحول است؛ وقتی از نظام مردم سالاری دینی سخن می گوییم مطالبات جدی ما شروع می شود؛ مردم ما در عرصه مردم سالاری دینی دارای 5 حق هستند؛ در مردم سالاری دینی، مردم پنج حق دارند که شامل حق دانستن و حق انتخاب است؛ در زمان مرحوم هاشمی بیان می شد که تفاوت ایشان و مقام معظم رهبری این بود که رهبر معظم انقلاب قائل به حضور حداکثری و احترام به رای حداکثری مردم بودند.
زاکانی اظهارکرد: به همین دلیل بود که برخی پس از

روابط عمومی مشعر, [۱۷.۰۸.۱۸ ۱۳:۳۴]
.
وی افزود: اگر فکر و اندیشه ما رصدگرانه نباشد و اگر در این عرصه قیام نکنیم، عملا ابتر هستیم و نتواستیم رسالت اصلی خود را به انجام برسانیم؛ همیشه نسبت به شهدا غبطه می خوریم ولی شهدا هم به کسانی که در این مسیر مجاهدانه در خط ولایت هستند غبطه می خورند زیرا اگر کسی بتواند وظیفه خود را ادا کند و همچون دوران ائمه اطهار(ع) بوده باشد، چون قیمت کسی که در دوره غیبت است بالاتر است، به همین خاطر در دوران ائمه، بسیاری غبطه چنین روزی را می خوردند.
نماینده سابق مجلس بیان کرد: کسانی که در دوره جهاد اصغر زحمت کشیده باشند و کسانی که در دوره جهاد اکبر مجاهدت کرده باشند، اگر از نظر پایه های اعتقادی و... یکی باشند، باهم برابر نیستند؛ ارج و اجر مجاهدان دوران فتنه با دوره جنگ مستقیم با دشمن آشکار بیشتر است.
وی گفت: امروز توانسته ایم که انقلاب و نظام را شکل دهیم ولی عملا موفق نشده ایم الگوی کاملی از آنچه در انقلاب، شعار آن را دیدیم به منصه ظهور برسانیم؛ امروزه می توانیم حزب الله لبنان را به عنوان یک حرکت انقلاب موفق ارایه دهیم ولی نمی توانیم جامعه الگوی انقلاب اسلامی را ارایه دهیم زیرا در این عرصه مشکل داشتیم؛ رهبری فرمودند که 38 سال است هنوز در مسیر تشکیل دولت و جامعه اسلامی هستیم و به این عرصه نرسیدیم.
زاکانی اظهارکرد: جامعه اسلامی با دوره گذشته ستم شاهی متفاوت است ولی آنچه که می توانیم به آن بنازیم هنوز برای ما حاصل نشده است؛ به همین جهت رهبری معظم انقلاب به تشریح صفات جامعه انقلابی پرداختند؛ در این مسیر نیازمند یک انقلاب هستیم؛ موانعی که فراروی انقلاب اسلامی گذاشته شده است، موانع جدی است؛ اگر در سال 57 انقلاب اول را به پیروزی رساندیم، درسال 58 ابعاد جهانی انقلاب را با درگیری با آمریکا(که مقصر این جریان نیز آمریکا بود) آغاز کردیم ولی امروز نیازمند یک انقلاب بزرگ در سازندگی هستیم که دولت اسلامی و جامعه اسلامی را مبتنی بر مکتب امام بسازیم.
وی افزود: زمانی که از انقلاب تعریف می کنیم، ارایه انقلابی که امام و رهبری از آن سخن می گفتند را دنبال می کنیم؛ پس از انقلاب امام راحل مردم را از توجه به افرادی مثل مهندس بازرگان که بیان می کرد انقلاب تمام شد و در خانه ها بنشینید تا کشور را اداره کنیم نهی کردند که انقلاب تمام نشده و ادامه دارد؛ در این دوره باید به دنبال الگوسازی در بستر ایجاد دولت و جامعه اسلامی باشیم.
نماینده سابق مجلس بیان کرد: در زمینه چرایی نیز حداقل 11 دلیل وجود دارد که اگر این انقلاب را رقم نزنیم دچار مشکلات جدی خواهیم شد؛ جامعه ما به جایی رسیده است که نمی توان این مسیر را به شکل ساده دنبال کند و به همین دلیل نیازمند یک حضور جدی و تغییر اساسی است؛ این تغییر اساسی باید توسط نیروهای انقلابی شکل گیرد.
وی گفت: اگر این حرکت بزرگ صورت نگیرد، آسیب پذیری ما بیشتر می شود و موضع ما انفعالی تر خواهد شد؛ اول، آن است که تحقق اهداف انقلاب اسلامی معطوف به انقلاب سوم است؛ استقلال، آزادی، عدالت و پیشرفت مادی و انقلاب اسلامی در داخل و مظلوم نوازی و ظلم ستیزی اهداف اصلی انقلاب ما بودند؛ اگر این هفت هدف را می خواهیم باید به دولت و جامعه اسلامی برسیم؛ اگر موفق نیستیم به این دلیل است که در عرصه فرهنگی و اقتصادی به استقلال نرسیده ایم.
زاکانی اظهارکرد: انقلاب اسلامی با نظام سلطه در جنگ اساسی است؛ رقیب ما نیز در این جریان، آمریکا است و در این عرصه نیز زمینه سازی ظهور را به عنوان یک غایت، هدف گذاری و دنبال می کنیم و آمریکا نیز به دنبال جهانی سازی است؛ در این مسیر، نیازمند یک الگو هستیم؛ پس از دفاع مقدس، الگوی غربی اقتصاد آزاد اتخاذ شد و در عرصه فرهنگی بی مبالاتی و در عرصه سیاسی تنگ نظری ها اعمال شد؛ در دوره آقای خاتمی این عرصه را ادامه داد و در دوره دکتر احمدی نژاد این عرصه اصلاح نشد و امروز نیز دوباره همان خط در حال دنبال شدن است؛ اگر اصلاح الگویی انجام نشود نمی توانیم به غایت و هدف جدی خود برسیم.
وی افزود: نماینده سابق مجلس بیان کرد: امروز هنوز دو گام از پنج گام انقلاب اسلامی را برداشتیم؛ به دلیل اینکه هنوز افق همگونی با هم نداشتیم هنوز در این افق دوم مانده ایم؛ در این عرصه باید یک جهش جدی انجام شود.
وی گفت: نکته جدی دیگر، آن است که استقرار مردم سالاری دینی نیازمند این تغییر و تحول است؛ وقتی از نظام مردم سالاری دینی سخن می گوییم مطالبات جدی ما شروع می شود؛ مردم ما در عرصه مردم سالاری دینی دارای 5 حق هستند؛ در مردم سالاری دینی، مردم پنج حق دارند که شامل حق دانستن و حق انتخاب است؛ در زمان مرحوم هاشمی بیان می شد که تفاوت ایشان و مقام معظم رهبری این بود که رهبر معظم انقلاب قائل به حضور حداکثری و احترام به رای حداکثری مردم بودند.
زاکانی اظهارکرد: به همین دلیل بود که برخی پس از

روابط عمومی مشعر, [۱۷.۰۸.۱۸ ۱۳:۳۶]
انتخابات می خواستند حکم تنفیذ
ارایه نشود ولی رهبر معظم انقلاب به خواست مردم احترام گذاشتند؛ مشارکت کردن در همه امور از دیگر ویژگی های مردم سالاری دینی است؛ اقتصاد مقاومتی، انتقال ظرفیت های اقتصادی بر دوش جامعه است؛ نکته دیگر حق نظارت کردن است که حکومت اسلامی را از حکومت های غربی متمایز می کند؛ حق پنجم مردم سالاری دینی نیز ، حق بازخواست کردن است.
وی افزود: دموکراسی غربی یک نمایش ناقص را ارایه می کند ولی در مردم سالاری نگاهی عمیق حاکم است؛ اولین وظیفه حاکمیت نیزآن است که مسیر درست را انتخاب کند؛ امام علی(ع) به دنبال ایجاد یک مسیر درست برای حکومت و جامعه بودند؛ رشد فکری و توانمندی های ذهنی در جامعه و ارایه خدمات در سطح شأن و منزلت مردم و حفظ امنیت و برخورد با متجاوز از نکات اصلی وظایف دولت اسلامی در مردم سالاری دینی است.
نماینده سابق مجلس بیان کرد: در این جامعه مردم باید با حکومت همراهی کنند و ارزشها را پاس دارند و در خیرات حافظ حکومت باشند؛ در این مسیر باید مسیری طی شود که این حقوق یعنی حقوق مردم و حکومت به شکل کامل پیاده شود.
وی گفت: سه دسته مواجهه نسبت به مکتب امام وجود دارد که شامل دشمن، رقیب و پیرو است؛ امام پیش از انقلاب با شش گروه مقابله می کردند که شامل دین ستیزان و انجمنی ها و متحجرین و سکولارها و...بودند؛ پس از انقلاب این شش گروه در مقابل انقلاب ایستادند زیرا خود را اصلاح نکردند؛ در کنار این جریان، ریزش های انقلاب نیز در این گروه ها قرار گرفتند.
زاکانی اظهارکرد: ویژگی های پیروان مکتب امام شامل باور داشتن به سنت های الهی، اعتقاد به جامعیت دین، اعتقاد به استمرار امامت و تجلی در حوزه ولایت فقیه(نمونه کامل این جریان سید حسن نصر الله است که ذوب در ولایت است)، توجه به مردم سالاری دینی در همه ابعاد و مقدمه دانستن انقلاب اسلامی در انقلاب جهانی و موعود است؛ اگر این پنج عنصر را در نظر بگیریم می بینیم که اکثر روسای دولت های پس از انقلاب این ویژگی ها را نداشتند؛ این مساله باعث شد که ایران اسلامی و انقلاب اسلامی با هم فاصله گرفتند و انقلاب اسلامی در حال گسترش سریع است ولی ایران اسلامی به دلیل اینکه برخی از مسئولان پیرو مکتب امام نیستند در مشکلات بسیاری گرفتار است.
وی افزود: انقلاب اسلامی ایران سه ویژگی خاص دارد که شامل جمهوری اسلامی، ولایت فقیهو قدرت عظیم بسیج اجتماعی است؛ یک سری ویژگی ها نیز جزو مزیت های ویژه ما به شمار می رود که از جمله آنها می توان به موقعیت استراتژیک و منابع و مزیت تمدنی و.. اشاره کرد؛ اگر انقلاب سوم و حرکت جمعی را انجام ندهیم خود را ویژگی های انحصاری خود محروم کردیم.
نماینده سابق مجلس بیان کرد: انقلاب دارای یک سری دستاوردها و عظمتها است و اگر این تحولات را پیگیری نکنیم، دستاوردهای خود را از دست می دهیم؛ نمونه کامل آنها برجام بود که بیان شد که به برجام دو و سه خواهد رسید؛ به همین دلیل است که اگر تغییر نکنیم، دیگران تغییر را مدیریت خواهند داد.
وی گفت: دشمنان به دنبال کم جلوه کردن خدمات ملموس و بزرگ جلوه دادن مشکلات غیر ملموس هستند؛ آنها می خواهند نیازهای کاذب را تشویق کنند و نیازهای اصلی را مخدوش کنند و در این مسیر با ایجاد نارضایتی به یک انفجار دست بزنند؛ رقیب مکتب امام کار دشمن را می کند ولی دریک مسیر به موج سواری دست می زند که این مسیر در انتخابات شکل می گیرد.
زاکانی اظهارکرد: باید جهاد یاداوری را در حوزه خدمات ملموس دنبال کنیم و در مقام خدمات غیر ملموس باید جهاد امیدبخشی و خدمات ملموس داشته باشیم؛ وقتی به نیازهای دائمی جامعه رسیدگی کنیم؛ جهاد شبهه زدایی و مطالبه گری باید با حضور جوانان انقلابی و هیاتی دنبال شود؛ خدمت رسانی و پیشرفت جویی کشور مطالبات جدی و اساسی است و کمک کردن در این مسیر وظیفه ما است؛ زمانی که این مطالبه گری مردم را نا امید و دشمن را شاد می کند خط قرمز ما است.
وی افزود: در عرصه فعالیت های فرهنگی نباید میدان را برای دشمن آماده کنیم؛ در خصوص نیازهای حقیقی نیز جهاد خودسازی کنیم؛ در خصوص نیازهای حقیقی نیز باید الگو سازی کنیم؛ در خصوص نیازهای کاذب وظیفه روشنگری داریم؛اگر جامعه را روشن نکنیم، جامعه ما به قهقهرا می رود.
نماینده سابق مجلس بیان کرد: بزرگ ترین مشکلات کشور شامل تفکر نظامات غربی، خودباختگی نسبت به غرب و خواب آلودگی نیروهای خودی، عدم رشد مناسب معرفت و بصیرت، متناسب با نیازهای انقلاب، دنیاگرایی عمومی و قدرت پرستی بین نخبگان است؛ این مساله باعث گسستگی بین دستگاهی و بروکراسی غلط اداری و ناکارآمدی، تنگنای اقتصادی و ولنگاری فکری و اجتماعی و سرخوردگی نخبگان و یاس و ناامیدی در جامعه که محصول آن کاهش سرمایه های اجتماعی است می شود؛ اگر این مشکلات حل نشود توسعه خواهد یافت و در نهایت به انقراض و سیلی خوردن بزرگ می رسد؛ برای جلوگیری از این مساله باید نخبگان و مردم باید بیدار شوند و با فساد و توسعه فقر و توسعه اشرافی گری برخورد کنیم.
وی گفت: در این مسیر برخی سعی می کنند این مسیر را به همین شکل ادامه دهند ولی برخی سعی می کنند کل جریان را تخریب کنند ولی برخی دیگر می گویند که همه چیز را به حراج بگذاریم تا چند روز بیشتر زندگی کنیم؛ رهبر معظم انقلاب بیان می کنند که هدایت هوشمندانه این مسیر را باید دنبال کنیم.
زاکانی اظهارکرد: ولی فقیه، نخبگان و عموم مردم کنشگران اصلی انقلاب اسلامی هستند؛ یک رهبر برای یک جامعه اسلامی واجب و لازم است ولی کافی نیست زیرا اگر کافی بود تمام مشکلات امت اسلامی با حضور امام علی(ع) در راس حکومت حل می شد؛ در آن زمان نیز خواص و مردم به وظیفه خود عمل نکردند؛ برای اصلاح قوه قضاییه باید دو قوه دیگر نیز به او کمک کنند؛ کمبود میزان قاضی باعث می شود که مشکلات پرونده ها در کشور همچنان وجود داشته باشد.
نماینده سابق مجلس بیان کرد: پرچم استقلال و آزادی و تعامل و عدالت باید در دست قشر حزب اللهی باشد و نباید این پرچم را به دیگران بدهیم؛ امام علی(ع) در خطبه 25 نهج البلاغه بیان کردند که مردم شام متحد هستند و امانت دار رهبر خود می باشند و درناحق خود پیرو امام خود هستند و به همین دلیل می دانستم که آنها که بر عکس شما(مردم کوفه و...) هستند پیروز می شوند.
وی گفت: برای موفقیت در عرصه هایی چون انتخابات، نیروهای نخبه ما باید هم داستان شوند و بر مدار اوامر رهبری حرکت کرده و به جبهه سازی دست بزنند؛ همچنین باید در گام دوم باید شناخت را به جامعه منتقل کنیم زیرا تا زمانی که کف جامعه و اجتماع قیام نکند، کاری انجام نمی شود؛ وقتی این امور دنبال شد، بصیرت ایجاد می شود و جامعه کار خود را دنبال می کند.
زاکانی اظهارکرد: گام دیگر، آمادگی و عنصر برنامه ریزی برای حل مشکلات کشور است؛ گام دیگر، افزایش تعامل با مردم است زیرا امام و رهبری خود را خادم مردم می دانند؛ تجمع ظرفیت های نهادی، وحدت برای حضور در عرصه های اجتماعی گام دیگر است که ما را به گام آخر یعنی تغییر گسترده در کشور می رساند؛ باید برای ولی فقیه بسط ید عملی ایجاد کنیم زیرا ایشان از نظر نظری بسط ید دارند ولی این بسط ید باید در عرصه عملی ایجاد شود.
وی افزود: در سال 84 وقتی تهدیدات آمریکا توسعه یافت رهبری نیز فرمودند که اگر ما را تهدید کنید در هرجای عالم که باشید شما را می زنیم؛ این مساله به دلیل فضای خوبی بود که در مجلس و دولت و جامعه شکل گرفته بود؛ به همین دلیل است که دشمن به دنبال تغییر در مسیر انتخاب مردم است.

   


نظرات()  
دوشنبه 29 مرداد 1397  12:32 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today


به گزارش صدای اهل سنت جنوب ، زاکانی صبح امروز در دومین روز نهمین همایش هیات های محوری و برگزیده کشور در مجتمع یاوران مهدی(عج) قم گفت: اصرار رهبر معظم انقلاب بر انقلابی بودن و رصد گری و اندیشه ورزی و قرارگاهی عمل کردن از جمله عناصری است که هیاتی ها در این مسیر باید به آن توجه کنند.
وی افزود: اگر فکر و اندیشه ما رصدگرانه نباشد و اگر در این عرصه قیام نکنیم، عملا ابتر هستیم و نتواستیم رسالت اصلی خود را به انجام برسانیم؛ همیشه نسبت به شهدا غبطه می خوریم ولی شهدا هم به کسانی که در این مسیر مجاهدانه در خط ولایت هستند غبطه می خورند زیرا اگر کسی بتواند وظیفه خود را ادا کند و همچون دوران ائمه اطهار(ع) بوده باشد، چون قیمت کسی که در دوره غیبت است بالاتر است، به همین خاطر در دوران ائمه، بسیاری غبطه چنین روزی را می خوردند.
نماینده سابق مجلس بیان کرد: کسانی که در دوره جهاد اصغر زحمت کشیده باشند و کسانی که در دوره جهاد اکبر مجاهدت کرده باشند، اگر از نظر پایه های اعتقادی و... یکی باشند، باهم برابر نیستند؛ ارج و اجر مجاهدان دوران فتنه با دوره جنگ مستقیم با دشمن آشکار بیشتر است.
وی گفت: امروز توانسته ایم که انقلاب و نظام را شکل دهیم ولی عملا موفق نشده ایم الگوی کاملی از آنچه در انقلاب، شعار آن را دیدیم به منصه ظهور برسانیم؛ امروزه می توانیم حزب الله لبنان را به عنوان یک حرکت انقلاب موفق ارایه دهیم ولی نمی توانیم جامعه الگوی انقلاب اسلامی را ارایه دهیم زیرا در این عرصه مشکل داشتیم؛ رهبری فرمودند که 38 سال است هنوز در مسیر تشکیل دولت و جامعه اسلامی هستیم و به این عرصه نرسیدیم.
زاکانی اظهارکرد: جامعه اسلامی با دوره گذشته ستم شاهی متفاوت است ولی آنچه که می توانیم به آن بنازیم هنوز برای ما حاصل نشده است؛ به همین جهت رهبری معظم انقلاب به تشریح صفات جامعه انقلابی پرداختند؛ در این مسیر نیازمند یک انقلاب هستیم؛ موانعی که فراروی انقلاب اسلامی گذاشته شده است، موانع جدی است؛ اگر در سال 57 انقلاب اول را به پیروزی رساندیم، درسال 58 ابعاد جهانی انقلاب را با درگیری با آمریکا(که مقصر این جریان نیز آمریکا بود) آغاز کردیم ولی امروز نیازمند یک انقلاب بزرگ در سازندگی هستیم که دولت اسلامی و جامعه اسلامی را مبتنی بر مکتب امام بسازیم.
وی افزود: زمانی که از انقلاب تعریف می کنیم، ارایه انقلابی که امام و رهبری از آن سخن می گفتند را دنبال می کنیم؛ پس از انقلاب امام راحل مردم را از توجه به افرادی مثل مهندس بازرگان که بیان می کرد انقلاب تمام شد و در خانه ها بنشینید تا کشور را اداره کنیم نهی کردند که انقلاب تمام نشده و ادامه دارد؛ در این دوره باید به دنبال الگوسازی در بستر ایجاد دولت و جامعه اسلامی باشیم.
نماینده سابق مجلس بیان کرد: در زمینه چرایی نیز حداقل 11 دلیل وجود دارد که اگر این انقلاب را رقم نزنیم دچار مشکلات جدی خواهیم شد؛ جامعه ما به جایی رسیده است که نمی توان این مسیر را به شکل ساده دنبال کند و به همین دلیل نیازمند یک حضور جدی و تغییر اساسی است؛ این تغییر اساسی باید توسط نیروهای انقلابی شکل گیرد.
وی گفت: اگر این حرکت بزرگ صورت نگیرد، آسیب پذیری ما بیشتر می شود و موضع ما انفعالی تر خواهد شد؛ اول، آن است که تحقق اهداف انقلاب اسلامی معطوف به انقلاب سوم است؛ استقلال، آزادی، عدالت و پیشرفت مادی و انقلاب اسلامی در داخل و مظلوم نوازی و ظلم ستیزی اهداف اصلی انقلاب ما بودند؛ اگر این هفت هدف را می خواهیم باید به دولت و جامعه اسلامی برسیم؛ اگر موفق نیستیم به این دلیل است که در عرصه فرهنگی و اقتصادی به استقلال نرسیده ایم.
زاکانی اظهارکرد: انقلاب اسلامی با نظام سلطه در جنگ اساسی است؛ رقیب ما نیز در این جریان، آمریکا است و در این عرصه نیز زمینه سازی ظهور را به عنوان یک غایت، هدف گذاری و دنبال می کنیم و آمریکا نیز به دنبال جهانی سازی است؛ در این مسیر، نیازمند یک الگو هستیم؛ پس از دفاع مقدس، الگوی غربی اقتصاد آزاد اتخاذ شد و در عرصه فرهنگی بی مبالاتی و در عرصه سیاسی تنگ نظری ها اعمال شد؛ در دوره آقای خاتمی این عرصه را ادامه داد و در دوره دکتر احمدی نژاد این عرصه اصلاح نشد و امروز نیز دوباره همان خط در حال دنبال شدن است؛ اگر اصلاح الگویی انجام نشود نمی توانیم به غایت و هدف جدی خود برسیم.
وی افزود: نماینده سابق مجلس بیان کرد: امروز هنوز دو گام از پنج گام انقلاب اسلامی را برداشتیم؛ به دلیل اینکه هنوز افق همگونی با هم نداشتیم هنوز در این افق دوم مانده ایم؛ در این عرصه باید یک جهش جدی انجام شود.
وی گفت: نکته جدی دیگر، آن است که استقرار مردم سالاری دینی نیازمند این تغییر و تحول است؛ وقتی از نظام مردم سالاری دینی سخن می گوییم مطالبات جدی ما شروع می شود؛ مردم ما در عرصه مردم سالاری دینی دارای 5 حق هستند؛ در مردم سالاری دینی، مردم پنج حق دارند که شامل حق دانستن و حق انتخاب است؛ در زمان مرحوم هاشمی بیان می شد که تفاوت ایشان و مقام معظم رهبری این بود که رهبر معظم انقلاب قائل به حضور حداکثری و احترام به رای حداکثری مردم بودند.
زاکانی اظهارکرد: به همین دلیل بود که برخی پس از

روابط عمومی مشعر, [۱۷.۰۸.۱۸ ۱۳:۳۴]
.
وی افزود: اگر فکر و اندیشه ما رصدگرانه نباشد و اگر در این عرصه قیام نکنیم، عملا ابتر هستیم و نتواستیم رسالت اصلی خود را به انجام برسانیم؛ همیشه نسبت به شهدا غبطه می خوریم ولی شهدا هم به کسانی که در این مسیر مجاهدانه در خط ولایت هستند غبطه می خورند زیرا اگر کسی بتواند وظیفه خود را ادا کند و همچون دوران ائمه اطهار(ع) بوده باشد، چون قیمت کسی که در دوره غیبت است بالاتر است، به همین خاطر در دوران ائمه، بسیاری غبطه چنین روزی را می خوردند.
نماینده سابق مجلس بیان کرد: کسانی که در دوره جهاد اصغر زحمت کشیده باشند و کسانی که در دوره جهاد اکبر مجاهدت کرده باشند، اگر از نظر پایه های اعتقادی و... یکی باشند، باهم برابر نیستند؛ ارج و اجر مجاهدان دوران فتنه با دوره جنگ مستقیم با دشمن آشکار بیشتر است.
وی گفت: امروز توانسته ایم که انقلاب و نظام را شکل دهیم ولی عملا موفق نشده ایم الگوی کاملی از آنچه در انقلاب، شعار آن را دیدیم به منصه ظهور برسانیم؛ امروزه می توانیم حزب الله لبنان را به عنوان یک حرکت انقلاب موفق ارایه دهیم ولی نمی توانیم جامعه الگوی انقلاب اسلامی را ارایه دهیم زیرا در این عرصه مشکل داشتیم؛ رهبری فرمودند که 38 سال است هنوز در مسیر تشکیل دولت و جامعه اسلامی هستیم و به این عرصه نرسیدیم.
زاکانی اظهارکرد: جامعه اسلامی با دوره گذشته ستم شاهی متفاوت است ولی آنچه که می توانیم به آن بنازیم هنوز برای ما حاصل نشده است؛ به همین جهت رهبری معظم انقلاب به تشریح صفات جامعه انقلابی پرداختند؛ در این مسیر نیازمند یک انقلاب هستیم؛ موانعی که فراروی انقلاب اسلامی گذاشته شده است، موانع جدی است؛ اگر در سال 57 انقلاب اول را به پیروزی رساندیم، درسال 58 ابعاد جهانی انقلاب را با درگیری با آمریکا(که مقصر این جریان نیز آمریکا بود) آغاز کردیم ولی امروز نیازمند یک انقلاب بزرگ در سازندگی هستیم که دولت اسلامی و جامعه اسلامی را مبتنی بر مکتب امام بسازیم.
وی افزود: زمانی که از انقلاب تعریف می کنیم، ارایه انقلابی که امام و رهبری از آن سخن می گفتند را دنبال می کنیم؛ پس از انقلاب امام راحل مردم را از توجه به افرادی مثل مهندس بازرگان که بیان می کرد انقلاب تمام شد و در خانه ها بنشینید تا کشور را اداره کنیم نهی کردند که انقلاب تمام نشده و ادامه دارد؛ در این دوره باید به دنبال الگوسازی در بستر ایجاد دولت و جامعه اسلامی باشیم.
نماینده سابق مجلس بیان کرد: در زمینه چرایی نیز حداقل 11 دلیل وجود دارد که اگر این انقلاب را رقم نزنیم دچار مشکلات جدی خواهیم شد؛ جامعه ما به جایی رسیده است که نمی توان این مسیر را به شکل ساده دنبال کند و به همین دلیل نیازمند یک حضور جدی و تغییر اساسی است؛ این تغییر اساسی باید توسط نیروهای انقلابی شکل گیرد.
وی گفت: اگر این حرکت بزرگ صورت نگیرد، آسیب پذیری ما بیشتر می شود و موضع ما انفعالی تر خواهد شد؛ اول، آن است که تحقق اهداف انقلاب اسلامی معطوف به انقلاب سوم است؛ استقلال، آزادی، عدالت و پیشرفت مادی و انقلاب اسلامی در داخل و مظلوم نوازی و ظلم ستیزی اهداف اصلی انقلاب ما بودند؛ اگر این هفت هدف را می خواهیم باید به دولت و جامعه اسلامی برسیم؛ اگر موفق نیستیم به این دلیل است که در عرصه فرهنگی و اقتصادی به استقلال نرسیده ایم.
زاکانی اظهارکرد: انقلاب اسلامی با نظام سلطه در جنگ اساسی است؛ رقیب ما نیز در این جریان، آمریکا است و در این عرصه نیز زمینه سازی ظهور را به عنوان یک غایت، هدف گذاری و دنبال می کنیم و آمریکا نیز به دنبال جهانی سازی است؛ در این مسیر، نیازمند یک الگو هستیم؛ پس از دفاع مقدس، الگوی غربی اقتصاد آزاد اتخاذ شد و در عرصه فرهنگی بی مبالاتی و در عرصه سیاسی تنگ نظری ها اعمال شد؛ در دوره آقای خاتمی این عرصه را ادامه داد و در دوره دکتر احمدی نژاد این عرصه اصلاح نشد و امروز نیز دوباره همان خط در حال دنبال شدن است؛ اگر اصلاح الگویی انجام نشود نمی توانیم به غایت و هدف جدی خود برسیم.
وی افزود: نماینده سابق مجلس بیان کرد: امروز هنوز دو گام از پنج گام انقلاب اسلامی را برداشتیم؛ به دلیل اینکه هنوز افق همگونی با هم نداشتیم هنوز در این افق دوم مانده ایم؛ در این عرصه باید یک جهش جدی انجام شود.
وی گفت: نکته جدی دیگر، آن است که استقرار مردم سالاری دینی نیازمند این تغییر و تحول است؛ وقتی از نظام مردم سالاری دینی سخن می گوییم مطالبات جدی ما شروع می شود؛ مردم ما در عرصه مردم سالاری دینی دارای 5 حق هستند؛ در مردم سالاری دینی، مردم پنج حق دارند که شامل حق دانستن و حق انتخاب است؛ در زمان مرحوم هاشمی بیان می شد که تفاوت ایشان و مقام معظم رهبری این بود که رهبر معظم انقلاب قائل به حضور حداکثری و احترام به رای حداکثری مردم بودند.
زاکانی اظهارکرد: به همین دلیل بود که برخی پس از

روابط عمومی مشعر, [۱۷.۰۸.۱۸ ۱۳:۳۶]
انتخابات می خواستند حکم تنفیذ
ارایه نشود ولی رهبر معظم انقلاب به خواست مردم احترام گذاشتند؛ مشارکت کردن در همه امور از دیگر ویژگی های مردم سالاری دینی است؛ اقتصاد مقاومتی، انتقال ظرفیت های اقتصادی بر دوش جامعه است؛ نکته دیگر حق نظارت کردن است که حکومت اسلامی را از حکومت های غربی متمایز می کند؛ حق پنجم مردم سالاری دینی نیز ، حق بازخواست کردن است.
وی افزود: دموکراسی غربی یک نمایش ناقص را ارایه می کند ولی در مردم سالاری نگاهی عمیق حاکم است؛ اولین وظیفه حاکمیت نیزآن است که مسیر درست را انتخاب کند؛ امام علی(ع) به دنبال ایجاد یک مسیر درست برای حکومت و جامعه بودند؛ رشد فکری و توانمندی های ذهنی در جامعه و ارایه خدمات در سطح شأن و منزلت مردم و حفظ امنیت و برخورد با متجاوز از نکات اصلی وظایف دولت اسلامی در مردم سالاری دینی است.
نماینده سابق مجلس بیان کرد: در این جامعه مردم باید با حکومت همراهی کنند و ارزشها را پاس دارند و در خیرات حافظ حکومت باشند؛ در این مسیر باید مسیری طی شود که این حقوق یعنی حقوق مردم و حکومت به شکل کامل پیاده شود.
وی گفت: سه دسته مواجهه نسبت به مکتب امام وجود دارد که شامل دشمن، رقیب و پیرو است؛ امام پیش از انقلاب با شش گروه مقابله می کردند که شامل دین ستیزان و انجمنی ها و متحجرین و سکولارها و...بودند؛ پس از انقلاب این شش گروه در مقابل انقلاب ایستادند زیرا خود را اصلاح نکردند؛ در کنار این جریان، ریزش های انقلاب نیز در این گروه ها قرار گرفتند.
زاکانی اظهارکرد: ویژگی های پیروان مکتب امام شامل باور داشتن به سنت های الهی، اعتقاد به جامعیت دین، اعتقاد به استمرار امامت و تجلی در حوزه ولایت فقیه(نمونه کامل این جریان سید حسن نصر الله است که ذوب در ولایت است)، توجه به مردم سالاری دینی در همه ابعاد و مقدمه دانستن انقلاب اسلامی در انقلاب جهانی و موعود است؛ اگر این پنج عنصر را در نظر بگیریم می بینیم که اکثر روسای دولت های پس از انقلاب این ویژگی ها را نداشتند؛ این مساله باعث شد که ایران اسلامی و انقلاب اسلامی با هم فاصله گرفتند و انقلاب اسلامی در حال گسترش سریع است ولی ایران اسلامی به دلیل اینکه برخی از مسئولان پیرو مکتب امام نیستند در مشکلات بسیاری گرفتار است.
وی افزود: انقلاب اسلامی ایران سه ویژگی خاص دارد که شامل جمهوری اسلامی، ولایت فقیهو قدرت عظیم بسیج اجتماعی است؛ یک سری ویژگی ها نیز جزو مزیت های ویژه ما به شمار می رود که از جمله آنها می توان به موقعیت استراتژیک و منابع و مزیت تمدنی و.. اشاره کرد؛ اگر انقلاب سوم و حرکت جمعی را انجام ندهیم خود را ویژگی های انحصاری خود محروم کردیم.
نماینده سابق مجلس بیان کرد: انقلاب دارای یک سری دستاوردها و عظمتها است و اگر این تحولات را پیگیری نکنیم، دستاوردهای خود را از دست می دهیم؛ نمونه کامل آنها برجام بود که بیان شد که به برجام دو و سه خواهد رسید؛ به همین دلیل است که اگر تغییر نکنیم، دیگران تغییر را مدیریت خواهند داد.
وی گفت: دشمنان به دنبال کم جلوه کردن خدمات ملموس و بزرگ جلوه دادن مشکلات غیر ملموس هستند؛ آنها می خواهند نیازهای کاذب را تشویق کنند و نیازهای اصلی را مخدوش کنند و در این مسیر با ایجاد نارضایتی به یک انفجار دست بزنند؛ رقیب مکتب امام کار دشمن را می کند ولی دریک مسیر به موج سواری دست می زند که این مسیر در انتخابات شکل می گیرد.
زاکانی اظهارکرد: باید جهاد یاداوری را در حوزه خدمات ملموس دنبال کنیم و در مقام خدمات غیر ملموس باید جهاد امیدبخشی و خدمات ملموس داشته باشیم؛ وقتی به نیازهای دائمی جامعه رسیدگی کنیم؛ جهاد شبهه زدایی و مطالبه گری باید با حضور جوانان انقلابی و هیاتی دنبال شود؛ خدمت رسانی و پیشرفت جویی کشور مطالبات جدی و اساسی است و کمک کردن در این مسیر وظیفه ما است؛ زمانی که این مطالبه گری مردم را نا امید و دشمن را شاد می کند خط قرمز ما است.
وی افزود: در عرصه فعالیت های فرهنگی نباید میدان را برای دشمن آماده کنیم؛ در خصوص نیازهای حقیقی نیز جهاد خودسازی کنیم؛ در خصوص نیازهای حقیقی نیز باید الگو سازی کنیم؛ در خصوص نیازهای کاذب وظیفه روشنگری داریم؛اگر جامعه را روشن نکنیم، جامعه ما به قهقهرا می رود.
نماینده سابق مجلس بیان کرد: بزرگ ترین مشکلات کشور شامل تفکر نظامات غربی، خودباختگی نسبت به غرب و خواب آلودگی نیروهای خودی، عدم رشد مناسب معرفت و بصیرت، متناسب با نیازهای انقلاب، دنیاگرایی عمومی و قدرت پرستی بین نخبگان است؛ این مساله باعث گسستگی بین دستگاهی و بروکراسی غلط اداری و ناکارآمدی، تنگنای اقتصادی و ولنگاری فکری و اجتماعی و سرخوردگی نخبگان و یاس و ناامیدی در جامعه که محصول آن کاهش سرمایه های اجتماعی است می شود؛ اگر این مشکلات حل نشود توسعه خواهد یافت و در نهایت به انقراض و سیلی خوردن بزرگ می رسد؛ برای جلوگیری از این مساله باید نخبگان و مردم باید بیدار شوند و با فساد و توسعه فقر و توسعه اشرافی گری برخورد کنیم.
وی گفت: در این مسیر برخی سعی می کنند این مسیر را به همین شکل ادامه دهند ولی برخی سعی می کنند کل جریان را تخریب کنند ولی برخی دیگر می گویند که همه چیز را به حراج بگذاریم تا چند روز بیشتر زندگی کنیم؛ رهبر معظم انقلاب بیان می کنند که هدایت هوشمندانه این مسیر را باید دنبال کنیم.
زاکانی اظهارکرد: ولی فقیه، نخبگان و عموم مردم کنشگران اصلی انقلاب اسلامی هستند؛ یک رهبر برای یک جامعه اسلامی واجب و لازم است ولی کافی نیست زیرا اگر کافی بود تمام مشکلات امت اسلامی با حضور امام علی(ع) در راس حکومت حل می شد؛ در آن زمان نیز خواص و مردم به وظیفه خود عمل نکردند؛ برای اصلاح قوه قضاییه باید دو قوه دیگر نیز به او کمک کنند؛ کمبود میزان قاضی باعث می شود که مشکلات پرونده ها در کشور همچنان وجود داشته باشد.
نماینده سابق مجلس بیان کرد: پرچم استقلال و آزادی و تعامل و عدالت باید در دست قشر حزب اللهی باشد و نباید این پرچم را به دیگران بدهیم؛ امام علی(ع) در خطبه 25 نهج البلاغه بیان کردند که مردم شام متحد هستند و امانت دار رهبر خود می باشند و درناحق خود پیرو امام خود هستند و به همین دلیل می دانستم که آنها که بر عکس شما(مردم کوفه و...) هستند پیروز می شوند.
وی گفت: برای موفقیت در عرصه هایی چون انتخابات، نیروهای نخبه ما باید هم داستان شوند و بر مدار اوامر رهبری حرکت کرده و به جبهه سازی دست بزنند؛ همچنین باید در گام دوم باید شناخت را به جامعه منتقل کنیم زیرا تا زمانی که کف جامعه و اجتماع قیام نکند، کاری انجام نمی شود؛ وقتی این امور دنبال شد، بصیرت ایجاد می شود و جامعه کار خود را دنبال می کند.
زاکانی اظهارکرد: گام دیگر، آمادگی و عنصر برنامه ریزی برای حل مشکلات کشور است؛ گام دیگر، افزایش تعامل با مردم است زیرا امام و رهبری خود را خادم مردم می دانند؛ تجمع ظرفیت های نهادی، وحدت برای حضور در عرصه های اجتماعی گام دیگر است که ما را به گام آخر یعنی تغییر گسترده در کشور می رساند؛ باید برای ولی فقیه بسط ید عملی ایجاد کنیم زیرا ایشان از نظر نظری بسط ید دارند ولی این بسط ید باید در عرصه عملی ایجاد شود.
وی افزود: در سال 84 وقتی تهدیدات آمریکا توسعه یافت رهبری نیز فرمودند که اگر ما را تهدید کنید در هرجای عالم که باشید شما را می زنیم؛ این مساله به دلیل فضای خوبی بود که در مجلس و دولت و جامعه شکل گرفته بود؛ به همین دلیل است که دشمن به دنبال تغییر در مسیر انتخاب مردم است.

   


نظرات()  
دوشنبه 29 مرداد 1397  12:30 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today


شیعه نیوز: فخر رازی مفسر بزرگ اهل سنت در  مورد تفسیر آیه «قُلْ لا أَسْئَلُكُمْ عَلَیْه أَجْراً إِلَّا الْمَوَدَّةَ فِی الْقُرْبى.[شوری/23] (ای پیامبر!) بگو من هیچ پاداشى از شما بر رسالتم درخواست نمى‌كنم، جز دوست داشتن اهل بیتم.» می‌گوید: دعاى براى «آل پیامبر» افتخار بزرگى است و لذا این دعا خاتمه تشهد در نماز قرار داده شده: «اللهم صل‌على محمد وعلى آل محمد، و ارحم محمدا و آل محمد» و چنین تعظیم و احترامى در حق غیر آل دیده نشده است، بنابراین همه این دلایل نشان مى‌دهد، كه محبت آل محمد واجب است.(1)


1. فخر رازى، محمد بن عمر، مفاتیح الغیب، تفسیر اهل سنت،  دار احیاء التراث العربی،بیروت، 1420ق،ج27، ص595

   


نظرات()  
دوشنبه 29 مرداد 1397  12:28 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today


به گزارش صدای اهل سنت جنوب، علمای لبنان برای مخالفت با تحریم ها و فشار های آمریکا علیه ایران و در آستانه دوازدهمین سالگرد پیروزی جنگ 33 روزه، نشستی در مقر جنبش امت در بیروت برگزار کردند.
 
در این نشست روحانیون دینی از جنبش توحید اسلامی، جنبش اصلاح و وحدت، کمیته سنی یاری مقاومت، انجمن جمعیت ها و شخصیت های اسلامی و جنبش امت حضور داشتند.
 
شیخ شعبان: جنگ استعماری آمریکا ادامه دار است
 
شیخ بلال شعبان دبیر کل جنبش توحید اسلامی لبنان پیروزی جنگ 33 روزه را به امت اسلامی و مقاومت تبریک گفت و اشاره کرد: جنگ استعماری آمریکا علیه کشور های ما ادامه دار است و این جنگ با جنگ نظامی آغاز شد، سپس فرقه گرایی و نژادی و امروز با بعد اقتصادی روی خود را نشان می دهد.
 
شیخ یوسف: تحمیل تحریم علیه ایران، تجاوز جدیدی از سوی آمریکا است
 
شیخ طلال یوسف از طرف جنبش اصلاح و وحدت سخنرانی کرد و گفت: پایداری محور مقاومت، آمریکا و هم پیمانان آن را به مقابله با حامی اصلی مقاومت وادار کرده است.
 
وی افزود: لغو توافق هسته ای و تحمیل تحریم های اقتصادی علیه ایران، تجاوز جدیدی از سوی آمریکا است
 
شیخ بریدی: ایران علی رغم تحریم ها در مسیر خودکفایی است
 
شیخ ابراهیم بریدی عضو کمیته سنی یاری مقاومت اشاره کرد: ایران طی دهه های گذشته علی رغم انواع محاصره و تحریم هایی که با آن مواجه بود، رو به پیشرفت بود و به خودکفایی می رسید.
 
وی ادامه داد: مقاومت با انواع حمایت هایی که از جانب ایران دریافت کرد، توانست بزرگترین پیروزی ها را علیه دشمن اسرائیلی به دست بیاورد.
 
شیخ جبری: ایران مانع بقای آمریکا در عراق شد و در کنار سوریه ایستاد
 
شیخ عبد الله جبری دبیرکل جنبش امت گفت: ایران از زمان آغاز انقلاب اسلامی، حمایت خود را از مسئله فلسطین اعلام کرد و در آخر این ایران بود که مانع این شد که اشغالگران آمریکایی زمام امور عراق را به دست بگیرند.
 
وی افزود: این ایران بود که از مقاومت لبنان علیه رژیم صهیونیستی حمایت کرد و در کنار سوریه در جنگ علیه تروریسم ایستاد و ملت یمن را به دفاع از خود تشویق می کند.
 
شیخ جبری تاکید کرد: نباید فراموش کنیم که این ایران بود که "قرارداد قرن" را ناکام گذاشت و با شکست مواجه کرد.

   


نظرات()  
دوشنبه 29 مرداد 1397  12:27 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today


مولوی عبدالرحیم ریگیان پور در گفت و گو با صدای اهل سنت جنوب  اظهار کرد: رهبرانقلاب در دیدار اخیر خود تاکید کردند که مذاکره ای با آمریکا نخواهیم داشت و به ملت اطمینان دادند که جنگ نمی شود چرا که دشمن جرات مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران را ندارد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه آغازگرهیچ جنگی نبوده است و دشمنان به خوبی از قدرت دفاعی کشورآگاهند و هرگز جرات نخواهند کرد چنین جنگی را آغاز کنند و با توجه به سابقه دشمنی و بدعهدی آمریکا هرگز با دولت آمریکا مذاکره نمی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بیانات رهبر انقلاب حجت را بر دلدادگان دوستی و مذاکره با آمریکا تمام کرد چنین دولت جنایتکار و بدعهدی ارزش مذاکره ندارد، مذاکره با دولتی که بویی از انسانیت نبرده است بی فایده است.

امام جمعه اهل سنت میرجاوه تاکید کرد: برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی از وظایف قوه قضاییه است و همان طور که هبر انقلاب نیز دستور دادند باید برخوردی قاطع و انقلابی با مفسدان اقتصادی انجام شود.

   


نظرات()  
  • کل صفحات:5  
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  •   

جوان امروز

پایگاه خبری تحلیلی جهان اسلام همراه با جوانان اهل سنت
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic