چهارشنبه 30 خرداد 1397  04:07 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today


حجت الاسلام مختار کرمی در گفت و گو با خبرنگار صدای اهل سنت جنوب یکی از فعالیت های حوزه آموزش و پژوهش راغنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان ذکر کرد و گفت: امسال ۱۲۵ پایگاه اوقات فراغت در کانون ها، موسسات قرآنی و مساجد فعال سازی می شود.
وی با اشاره به اینکه کلاس های اوقات فراغت جوانان و نوجوانان به همت روحانیون مستقر در سطح استان به ویژه روستاها برپا می شود، عنوان کرد: تعداد پایگاه های غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان استان در سال جاری نسبت به سال گذشته که ۸۰ پایگاه فعال سازی شد، رشد خوبی کرده است.
وی از دیگر شاخص ترین فعالیت های حوزه آموزش و پژوهش و فرق و مذاهب را بکارگیری ۹۰ نفر از روحانیون اهل سنت در برنامه های فرهنگی، برنامه ریزی و هماهنگی اردوی آموزشی زیارتی روحانیون اهل سنت به شهر مقدس قم ذکر کرد و افزود: بکارگیری ۹۰ نفر از روحانیون اهل سنت در برنامه های فرهنگی، برگزاری ۱۴ کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد با حضور یک هزار و ۲۲۸ نفر و تشکیل مجمع اساتید گفتمان دینی با حضور ۶۰ استاد از دیگر فعالیت های این حوزه در سال گذشته بوده است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان ادامه داد: در مجموع این اداره کل سال گذشته ۷۰ فعالیت شاخص فرهنگی و دینی را همراه با برنامه های متنوع و گسترده در دستورکار قرار داد و در سطح شهر و روستاهای استان اجرایی کرد.
حجت الاسلام کرمی حضور ۳۶۱ روحانی و مبلغ در برنامه های دهه اول محرم و هیئات مذهبی، حضور بیش از ۵۹۱ مداح و نوحه خوان در هیئات مذهبی کردستان را از دیگر فعالیت های این اداره کل در سال گذشته خواند و افزود: ثبت کانون های فرهنگی تبلیغی در سامانه طوبی و صدور مجوز و تشکیل پنج هیئت مذهبی با موضوع قرآن و عترت که هم ...

   


نظرات()  
چهارشنبه 30 خرداد 1397  04:04 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

رییس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور گفت: ائمه جمعه و روحانیون اهل سنت از تریبون های نماز جمعه و مساجد از کالای ایرانی حمایت کرده و مردم را به استفاده از تولیدات داخلی تشویق کنند.

به گزارش صدای اهل سنت جنوب حجت الاسلام والمسلمین علی خیرخواه در همایش تجلیل از مساجد شاخص اهل سنت گلستان و تقدیر از فعالان قرآنی، فرهنگی، اجتماعی و رسانه ای شمال کشور در گرگان اظهار کرد: روحانیون در تشویق و ترغیب مردم به خرید کالای ایرانی نقش موثری داشته و همانطور که برای وحدت و پاسداشت دستاوردهای انقلاب اسلامی و کمک به پویایی و توسعه کشور تلاش می کنند، به عنوان پیشروان جریان سازی اجتماعی برای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اجرایی شدن شعار سال نیز همت کنند.
وی افزود: بزرگترین راهبرد تحقق شعار سال و حمایت از کالای ایرانی، افزایش کیفیت کالاها است، تولید کننده باید کیفیت تولید را بالا ببرد تا هم مردم و هم مسئولین به استفاده از کالای ایرانی تشویق شوند.
خیرخواه با بیان اهمیت اتحاد و همدلی مردم در تحقق شعار سال گفت: حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی نیاز به وحدت عملی ملت دارد.
رییس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور با اشاره به نقش اقوام ، مذاهب و فرق اسلامی و ایرانی در وحدت ملت اظهار کرد: امروزه ما بیش از هر زمانی نیاز به وحدت و تمسک به قرآن و فرمایشات پیامبر اسلام (ص) و منویات رهبری معظم انقلاب داریم.
به گفته وی؛ روحانیون اهل سنت به عنوان فعالان اجتماعی و رهبران دینی باید از تریبون های نماز جمعه، مساجد و مدارس دینی مردم را به استفاده از کالای ایران تشویق کنند و با فرهنگ سازی این اندیشه، گامی بلند در جهت توسعه اقتصادی ایران اسلامی برداشته می شود.


   


نظرات()  
چهارشنبه 30 خرداد 1397  03:45 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today


امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: دخترانی که در ایرانشهر مورد تجاوز قرار گرفته اند نباید در رابطه با جان خود در خانواده احساس خطر کنند، چون این تجاوز به عنف بوده است، آنها گناهکار نیستند، چرا که خودشان رضایت نداشتند. زمانی که تجاوز انجام می شود، چون به زور این اقدام صورت می گیرد، کسانی مورد تجاوز قرار گرفته اند، گناهی مرتکب نشده اند و هیچ کسی حق ندارد با آنها رفتار بدی داشته باشد.


امام جمعه اهل سنت زاهدان با اشاره به پرونده تجاوز به دختران در ایرانشهر گفت: برای اینکه به این جنایت صحیح و درست رسیدگی شود، کسانی که مورد آزار و تجاوز قرار گرفته اند، حتما باید حتما شکایت کنند و ترسی نداشته باشند.
مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی از دختران ایرانشهری که مورد تجاوز قرار گرفته اند، درخواست کرد، بدون ترس طرح شکایت کنند.
او در واکنش به این موضوع که ممکن است؛ دخترانی که در ایرانشهر مورد تجاوز قرار گرفته اند به دلیل ترس از آبرو یا حاشیه های بعد از مطرح شدن این مساله پنهان کاری و از طرح شکایت امتناع کنند، گفت: این جنایت پیش آمده است و برای اینکه به این جنایت صحیح و درست رسیدگی شود، کسانی که مورد آزار و تجاوز قرار گرفته اند، باید حتما شکایت کنند و ترسی نداشته باشند.
او تاکید کرد: این افراد نباید در رابطه با جان خود در خانواده احساس خطر کنند، چون این تجاوز به عنف بوده است، آنها گناهکار نیستند، چرا که خودشان رضایت نداشتند. زمانی که تجاوز انجام می شود، چون به زور این اقدام صورت می گیرد، کسانی مورد تجاوز قرار گرفته اند، گناهی مرتکب نشده اند و هیچ کسی حق ندارد با آنها رفتار بدی داشته باشد.
امام جمعه اهل سنت زاهدان در پایان تاکید کرد: افرادی که موردتجاوز واقع شده اند، هیچ ترسی نداشته باشند و هیچ کسی هم نباید با آنها برخورد کند، چون همانطور که گفتم آنها بی گناه هستند.

   


نظرات()  
سه شنبه 22 خرداد 1397  01:36 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

 

حضور دومیلیون نمازگزار در شب قدر مسجدالحرام
مسجد الحرام در شب بیست و هفتم ماه رمضان که بیشتر اهل سنت آن را شب قدر می دانند، شاهد حضور بیش از دو میلیون نمازگزار و زائر بود.

به گزارش «صدای اهل سنت جنوب »، صحن و محوطه اطراف مسجدالاحرام شب گذشته 21 خردادماه و مصادف با شب 27 ماه رمضان، مملو از نمازگزاران و عمره گزارانی بود که از داخل و خارج عربستان خود را برای راز و نیاز با معبود و اقامه نماز تراویح(نمازهای مستحبی اهل سنت در ماه رمضان) به کنار کعبه رسانده بودند.
همچنین، مسجدالنبی(ص) در مدینه منوره و صحن های آن، شب گذشته مملو از زائران و نمازگزارانی بود که برای احیای شب بیست و هفتم ماه رمضان در این مکان مقدس و نورانی حضور پیدا کرده بودند.
در این حال بنابر گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، با وجود این که اسرائیل، قدس را به پادگانی نظامی تبدیل کرده، شب گذشته بیش از 350 هزار فلسطینی در مراسم احیای شب 27 ماه مبارک رمضان در مسجدالاقصی حاضر شدند.
این در حالی است که اسرائیل اجازه ورود افراد کمتر از 40 سال (از کرانه باختری) به مسجدالاقصی را نمی داد. شخصیت های دینی فلسطینی، عموم فلسطینیان را به حضور در مسجدالاقصی برای شرکت در نماز تراویح و مراسم شب قدر (27 رمضان) دعوت کرده بودند.

   


نظرات()  
سه شنبه 22 خرداد 1397  01:32 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

ائمه جماعت مساجد شش گانه اهل سنت شهرستان بجنورد، با صدور بیانیه ای اعلام کردند: پیروی از نظر حاکم شرع و ولی امر مسلمین مقام معظم رهبری، در اعلان عیدسعید فطر لازم و ضروری است و علمای اهل تسنن نیز از این موضوع تبعیت می کنند.

به گزارش صدای اهل سنت جنوب  از بجنورد ، به نقل از روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه درامور اهل سنت شعبه خراسان شمالی ، ائمه جماعت مساجد شش گانه اهل سنت شهرستان بجنورد، با صدور بیانیه ای اعلام کردند: پیروی از نظر حاکم شرع و ولی امر مسلمین مقام معظم رهبری، در اعلان عیدسعید فطر لازم و ضروری است و علمای اهل تسنن نیز از این موضوع تبعیت می کنند.
در این بیانیه آمده است:
ماه رمضان ماه مهمانی خدا است و مسلمانان جهان به ویژه مسلمین ایران هرساله در این ماه با توجه به دستورات دینی اعمال این ماه را انجام می دهند و در روز عید فطر با برپایی نماز جماعت این ماه مبارک را به پایان می رسانند.
اعلان عید فطر بین اهل سنت طبق قانون و اعلان حاکم اسلامی همان کشور است و هر روزی را که ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری به عنوان روز عید سعید فطر اعلام بکنند، همان روز برای اهل سنت خراسان شمالی عید سعید فطر است و درآن روز نماز عید برگزار می کنند.
درخراسان شمالی شیعه و سنی باهم زندگی می کنند و با پیروی از رهبر معظم انقلاب و با هماهنگی دفتر مقام معظم رهبری در یک روز عید سعید فطر می نمایند که اینها نشان دهنده اوج اتحاد و وحدت اسلامی در ایران است.
رصد و روئیت ماه و برگزاری همزمان نماز عید فطر باعث تقویت بیش از پیش اتحاد، یکپارچگی و وحدت اسلامی در ایران می شود و مانع سوء استفاده دشمنان از فضای جامعه و به ویژه این استان خواهد شد و خاری بر چشم دشمنانی است که نمی توانند این وحدت را ببینند.

   


نظرات()  
سه شنبه 22 خرداد 1397  01:30 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

استاندار در بیست و هفتمین گردهمایی سران، معتمدین و ریش سفیدان قبایل و طوایف استان که در نهاد نمایندگی ولی فقیه در امور أهل سنت استان سیستان و بلوچستان برگزار شد، مفهوم توسعه در ذهن اتفاق می افتد بنابراین نوع تفکر افراد است که بنا به هر موقعیتی بدنبال راهکار برای توسعه است.

به گزارش پایگاه صدای اهل سنت جنوب سید دانیال محبی با بیان اینکه مهمترین عامل توسعه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، انسان است، افزود: افرادی که تمکن مادی، تفکر اقتصادی و دانش تجربی دارند باید تلاش کنند با ظرفیت های موجود استان ، توسعه استان را سرعت ببخشند.

   


نظرات()  
سه شنبه 22 خرداد 1397  01:26 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

استاندار خراسان شمالی در احکام جداگانه ای دو مشاور خود در حوزه های اقتصادی و امور اهل سنت را معرفی و منصوب کرد.

به گزارش صدای اهل سنت جنوب ، محمدرضا صالحی استاندار، طاها قاسم پور را به عنوان مشاور امور اقتصادی و حاج آخوند گلدی کمالی را به عنوان مشاور در امور اهل سنت منصوب کرد.

در بخشی از احکام استاندار خراسان شمالی خطاب به مشاوران جدید آمده است: تعامل کارآمد با معاونان استاندار، فرمانداران، دستگاه های اجرایی و دانشگاه های استان، ایجاد پویایی، تلاش در جهت علمی شدن فضای مدیریتی استان با بهره گیری از دانش روز، بستر سازی برای ظهور استعدادها و مشارکت فعال و همه جانبه در مسیر رشد و بالندگی استان از جمله اموری است که با استعانت از خداوند قادر متعال باید اهتمام ویژه ای در مورد آن ها انجام پذیرد.

در این احکام استاندار خراسان شمالی اظهار امیدواری کرده است که با اتکال به خداوند متعال و در سایه رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری در پیشبرد اهداف و سیاست های دولت تدبیر و امید جناب آقای دکتر روحانی در جهت ارائه مشاوره های دقیق و کارشناسی، واقع بینانه و متناسب با نیازهای استان برای خدمت صادقانه به مردم موفق باشند.

   


نظرات()  
سه شنبه 22 خرداد 1397  01:24 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

محمود رضایی در حاشیه راهپیمایی عظیم روز قدس جزیره خارگ در گفت وگو با صدای اهل سنت جنوب  اظهار کرد: خوشحال هستیم که شاهد حضور پرشور اهالی شریف جزیره خارگ در این راهپیمایی عظیم هستیم، این حضور نشان از بصیرت بالای این اهالی مقاوم و ایثارگر است، مردمان مقاوم و ایثارگر خارگ در تمامی عرصه های انقلاب حضور فعال و تاثیر گذار داشته اند.
وی افزود: برادران و خواهران اهل سنت و تشیع جزیره خارگ امروز در گرمای و رطوبت شدید دوشادوش و در کنار یکدیگر شعار مرگ بر اسرائیل سر دادند، این همدلی و همزبانی در این جزیره به عنوان نماد اتحاد مذاهب در ایران اسلامی زبان زد خاص و عام است.
نماینده عالی دولت در بخش ویژه خارگ با اشاره به اینکه وعده ولی امر مسلمانان حضرت امام خامنه ای در مورد این رژیم صیهونیستی انشالله به زودی تحقق خواهد یافت خاطرنشان کرد: ملت ایران اسلامی حمایت از مظلومان فلسطین را تا آزادی قدس شریف ادامه خواهند داد.
بخشدار ویژه خارگ یادآور شد: شعار مردم در این راهپیمایی عظیم کاملا مشهود و مشخص است، پیام مردم آزادی اولین قبله مسلمانان بوده و هر سال با حضور حماسی خود با مردمان مظلوم فلسطین تجدید پیمان می کنند.

   


نظرات()  
سه شنبه 22 خرداد 1397  01:22 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

 امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: قدس نماد اسلام و فلسطین مظهر مظلومیت است که همواره در طول تاریخ مورد طمع و سوء استفاده استکبار جهانی به ویژه رژیم صهیونیستی بوده است.

به گزارش صدای اهل سنت جنوب مولوی عبدالصمد کریم زایی در خطبه های این هفته ایرانشهر اظهار داشت: بیت المقدس یکی از شهرهای مهم اسلامی و قدس شریف در دل همه مسلمانان جهان جای دارد و متعلق به موحدان است.
وی با بیان اینکه روز قدس روز مقابله با کفر و استکبار جهانی است، افزود: رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکا سال های طولانی به مردم مظلوم فلسطین ظلم کرده و اکنون باید با اتحاد مسلمانان نابود شود.
وی از نبود انسجام و اتحاد در میان امت اسلام انتقاد کرد و گفت: متاسفانه امروز کفار با ترفندهای مختلف به دنبال فروش سلاح های خودشان در کشورهای اسلامی هستند و منابع حیاتی مسلمانان را دارند غارت می کنند.
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر گفت: دشمنان و صهیونیست ها برای 100 سال آینده مسلمانان نقشه و برنامه دارند اما ما هنوز در خواب غفلت هستیم.

   


نظرات()  
سه شنبه 22 خرداد 1397  01:19 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

به گزارش خبرگزاری صدای اهل سنت جنوب  ، مرکز فارس اقلیت های مذهبی فارس همچون دیگر مردم آزاده و ظلم ستیز جهان امروز با حضورگسترده خود در راهپیمایی روز جهانی قدس ، ضمن تجدید میثاق با رهبر معظم انقلاب ، همبستگی خود را با آرمان ها و مبارزات حق طلبانه مردم مظلوم فلسطین و خشم وانزجار خود را از جنایات آمریکای جهانخوار و صهیونیزم بین الملل اعلام کردند .
کلیمیان ، ارامنه ، زرتشتیان و مسلمانان اهل سنت استان فارس با فریاد مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل فریاد اعتراض خود را به جور و ستم رژیم صهیونیستی بر مظلومان فلسطین به گوش جامعه جهانی رساندند و حمایت خود را از فلسطینیان اعلام کردند.

   


نظرات()  
  • کل صفحات:6  
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  •   

جوان امروز

پایگاه خبری تحلیلی جهان اسلام همراه با جوانان اهل سنت
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات