شنبه 22 اردیبهشت 1397  12:45 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد ، به نقل از دفتر نمایندگی ولی فقیه در  امور اهل سنت خراسان شمالی ، علمای اهل سنت و ائمه جماعات مساجد اهل تسنن بجنورد در بیانیه ای اقداملت اخیر آمریکا را محکوم کردند.
در بخشی از این بیانیه با اشاره به اقدامات خصمانه استکبار جهانی علیه مردم ایران اسلامی، آمده است: آمریکا برای سیطره سیاسی و اقتصادی، فرهنگی و نظامی خویش بر جهان زیر سلطه، از هیچ جنایتی خودداری نمی نماید و امروز بر همه ملت های جهان اسلام مثل خورشید آشکار شد که هرگز نمی توان به آمریکا اعتماد کرد.
در این بیانیه تصریح شده است: همانطوری که مقام معظم رهبری هم در سخنان اخیر اشاره کردند: علّت مخالفت با نظام جمهوری اسلامی این است که جمهوری اسلامی آمد، دستِ سلطه ی آمریکایی را از کشور کوتاه کرد.
ائمه جماعات مساجد اهل تسنن استان با تاکید بر حفظ اقتدار دفاعی ایران اسلامی، خاطرنشان کردند: امروزنظام مقدس جمهوری اسلامی ایرانی در حوزه دفاعی ونظامی به یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان تبدیل شده است وتنها کشوری می باشد با خلوص نیت و کسب رضایت الهی از مستضعفان و مضلومان جهان حمایت می نماید، که این ها برای آمریکای جنایتکار و اسرائیل غاصب غیر قابل تحمل است.
در ادامه این بیانیه آمده ایت: ترامپ نادان در سخنان سخیف خود اشاره کردند که ایران را تحریم خواهند کرد، ما علمای اهل سنت خراسان شمالی می خواهیم بگوییم، که این نظام مقدس، رهبری شایسته و با درایت دارد که ملت این کشور با وجود چنین رهبری عظیم الشان هرگز رنج و سختی نخواهند کشید ودر سال جاری نیز باعملی نمودن فرمایشات رهبر معظم انقلاب در حوزه حمایت از کالای داخلی، بیش از پیش این کشور را به کشوری موفق ...

   


نظرات()  
شنبه 22 اردیبهشت 1397  12:39 ب.ظ    ویرایش: شنبه 22 اردیبهشت 1397 12:43 ب.ظ
توسط: javan today


خروج آمریکا از برجام مغایر با قوانین بین المللی و محکوم استبه گزارش ایرنا مدیر حوزه علمیه دارالعلوم و امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان در خطبه های نماز جمعه این هفته اهل سنت گفت: دولت آمریکا یک طرفه و بدون توجه به نظر طرف مقابلش که ایران است از توافقنامه‌ای که بین ایران و قدرت‌های جهانی در موضوع هسته‌ای صورت گرفته بود خارج شد.
مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی افزود: از آنجایی که آمریکا در حالی از برجام خارج شده است که ایران به مفاد این توافقنامه کاملاً پایبند بوده لذا دولت آمریکا اگر واقعا خودش را پایبند قوانین بین‌المللی می‌داند حق ندارد از این توافقنامه خارج شود.
امام‌جمعه مسجد مکی اهل ‌سنت زاهدان خروج آمریکا از برجام را غیراخلاقی و مغایر با قوانین بین‌المللی دانست و افزود: چنین اقداماتی سبب می‌شود که توافقنامه‌ها و معاهده‌ها ارزش و اعتبار خودشان را از دست بدهند.
وی ادامه داد: ما خروج آمریکا از برجام را محکوم می‌کنیم و از سایر کشورهای عضو برجام انتظار داریم که بر این توافقنامه ثابت‌قدم بمانند و عقب‌نشینی نکنند ایران نیز بر این قرارداد پایبند خواهد بود.
وی با اشاره به حمله موشکی اسرائیل به سوریه، ضمن محکوم کردن این اقدام اسرائیل خاطرنشان کرد: هیچ کشوری حق ندارد به کشوری دیگر تجاوز کند.
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر نیز در خطبه‌های نماز جمعه با بیان اینکه مرکز بی صداقتی، دروغگو یی وبی شرمی آمریکاست گفت: هیچ وقت دولت آمریکا با کشورهای دیگر رو راست نبوده است.
مولوی عبدالصمد کریم زایی افزود: برجام و عدم پایبندی ترامپ به توافقات قبلی یکی از مصادیق بی اعتماد بودن به این کشور است.
وی اضافه کرد: اینها دشمن اسلام هستند و هدف آنان سلطه گری است.
امام جمعه اهل‌ سنت ایرانشهر گفت: اگر دروغ و سیاست های کذب در جامعه و جهان رایج شود دیگر هیچ اعتمادی به هیچ کس نمیشه کرد.
وی افزود: راستگویی، عفت و پاکدامنی وروزی حلال موجب رستگاری انسان می شود.


 


   


نظرات()  
شنبه 15 اردیبهشت 1397  11:22 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

واقعیت امر این است که اقوام، فرق و مذاهب یک خانواده در ایران هستند، به هر میزان که این عزیزان فرصت دست یابی به موقعیت های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی را در مقایسه با دیگران یکسان باشد، عدالت رعایت شود و شایسته سالاری در کشور اجرا شود به انسجام کمک می شود.

به گزارش صدای اهل سنت جنوب به نقل از همشهری آنلاین، رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس از درخواست برای دیدار با رئیس جمهور خبر داد.
جلیل رحیمی جهان آبادی، رئیس فراکسیون اهل سنت، درباره تذکر کتبی برخی از نمایندگان به رئیس جمهور و وزرای علوم و کشور مبنی بر استفاده از ظرفیت نخبگان اهل سنت در فرصت های مدیریتی گفت: من این نامه را ندیدم، اما باید بگویم اعضای فراکسیون اهل سنت نامه ای را قبلا به رئیس جمهور نوشته اند مبنی برا این که از ظرفیت اهل سنت در اداره کشور استفاده شود.
وی ادامه داد: واقعیت امر این است که اقوام، فرق و مذاهب یک خانواده در ایران هستند، به هر میزان که این عزیزان فرصت دست یابی به موقعیت های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی را در مقایسه با دیگران یکسان باشد، عدالت رعایت شود و شایسته سالاری در کشور اجرا شود به انسجام کمک می شود.
رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی با اشاره به وعده های رئیس جمهور در زمان انتخابات، عنوان کرد: هنگام انتخابات جمعیت کثیری از اهل سنت واقعا از آقای روحانی حمایت کردند، شما اگر نگاهی به آمارهای منتشر شده در ارتباط با استان های سنی نشین بیاندازید متوجه رأی بالای ایشان در این استان ها خواهید شد. به طور مثال از جمعیت هفتصد هزار نفری اهل سنت در استان خراسان آقای روحانی سبد رأی بالایی داشتند.
وی خاطرنشان کرد: رئیس جمهور در دولت یازدهم و زمان انتخابات سال گذشته ...

   


نظرات()  
شنبه 15 اردیبهشت 1397  11:15 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

به گزارش صدای اهل سنت جنوب مقررات قصاص راجع به اهل سنت در صورت گذشت برخی از اولیاء دم
پرسش : با توجه به این که حسب نظر علمای اهل سنت در خصوص قتل عمد چنانچه یکی از اولیاء دم گذشت نماید قصاص ساقط می شود و بقیه ورثه باید از قاتل دیه دریافت نمایند حال قتلی در

[caption id="attachment_6435" align="alignleft" width="300"] The verdict - a judges gavel[/caption]

بین افراد مذکور اتفاق افتاده و عده ای از ورثه گذشت نموده و عده ای دیگر تقاضای قصاص دارند، تکلیف دادگاه در این مورد چیست؟
مطابق اصل دوازدهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ماده واحده قانون اجازه رعایت احوال شخصیه ایرانیان غیر شیعه در محاکم مصوب سال 1312، مذاهب اسلامی غیر شیعه اعم از حنفی، شافعی مالکی، حنبلی، وزیدی از لحاظ احوال شخصیه و دعاوی مربوط به آن (ازدواج، طلاق، ارث، وصیت) تابع قواعد و مقررات مذهب خود هستند و در محاکم رسمیت دارند، لیکن در امور کیفری مطابق ماده 3 قانون راجع به مجازات اسلامی کلیه کسانی که در قلمرو حاکمیت کشور ایران مرتکب جرم شوند قوانین جزایی درباره آنان اعمال و اجرا می گردد چون مطابق ماده 50 قانون حدود و قصاص مصوب شهریور ماه سال 1361 اگر بعضی از وراث گذشت نمایند و بعضی دیگر تقاضای قصاص نمایند کسانی که درخواست قصاص دارند پس از پرداخت سهم دیه عفو کنندگان به قاتل می توانند او را قصاص کنند مورد استعلام هم از مصادیق ماده 50 قانون فوق الذکر است و باید مطابق آن عمل شود.
نظریه مشورتی شماره 4566/7 مورخ 16/9/1368 اداره کل حقوقی قوه قضائیه

   


نظرات()  
شنبه 15 اردیبهشت 1397  11:12 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

به گزارش صدای اهل سنت جنوب مولوی عبدالرحیم ریگیان پور در خطبه های نماز جمعه شهرستان میرجاوه، اظهار کرد: ماه شعبان ماهی است منسوب به پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله) که خود می‌فرمودند: شعبان ماه من است و رمضان ماه امت من،برای روزه این ماه پر فضیلت اجر و پاداش‌های بسیار زیادی ذکر شده و در روایات و احادیث گوناگون به گرفتن روزه در این ماه سفارش‌های زیادی آمده است. ‎‎
وی افزود: دو نعمت سامتی و امنیت از بزرگترین نعمت های الهی و ضامن بقای و توسعه یك كشور است امروز استکبارجهانی به دنبال نا امن کردم منطقه خاورممیانه و کشور ایران است اما اتحاد و برادری ملت ایران با تبعیت از رهبر انقلاب دست آنان را از کشورما کوتاه کرده است.
وی خاطرنشان کرد: ملت ایران در کنار دولت با حمایت از کالای ایرانی و خرید محصولات ایرانی می توانیم به اقتصاد کشور کمک کنیم ومحتاج کالای خارجی نخواهیم بود، امروز دشمنان با فروش اسلحه و به یغما بردن نفت حاورمیانه سر پا مانده اند اما در این شرایط کشور ماهمواره با تکیه بر توان داخلی خویش سربلند بوده است.
وی خاطرنشان کرد: بسیج سازندگی سپاه پاسداران نیز همواره در کنار مردم بوده است و برنامه ها و خدمات زیادی در کشور و استان سیستان و بلوچستان در راستای محرومیت زدایی و سازندگی انجام داده است و رمز موفقیت سپاه مردمی بودن است و مردم نیز قدردان این خدمات بسیج سازندگی هستند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه با اشاره به لزوم بازگشایی هر چه زودتر بازارچه مرزی ، اذعان کرد: بازگشایی بازارچه هر چه سریعتر باید انجام شود تا مشکل بیکاری مرزنشینان رفع شود فرماندار و مسئولین تلاش زیادی برای رفع این مشکل کرده اند و بزودی شاهد آغاز بکار بازارچه مرزی خواهیم بود

   


نظرات()  
شنبه 15 اردیبهشت 1397  11:08 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

امام جمعه موقت اهل سنت ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: نیروهای اطلاعاتی به عنوان چشمان بیدار نظام از امنیت مردم و جمهوری اسلامی حفاظت می کنند.
به گزارش صدای اهل سنت جنوب مولوی خلیل رسولی زاده در خطبه های نمازجمعه اهل سنت این هفته ایرانشهر اظهار داشت: ایجاد امنیت پایدار از نیازهای اصلی هر جامعه به شمار می رود که نیروهای امنیتی و اطلاعاتی با نثار جان خود در این مسیر گام برمی دارند.
وی با تاکید بر همکاری آحاد مردم با نیروهای امنیتی و اطلاعاتی افزود: دشمنان به دنبال اختلاف و نفوذ در کشور هستند.
وی تصریح کرد: همگی باید برای خنثی کردن توطئه های دشمنان هوشیار و بیدار باشیم.
امام جمعه موقت اهل سنت ایرانشهر با تاکید بر ایجاد فرصت های اشتغالزایی برای جوانان گفت: ایرانشهر یکی از جوان ترین شهرهای کشور است که باید مسئولان امر برای ایجاد اشتغال این قشر تلاش بیشتری داشته باشند.

   


نظرات()  
شنبه 15 اردیبهشت 1397  10:56 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

به گزارش صدای اهل سنت جنوب ماموستا ملاهاشم نوری عصر امروز چهارشنبه در نشست شورای اداری شهرستان قروه با محوریت تودیع و معارفه فرماندار قروه اظهار داشت: شهرستان قروه باتوجه به اینکه متفاوت تر از دیگر شهرستان های استان بوده لذا نیازمند خدمات بهتری است و انتظار می رود اهتمام ویژه ای برای رفع مشکلات منطقه صورت گیرد. به گفته وی پتانسیل های فراوانی در قروه وجود دارد که با استفاده از آن ها به درستی، می توان در ایجاد اشتغال و رفع بیکاری جوانان که یکی از بزرگترین دغدغه های مردم این شهرستان است قدم برداشت. نوری با اشاره به نامگذاری سال ۹۷ به حمایت از کالای ایرانی، افزود: این مسئله بسیار حایز اهمیت بوده و مشاهده می شود که بسیاری از تولیدات داخلی در حال افول است و لذا می طلبد که نگاه ها به این مهم جدی تر باشد. فرماندار سابق شهرستان قروه هم در ادامه این نشست با بیان اینکه گزارش عملکرد خود را به مردم که قاضیان خوبی هستند واگذار می کنم، گفت: مردم همیشه آن چیزی را که لمس کرده اند به یاد می سپارند و لذا اگر هرگونه کم کاری صورت گرفته امید است آن را بر من ببخشایند. پرویز کولانی با اشاره به اینکه در برابر انتظارات به حق مردم احساس شرمندگی می کنم، افزود: هر چه در توان داشتم در طبق اخلاص گذاشته و امیدوارم هرکجا اشتباهی پیش آمد را بخشیده و آرزو می کنم قروه به نهایت توسعه یافتگی دست یابد. سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری شوان ، تاریخ انتشار 5 اردیبهشت

 

   


نظرات()  
شنبه 15 اردیبهشت 1397  10:56 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

به گزارش صدای اهل سنت جنوب امام جمعه اهل سنت شهرستان بندرلنگه، ریشه کنی فقر در جامعه را در گرو پرداخت زکات دانست و با تاکید براینکه زکات جمع آوری شده باید با اولویت کمک به محرومین هزینه شود، گفت: حق تقدم توزیع زکات با محرومین منطقه محل جمع آوری آن است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از هرمزگان، شیخ محمد صدیق بهجت در نشست هم اندیشی زکات شهرستان بندرلنگه عنوان کرد: پیگیری و ساماندهی زکات یک امر مهم و ضروری است و پرداخت زکات مال در جامعه موجب ریشه کن شدن فقر خواهد شد.
وی افزود: اگر جامعه اسلامی برنامه ریزی خوبی برای امر جمع آوری زکات و رساندن آن به دست ایتام و محرومین واقعی و همچنین فرهنگ سازی دقیق و تبلیغ وسیع در موضوع زکات داشته باشد، قطع اغنیا و مومنین نسبت به پرداخت زکات خوداقدام خواهند کرد.
بهجت، از بیان عملکرد شفاف و دقیق در بحث هزینه کردن زکات در امور محرومان به عنوان یکی از راهکارهایی یاد کرد که باعث تشویق وو ترغیب مردم به پرداخت زکات خواهد شد.
وی، به در پیش بودن ماه مبارک رمضان و عید فطر و جمع آوری زکات فطره توسط کمیته امداد اشاره کرد و یادآور شد: در پایان ماه مبارک رمضان کمیته امداد این زکات را جمع آوری و از محل زکات جمع اوری شده سبد کالای مواد غذایی تهیه و به دست محرومان و فقرا در مناطق محروم می رساند که این اقدام جای قدردانی دارد.
امام جمعه اهل سنت بندرلنگه با اشاره به وجود محرومیت در برخی از مناطق شهرستان بندرلنگه، اظهار کرد: در مناطقی که از شهر فاصله دارند به لحاظ مسائل مختلف محرومیت هایی وجود دارد که امروزه شاهد حضور پررنگ و موثر کمیته امداد در این مناطق هستیم.
بهجت با استناد به آیات و روایات، گفت: زکات جمع آوری شده با اولویت محرومان باید هزینه شود و در این میان محرومان همان منطقه ای که زکات جمع آوری شده، حق تقدم دارند.
وی با تاکید بر اینکه در امر ترویج فرهنگ زکات همه دستگاه های اجرایی باید پیش قدم باشند، افزود: شهرستان بندرلنگه، ظرفیت بسیار خوبی برای ...

   


نظرات()  
شنبه 15 اردیبهشت 1397  10:48 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

به گزارش صدای اهل سنت جنوب امام جمعه اهل سنت شهرستان بندرلنگه، ریشه کنی فقر در جامعه را در گرو پرداخت زکات دانست و با تاکید براینکه زکات جمع آوری شده باید با اولویت کمک به محرومین هزینه شود، گفت: حق تقدم توزیع زکات با محرومین منطقه محل جمع آوری آن است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از هرمزگان، شیخ محمد صدیق بهجت در نشست هم اندیشی زکات شهرستان بندرلنگه عنوان کرد: پیگیری و ساماندهی زکات یک امر مهم و ضروری است و پرداخت زکات مال در جامعه موجب ریشه کن شدن فقر خواهد شد.
وی افزود: اگر جامعه اسلامی برنامه ریزی خوبی برای امر جمع آوری زکات و رساندن آن به دست ایتام و محرومین واقعی و همچنین فرهنگ سازی دقیق و تبلیغ وسیع در موضوع زکات داشته باشد، قطع اغنیا و مومنین نسبت به پرداخت زکات خوداقدام خواهند کرد.
بهجت، از بیان عملکرد شفاف و دقیق در بحث هزینه کردن زکات در امور محرومان به عنوان یکی از راهکارهایی یاد کرد که باعث تشویق وو ترغیب مردم به پرداخت زکات خواهد شد.
وی، به در پیش بودن ماه مبارک رمضان و عید فطر و جمع آوری زکات فطره توسط کمیته امداد اشاره کرد و یادآور شد: در پایان ماه مبارک رمضان کمیته امداد این زکات را جمع آوری و از محل زکات جمع اوری شده سبد کالای مواد غذایی تهیه و به دست محرومان و فقرا در مناطق محروم می رساند که این اقدام جای قدردانی دارد.
امام جمعه اهل سنت بندرلنگه با اشاره به وجود محرومیت در برخی از مناطق شهرستان بندرلنگه، اظهار کرد: در مناطقی که از شهر فاصله دارند به لحاظ مسائل مختلف محرومیت هایی وجود دارد که امروزه شاهد حضور پررنگ و موثر کمیته امداد در این مناطق هستیم.
بهجت با استناد به آیات و روایات، گفت: زکات جمع آوری شده با اولویت محرومان باید هزینه شود و در این میان محرومان همان منطقه ای که زکات جمع آوری شده، حق تقدم دارند.
وی با تاکید بر اینکه در امر ترویج فرهنگ زکات همه دستگاه های اجرایی باید پیش قدم باشند، افزود: شهرستان بندرلنگه، ظرفیت بسیار خوبی برای ...

   


نظرات()  
یکشنبه 9 اردیبهشت 1397  01:11 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

به گزارش صدای اهل سنت جنوب مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور از با اشاره به اینکه خدمات ارائه شده مرکز بزرگ اسلامی جوابگوی معیشت قشر روحانیون استان نیست و وضعیت معیشت

[caption id="attachment_6419" align="alignleft" width="300"] pm[/caption]

آنان زیاد مطلوب نیست، گفت: در این راستا طرح جامع معیشت روحانیون باید در مجلس طراحی و تدوین و بررسی شود تا بتوان وضعیت معیشت روحانیون را سرو سامان داد. به گزارش ایسنا منطقه کردستان، حجت‌الاسلام حسن منتظری، امروز، هشتم اردیبهشت ماه در نش س ت ائمه جمعه استان با حضور کمیسیون فرهنگی مجلس در کتابخانه امام خامنه‌ای برگزار شد، اظهار کرد: حضور اعضای کمیسیون در استان موجب می‌شود تا از نزدیک به بررسی مسائل و مشکلات فرهنگی استان بپردازند و امیداواریم بیان این مشکلات منجر به طرح سه فوریتی در بخش های فرهنگی مجلس شود تا شاهد شکوفایی استان در آینده باشیم. وی از فعالیت دوهزار روحانی اهل سنت به عنوان ائمه ی جمعه و جماعت در استان خبر داد و افزود: هزار و 700 نفر طلبه مشغول فراگیری علوم دینی در بخش اهل سنت هستند. حجت‌الاسلام منتظری بیان کرد: وجود دوهزار و 200 مسجد در استان نشان از جایگاه با ارزش مسجد در استان دارد اما تعدادی از این مساجد به ویژه در روستاها به دلیل عدم تمکن مالی مردم روستاییان از خدمات دینی روحانیون در یان روستاها بی‌بهره هستند و همواره خالی هستند. وی از پرداخت شهریه به طلاب، ائمه جمعه و جماعت، مدرسان، شورای افتا، شورای روحانیون خبر داد و افزود: کارت خدمات برای روحانیون استان صادر و از طریق آن به روحانیون خدمات ارائه می شود. مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با اشاره به اینکه خدمات ارائه شده مرکز بزرگ اسلامی جوابگوی معیشت قشر روحانیون استان نیست، بیان کرد: در این راستا طرح جامع معیشت روحانیون باید در مجلس طراحی و تدوین و بررسی شود تا بتوان وضعیت معیشت روحانیون را سرو سامان داد. وی با اشاره به سابقه 38 سال سابقه فعالیت مرکز بزرگ اسلامی در کردستان بیان کرد: این مرکز خدمات گسترده ای را انجام داده است که علاوه بر این، برنامه‌های مصوب دیگری را در دستور اجرا دارد. حجت‌الاسلام منتظری برگزاری 9 پیش کنگره امام شافعی (رض) در داخل و خارج کشور، تجل ی ل از علمای پیشکسوت، برگزاری همایش ائمه جمعه و جماعت، دعوت از هیأت‌های بیش از هشت کشورهای اسلامی برای حضور در استان و ... از دیگر اقدامات اجرایی مرکز بزرگ اسلامی بوده است. - 

   


نظرات()  
  • کل صفحات:3  
  • 1
  • 2
  • 3
  •   

جوان امروز

پایگاه خبری تحلیلی جهان اسلام همراه با جوانان اهل سنت
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic