یکشنبه 30 دی 1397  02:08 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today


به گزارش صدای اهل سنت جنوب به نقل از صدی البلد، «امین توکوماسو» رئیس جمعیت مسلمانان در ژاپن در گفتگو با خبرنگار شبکه ماهواره ای « dmc» گفت: 170 هزار مسلمان در ژاپن زندگی می کنند که 40 هزار نفر آنها ژاپنی هستند.

توماکوسو افزود: این جمعیت سال 1952 میلادی با هدف گسترش اسلام در ژاپن تاسیس شد. برای پیوستن به این جمعیت باید اسم نامزد به شورای اداری که هرماه یکبار تشکیل می شود، ارایه شود تا تایید شود.

 

رئیس جمعیت ژاپن گفت: قانون اساسی ژاپن، آزادی اعتقادی و دینی را دربرمی گیرد، به همین دلیل مسلمانان با مانعی در این کشور مواجه نیستند.

وی ادامه  داد: اعضای این جمعیت می توانند در برنامه ها و فعالیت های این جمعیت شرکت کنند و این فعالیت را از طریق شبکه الکترونیکی معرفی کنند.

 

توکوماسو گفت: زمان نماز همزمان با زمان کار است و مسلمانان در ژاپن تلاش می کنند تا برای حل این مشکل تعامل کنند و هماهنگ باشند.

برهمین اساس، در برخی از مناطق ژاپن، به علت حضور گسترده گردشگران مسلمان از کشورهای عربی اسلامی و جنوب شرقی آسیا به این کشور رستوران های این کشور غذایی را براساس معیارهای اسلامی ارایه می دهند.

 

مشهورترین منطقه اسلامی در توکیو قرار دارد که محصولات حلال مانند گوشت، ادویه ارایه می دهد. گوشت ها در این منطقه براساس شریعت اسلامی ذبح می کند.

همچنین نمازخانه ای در طبقه چهارم یک ساختمان در این شهر قرار دارد که اقلیت مسلمان این منطقه بر آن نظارت دارد.

 

بیشتر صاحبان مغازها، رستوران ها و کارگرها از هند، بنگلادش، میانمار هستند که از سالها پیش به کشور آمدند و به خوبی به زبان ژاپنی سخن می گویند.

همچنین تنها مدرسه اسلامی در توکیو قرار دارد که علاوه بر زبان ژاپنی، زبان عربی نیز تدریس می شود. این مدرسه اسلامی را جمعیت وقف اسلامی در ژاپن تاسیس کرد.

 

در دهه 80 و 90 ژاپن شاهد مهاجرت مسلمانان به این کشور بود، با افزایش تعداد مسلمان در این کشور، مسلمانان به تاسیس مدرسه و مراکز اسلامی اقدام کردند.

   


نظرات()  
یکشنبه 30 دی 1397  01:57 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today


به گزارش صدای اهل سنت جنوب «محمد المسعری» مخالف سعودی «سند نامه» ای با عنوان «بی نهایت محرمانه و تلگراف محرمانه» را از دیوان پادشاهی عربستان به سرلشگر«عباس کامل» رئیس اطلاعات مصر و مدیر دفتر «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهوری مصر منتشر کرد.

این نامه محرمانه از نقش مصر در هماهنگی با تیم امنیتی عربستان برای ترور «جمال خاشقجی» روزنامه نگار عربستان در اکتبر گذشته پرده برمی دارد.

 

براساس این سند، تصمیم گرفته شد تا سه نفر از اعضای گروه ترور خاشقجی به نام های «ماهر المطرب» از اعضای تیم حفاظتی «محمد بن سلمان» ولیعهد، سرهنگ «صلاح الطبیقی» دکتر تشریح و سرهنگ «منصور اباحسین» به قاهره سفر کنند.

برهمین اساس، این گروه ساعت 10 صبح روز جمعه 28 سپتامبر 20018 ریاض را  با یک هواپیمای ویژه نیروی هوایی سلطنتی عربستان به مقصد قاهره ترک کردند.

 

مقامات سعودی در یک تلگراف محرمانه از رئیس اطلاعات مصر برای هماهنگی در عملیات تسویه حساب خاشقجی که با رمز «صید گرانبها 1 » انجام شد، تشکر کردند.

روزنامه ترکیه ای «ینی شفق» دراکتبر 2018 از منابع رسمی که نامشان ذکر نشد، فاش کرده بود که تیم ترور خاشقجی استانبول را پس از جنایت با دو هواپیما ترک کردند، اولین هواپیما به نام HZ-SK1 از نوع Gulfstream به مقصد مصر پرواز کرد و پس از چند روز به ریاض بازگشتند.

دومین هواپیما با نام HZ-SK2 از نوع Gulfstream G450 استانبول را به شهر دبی ترک کرد و از آنجا به ریاض پرواز کرد.

 

خاشقجی، روزنامه نگار منتقد عربستانی در دوم اکتبر 2018 به دست عناصر امنیتی عربستان نزدیک بن سلمان در کنسولگری کشورش در استانبول به قتل رسید.

از آن زمان، این مسئله افکار عمومی جهان را برای کشف جسد وی درگیر کرده است؛ همچنین تنش بسیاری بین کشورها با عربستان ایجاد شده است و انگشت اتهام به سمت محمد بن سلمان برای دست داشتن در این قتل نشانه رفته است. اگرچه مقامات سعودی همه تلاش خود را برای تبرئه بن سلمان به کار گرفته است.

 

محمد المسعری تاکید کرد که این سند محرمانه دلیل قاطعی بر همدستی کامل مصر در عملیات ترور خاشقجی با رمز «صید گرانبهای 1» است.

   


نظرات()  
یکشنبه 30 دی 1397  01:55 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today


سئول شهر ماشین هایی که در یک ردیف منظم خط کشی شده در حرکتند، ته سیگاری روی زمین نیست و مردمانی که هر روز در حالی که سرشان به کار خودشان گرم است با قیافه های جدی به سوی مقصد در حرکتند. به گزارش خبرگزاری  خبرآنلاین  و به نقل از توریسم آنلاین، بزرگترین شهر و پایتخت کره جنوبی؛ سئول در شمال غربی رود هان قرار دارد. شهرت سئول برای تراکم جمعیت است که تقریبا دو برابر نیویورک و هشت برابر رم است. این شهر با هشت کوه احاطه شده است. در اواخر قرن ۱۹ پس از صدها سال انزوا، سئول دروازه های خود را به روی خارجی ها و مدرن شدن باز کرد. امروزه سئول یک شهر بزرگ و پیشرو در جهان است که رونق اقتصادی آن را در سال ۲۰۱۷ به چهارمین اقتصاد بزرگ در میان شهرهای جهان تبدیل کرد. مد و تکنولوژی روبه جلو هستند در حالی که سنت در عمق تمام چیزها دیده می شوند. یکی از بهترین فرودگاه های جهان در سئول قرار دارد. سئول رتبه بالایی در انجام جراحی های زیبایی دارد. سیگار کشیدن در مکان های عمومی جریمه سنگینی در بر خواهد داست! هنوز به طور قانونی مصرف گوشت سگ ممنوع نشده است. «جیمز لوسین» اهل آمریکا و ساکن کنونی این شهر است و چنان شیفته سئول شده که گوشه های شهر را در مجموعه عکس هایش به ما نشان می دهد. ​۶۱۲۸۲

به گزارش صدای اهل سنت جنوب  و به نقل از توریسم آنلاین، بزرگترین شهر و پایتخت کره جنوبی؛ سئول در شمال غربی رود هان قرار دارد.
شهرت سئول برای تراکم جمعیت است که تقریبا دو برابر نیویورک و هشت برابر رم است.
این شهر با هشت کوه احاطه شده است.
در اواخر قرن ۱۹ پس از صدها سال انزوا، سئول دروازه های خود را به روی خارجی ها و مدرن شدن باز کرد.
امروزه سئول یک شهر بزرگ و پیشرو در جهان است که رونق اقتصادی آن را در سال ۲۰۱۷ به چهارمین اقتصاد بزرگ در میان شهرهای جهان تبدیل کرد.
مد و تکنولوژی روبه جلو هستند در حالی که سنت در عمق تمام چیزها دیده می شوند.
یکی از بهترین فرودگاه های جهان در سئول قرار دارد.
سئول رتبه بالایی در انجام جراحی های زیبایی دارد.
سیگار کشیدن در مکان های عمومی جریمه سنگینی در بر خواهد داست!
هنوز به طور قانونی مصرف گوشت سگ ممنوع نشده است.
«جیمز لوسین» اهل آمریکا و ساکن کنونی این شهر است و چنان شیفته سئول شده که گوشه های شهر را در مجموعه عکس هایش به ما نشان می دهد.

   


نظرات()  
یکشنبه 30 دی 1397  01:52 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today


عبدالنبی یوسفی فرماندار شهرستان عسلویه امروز جمعه در بین نمازگزاران اهل سنت شهر عسلویه در مسجد جامع این شهر حاضر شد.

حضور فرماندار عسلویه در نماز جمعه اهل سنت شهر عسلویه
به گزارش صدای اهل سنت جنوب، عبدالنبی یوسفی فرماندار عسلویه به همراه سجادی معاون سیاسی امنیتی و رحمانی معاون عمرانی و صالحی بخشدار مرکزی و رضوی بخشدار چاه مبارک در نماز جمعه امروز اهل سنت شهر عسلویه حضور پیدا کرد.
یوسفی در سخنرانی خود قبل از خطبه جمعه گفت:: عسلویه در کشور نماد وحدت وهمدلی مثال زدنی است، شهرستان عسلویه یکی از مکان های است که برادران اهل سنت و تشیع در کنار هم زندگی زیبای تجربه می کنند، مردم شهرستان عسلویه شریف و از نجابت بالای برخوردار هستند و این بستر فراهم کردند که این همه سرمایه گذاری که در عسلویه اتفاق افتاده است و نقش اساسی که در تولید ملی کشور ماست به همت و پشتوانه مردم عزیز این امنیت و آرامش فراهم شده است.
فرماندار عسلویه با اشاره به مشارکت مردمی مردم عسلویه گفت:: از اعتماد که به همه دولت ها کردید، به ویژه دولت تدبیر و امید که قریب به هشتاد درصد رای شما است صمیمانه از شما تقدیر و تشکر می کنم و امیدوارم که در مسیری قدم برداریم که مطالبات شما مردم شریف عسلویه جامعه عمل پوشانده شود.
یوسفی در زمینه گزارش عملکرد مدیران و روساء ادارت گفت: به مدیران محترم شهرستان عسلویه عرض کردم، تکلیف است که مدیران گزارش عملکرد خود در اختیار مردم بگذارند تا مردم بتوانند عملکرد شما نقد بکنند، این حق طبیعی مردم است و هیچ مدیری هم نباید نگران این موضوع باشدبلکه باید عملکرد خود در اختیار مردم قرار بدهد چون اعتقاد داریم مردم منصفانه قضاوت می کنند، اگر جای کوتاهی کرده باشیم باید بپذیریم و از مردم عذر خواهی بکنیم.
فرماندار عسلویه در بیان مختصری از عملکرد ...

   


نظرات()  
یکشنبه 30 دی 1397  01:49 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

- امامان جمعه اهل سنت شهرستانهای خاش، ایرانشهر و چابهار با تبریک فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بر حفظ و بیان دستاوردهای انقلاب تاکید کردند.

به گزارش صدای اهل سنت جنوب امام جمعه اهل سنت خاش گفت:دستاوردهای انقلاب اسلامی با سختی به دست آمده و برای حفظ آنها باید همگان تلاش کنند.
مولوی محمدعلی شهنوازی در خطبه های این هفته نماز جمعه خاش با اشاره به اینکه اختلافات قومی سبب از بین رفتن بسیاری از انسانهای معتمد، متنفذ، خیرخواه، نخبه و توانمند از این منطقه شده است افزود: تلاش برای کسب رزق و روزی حلال، دور شدن از خوردن مال حرام و شکم پرستی انسان را از رفتارهای ناشایست نجات می دهد.
وی بیان کرد: اتحاد و همدلی مسلمانان و سران کشورهای اسلامی باید با هدف نابود کردن رژیم غاصب صهیونیستی باشد زیرا که آنان دشمنان قسم خورده امت اسلامی هستند.
امام جمعه اهل سنت خاش اظهار داشت: جای تاسف است که مسلمانان در مقابل ظلم و ستم این رژیم عاصب سکوت اختیار می کنند.
وی بیان کرد: تلاش برای حل مشکلات و ارائه خدمات شایسته به مردم از وظایف مسئولان است.
**نبی مکرم اسلام (ص) اسوه حسنه و الگوی اخلاق دینی است
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر با اشاره به فضائل اخلاقی و اجتماعی نبی مکرم اسلام (ص) گفت: پیامبر عظیم الشان بهترین رهبر مذهبی، حکومتی و مدیریتی در همه سطوح است.
مولوی عبدالصمد کریم زایی در خطبه های این هفته نماز جمعه ایرانشهر با بیان اینکه باید بکوشیم تا خلق و خوی خویش را همرنگ اخلاق عظیم پیامبر(ص) سـازیم افزود: عـدالت، سـخـاوت، فداکاری، خدمت رسانی به مردم، مهربانی، عفت و پاکدامنی، شجاعت، آزادگی، عزت و کرامت بخشی از مکارم اخلاقی حضترت محمد(ص ) است.
وی با تاکید بر اینکه متاسفانه جوامع اسلامی به خوبی نتوانسته اند از وجود نازنین نبی مکرم اسلام (ص) بهره کافی را ببرد، عنوان کرد: رهرو واقعی پیامبر گرامی اسلام (ص) ...


   


نظرات()  
یکشنبه 30 دی 1397  01:47 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today


به گزارش صدای اهل سنت جنوب ، ماموستا عبدالرحمان خدایی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه سنندج که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران دستاوردهای بسیار زیادی را برای مردم و کشورمان به دنبال داشت و همچنان بعد از چهار دهه انقلاب اسلامی در مسیر پیشرفت و اقتدار بیشتری قرار گرفته است.
وی با اشاره به دستاوردهای متعدد انقلاب اسلامی برای ملت ایران، افزود: تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی کشور ما وابسته به ابرقدرت ها بود ولی با پیروزی انقلاب این وابستگی به صورت کامل قطع شده است.
امام جمعه سنندج ادامه داد: پیروزی انقلاب باعث شد تا بار دیگر هویت اسلامی و دینی به مردم کشورمان باز گردد و این مهم دستاورد های بیشمار دیگری را نیز برای ما به دنبال داشته است.
وی عنوان کرد: رژیم پهلوی به دنبال بی حجابی و بی بند و باری در کشور بود و به همین دلیل با پیروزی انقلاب اسلامی هویت دینی به مردم بازگشت و امروز حجاب و عفاف به عنوان یک اصل مورد توجه قرار می گیرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به وفات یکی از ماموستا های اهل سنت در سنندج، افزود: مرحوم ماموستا محمد کریم یوسفی از جمله چهره های درخشان در خدمت به آموزه های دینی و اسلامی در استان کردستان و منطقه بود.
ماموستا خدایی یادآور شد: احترام و اکرام علما و روحانیون از سوی مردم منطقه مالی تقدیر و خوشحالی این قشر از امیدواریم که این روند همچنان ادامه داشته باشد.
امام جمعه سنندج ادامه داد: تحصیل علم و دانش و تلاش برای ارتقای جایگاه علمی جامعه یکی از نیازهای لازم و ضروری است و باید زیرساخت های این مهم به صورت ویژه می شود.

   


نظرات()  
یکشنبه 30 دی 1397  01:45 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today


مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی گفت: پیروزی انقلاب اسلامی یکی از ثمرات وحدت است.
به گزارش صدای اهل سنت جنوب ، حجت الاسلام عسگر فعال آذر در نشست رسانه ای تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی، که به همت دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان برگزار شده بود، بیان کرد: مبنای وحدت در هر جایی تفاوت داشته، اما قرآن، نبی مکرم اسلام و کعبه واحد که آن را زیارت می کنیم، مبنای وحدت بین شیعه و سنی است و در هر چیزی که اختلاف داشته باشیم، احکام حج ما یکی بوده و اینها مبانی عالی وحدت هستند.
وی در رابطه با امکان وحدت نیز خاطرنشان کرد: اگر مبنای مشترک داشته باشیم، امکان وحدت نیز میسر خواهد بود، برخی ادعا می کنند که وحدت صرفا یک شعار بوده و نمی توان به وحدت رسید، ولی اگر مشترکات را در کنار اختلافات قرار دهیم، خواهیم دید که مشترکات وحدت بسیار بیشتر است.
حجت الاسلام فعال آذر ادامه داد: تحقق انقلاب اسلامی، یکی از معجزات وحدت بود، اگر تمامی مردم ایران اسلامی با هم متحد نبودند، هیچ انقلابی رخ نمی داد و مدیریت جنگ تحمیلی نیز از دیگر معجزات وحدت ملت ایران بود و ایران اسلامی، همانند نگینی در انگشتر خاورمیانه است و لذا وحدت، معجزه می آفریند.
وی در رابطه با موانع وحدت یادآور شد: دشمنان اسلام از موانعی هستند که باید به آن توجه داشت که هیچ گاه نخواسته اند در میان مسلمانان وحدت وجود داشته باشد و نقش علما در این مورد می تواند بسیار کارساز باشد.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی تصریح کرد: اگر بخواهیم خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی را بشماریم، قابل قیاس با زمان طاغوت نیست و در چهل سالگی نظام، باید از آن دفاع معقول کرده و در جامعه مخاطب خود، احساس تبعیض را از بین ببریم.

   


نظرات()  
یکشنبه 30 دی 1397  01:29 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today


به گزارش صدای اهل سنت جنوب امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی در این چهل سالی که از عمرش می گذرد با اقدامات مثبتی که برای مردم انجام داده و نگاه ویژه ای که برای کمک به نیازمندان در مناطق محروم داشته غیرقابل انکار است.
مولوی عبدالصمد کریم زایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نظام مقدس جمهوری اسلامی در سیستان و بلوچستان که یکی از استانهای محروم کشور است شاهد خدمات ارزنده ی نظام در بخش های درمانی، بهداشتی، آب و برق، تقویت مراکز علمی و دانشگاهی هستیم.
وی ادامه داد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هیچ دانشگاهی در ایرانشهر وجود نداشت اما به برکت انقلاب امروز دانشگاههای متعددی در این شهرستان وجود دارد که مرکز رشد، پرورش نخبگان و جوانان این نقطه از ایران اسلامی شده است.
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر گفت: مردم این شهرستان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی برای درمان بیماران خود از کشورهای خارجی از جمله بنگلادش و پاکستان پزشک وارد می کردند اما امروز بیمارستان ها و مراکز بهداشتی، درمانی متعددی برای رفاه حال مردم و درمان بیماران منطقه ساخته شده که هیچ کس نمی تواند این خدمات را نادیده گیرد.
وی با اشاره به نقشه های دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی تصریح کرد: با توجه به اینکه پیشرفت های نظام جمهوری اسلامی برای دشمنان ناخوشایند است در این چهل سال از هیچ نقشه و فتنه ای برای ضربه زدن به انقلاب فروگذار نکردند اما با یاری خداوند، رهبری فرزانه و مردم شجاع و هوشیار ایران تمام نقشه های آنان نقش برآب شد.
مولوی کریم زایی ادامه داد: البته مشکلات در هر کشوری وجود دارد و باید مسئولان به خواست مردم توجه کنند و هدفشان خدمت به مردم باشد تا بعضی محرومیت هایی که وجود دارد به صفر برسد و باعث سوء استفاده دشمنان نشود.
این عالم اهل سنت با اشاره به اینکه دولت منحوس پهلوی در 60 سال حکومت خود حتی نیمی از خدمات جمهوری اسلامی را به مردم ارائه نکرده بود گفت: خدمات ...

   


نظرات()  
یکشنبه 30 دی 1397  01:02 ب.ظ    ویرایش: یکشنبه 30 دی 1397 01:29 ب.ظ
توسط: javan today


امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی در این چهل سالی که از عمرش می گذرد با اقدامات مثبتی که برای مردم انجام داده و نگاه ویژه ای که برای کمک به نیازمندان در مناطق محروم داشته غیرقابل انکار است.
مولوی عبدالصمد کریم زایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نظام مقدس جمهوری اسلامی در سیستان و بلوچستان که یکی از استانهای محروم کشور است شاهد خدمات ارزنده ی نظام در بخش های درمانی، بهداشتی، آب و برق، تقویت مراکز علمی و دانشگاهی هستیم.
وی ادامه داد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هیچ دانشگاهی در ایرانشهر وجود نداشت اما به برکت انقلاب امروز دانشگاههای متعددی در این شهرستان وجود دارد که مرکز رشد، پرورش نخبگان و جوانان این نقطه از ایران اسلامی شده است.
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر گفت: مردم این شهرستان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی برای درمان بیماران خود از کشورهای خارجی از جمله بنگلادش و پاکستان پزشک وارد می کردند اما امروز بیمارستان ها و مراکز بهداشتی، درمانی متعددی برای رفاه حال مردم و درمان بیماران منطقه ساخته شده که هیچ کس نمی تواند این خدمات را نادیده گیرد.
وی با اشاره به نقشه های دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی تصریح کرد: با توجه به اینکه پیشرفت های نظام جمهوری اسلامی برای دشمنان ناخوشایند است در این چهل سال از هیچ نقشه و فتنه ای برای ضربه زدن به انقلاب فروگذار نکردند اما با یاری خداوند، رهبری فرزانه و مردم شجاع و هوشیار ایران تمام نقشه های آنان نقش برآب شد.
مولوی کریم زایی ادامه داد: البته مشکلات در هر کشوری وجود دارد و باید مسئولان به خواست مردم توجه کنند و هدفشان خدمت به مردم باشد تا بعضی محرومیت هایی که وجود دارد به صفر برسد و باعث سوء استفاده دشمنان نشود.
این عالم اهل سنت با اشاره به اینکه دولت منحوس پهلوی در 60 سال حکومت خود حتی نیمی از خدمات جمهوری اسلامی را به مردم ارائه نکرده بود گفت: خدمات ...

   


نظرات()  
یکشنبه 30 دی 1397  12:51 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today

به گزارش صدای اهل سنت جنوب فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در مراسم تکریم ومعارفه فرمانده انتظامی و پایگاه دریابانی کیش گفت: جزیره کیش دارای بالاترین شاخصه های امنیتی درکشور است. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، در این مراسم که صبح چهارشنبه 26 دی با حضور فرمانده انتظامی کشور، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش، معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد، فرمانده انتظامی استان هرمزگان، امام جمعه کیش، امام جمعه اهل سنت جزیره و جمعی از مسئولان نظامی، انتظامی، امنیتی، روسای ادارات، نهادها و اصناف در سالن خلیج فارس مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد سردار حسین اشتری از مولفه امنیت به عنوان مهمترین شاخصه رشد و توسعه اقتصادی نام برد و افزود:این امنیت درسایه درایت مقام معظم رهبری، نیروهای مسلح و امنیتی کشور به وجود آمده و موجب شده تا امنیت اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و دیگر اشکال امنیت در ایران اسلامی محسوس و ملموس باشد. فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران اعتماد عمومی به پلیس را بزرگترین سرمایه حافظان نظم و امنیت کشور عنوان کرد و افزود: نیروی انتظامی با افزایش اعتماد عمومی زمینه های افزایش مشارکت مردم در جهت تأمین امنیت جامعه و ایجاد امنیت پایدار و محیطی سرشار از آرامش و آسایش شکل داده و این در حالی است که این دستگاه رتبه چهارم در نظر سنجی ها را از سوی مردم در سطح کشور کسب کرده است. وی با اشاره به اینکه در میان شهرهای ایران اسلامی، جزیره کیش دارای بالاترین سطح شاخصه های امنیتی است گفت: هم افزایی و ایجاد فضای تعاملی بین تمامی دستگاه ها در خدمات رسانی به مردم اعم از نیروی انتظامی، سازمان منطقه آزادکیش و سازمانهای مردم نهاد، این جزیره را به عنوان مهم ترین مقصد گردشگری و تجاری در جنوب غرب آسیا مبدل کرده است. سردار اشتری وظیفه ذاتی نیروی انتظامی را تامین نظم و امنیت و آسایش عمومی برای شهروندان عنوان کرد و افزود: تحقق انضباط و امنیت اجتماعی و کاهش بی شائبه آمار جرائم بی شک مرهون حضور شبانه روزی نیروهای انتظامی به صورت محسوس و نامحسوس در همه بخش های جزیره و همچنین فرهنگ بالای مردم در احترام به قانون و رعایت مقررات است. فرمانده ناجا با اشاره به اقدامات ارزنده سرهنگ رحیم جهانبخش فرمانده سابق انتظامی و پایگاه دریابانی کیش خاطر نشان کرد: در سایه اقدامات این فرمانده متدین، صالح و مردمی و با تعامل و همراهی مجموعه کارکنان ناجا شاهد پیشرفت خوبی در تامین امنیت پایدار در جزیره بوده ایم. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این مراسم با تقدیر از خدمات سرهنگ رحیم جهانبخش در جزیره کیش، انتصاب سرهنگ علی اصغر جمالی فشی را تبریک گفت. غلامحسین مظفری با اشاره به اینکه در سایه وجود امنیت پایدار، مردم می توانند آرامش و آسایش را در زندگی احساس کنند افزود: نیروی انتظامی با برقراری نظم و امنیت در جامعه، مایه عزت و اقتدار کشور و مظهر اقتدار ملی در ایجاد امنیت است که این خود در سایه دینداری و پایبند بودن به اصول اثر گذار است. وی تحقق فرهنگ کیشوندی را به واسطه خدمات بی بدیل سبز پوشان نیروی انتظامی عنوان کرد و گفت : از آنجا که گردشگری ماموریت اصلی جزیره کیش است سازمان منطقه آزاد کیش جهت تحقق این مهم همواره حامی نیروی انتظامی بوده و زحمات این نیروی خدوم، جزیره را به مکان امنی برای تمامی گردشگران تبدیل کرده است. امام جمعه کیش نیز در این مراسم با تقدیر از زحمات سرهنگ جهانبخش خاطر نشان کرد: سلامت فکر ،عقیده، مادی و رفتار از شاخصه های ارزشمند سرهنگ جهانبخش بود که از بسیاری آزمونهای دشوار نیز به سبب این درجه از اعتقاد و مسئولیت پذیری سربلند بیرون آمد. حجت الاسلام و المسلمین احمد حسن زاده با اشاره به اینکه در جمهوری اسلانی ایران امنیت همزاد با نیروی انتظامی است افزود: نیروی انتظامی با اشراف اطلاعاتی، بهره گیری از تجهیزات بومی و تولید داخل و بکارگیری فناوری های نوین مأموریت ها را پیش می برد و با رویکرد تقدم پیشگیری اجتماعی بر اقدامات انتظامی، تلاش می کند تا نظم و امنیت عمومی برای جامعه اسلامی حاصل شود. وی حرکت بر سه محور شرع ، عقلانیت و قانون مداری را رویکرد نیروی انتظامی وضامن اقتدار این نهاد عنوان کرد و گفت: باید بیش از پیش این نگرش مدنظر قرار گیرد و با حرکت بر مدار قانون اهداف این سازمان در جهت امنیت پایدار و حفظ و ثبات اجتماعی محقق شود. امام جمعه اهل سنت کیش هم با اذعان به اینکه مردم جزیره کیش قدر دان کسانی هستند که به آنها خدمت کنند افزود: سرهنگ جهانبخش همیار ، همسنگر و سکان دار تحقق امنیت در جزیره بوده است و سرهنگ جمالی نیز پس از این به نحو شایسته مجری برقراری نظم و امنیت است. شیخ یعقوب شمس خاطر نشان کرد:همه مومنان و نمازگزاران به تقوای الهی و نظم در کارها سفارش می‌شوند و این نظم موجبات امنیت را فراهم می کند و این امنیت در جزیره کیش مرهون خدمات شبانه روزی این نیروی انتظامی متعهد است. فرمانده اسبق انتظامی و پایگاه دریابانی کیش نیز با تقدیر از مجموعه کارکنان این نیرو با تاکید بر اینکه همیاری و مشارکت مردم با نیروی انتظامی عاملی مهم در رسیدن به امنیت است، گفت: اقشار مختلف مردم نیز با عمل به وظایف خود و رعایت قانون می‌توانند در استقرار این نظم پایدار نقش آفرینی کنند. سرهنگ رحیم جهانبخش تامین نظم و امنیت پایدار در جزیره کیش را نتیجه مدیریت کار آمد، تلاش شبانه روزی نیروهای اننظامی و مشارکت نهادها و سازمان‌های دولتی و خصوصی عنوان کرد وافزود: کاهش میزان جرم، مقابله با ناهنجارهای اجتماعی، دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر و برخورد با معتادان، تلاش در ساماندهی اتباع غیر مجاز، نبود ترافیک و چراغ قرمز و رانندگی آرام ، سبب شده تا امروز از جزیره کیش به عنوان بهشت خانواده ها نام برده شود. فرمانده جدید انتظامی کیش، متولی نظم و امنیت را نیروی انتظامی دانست وعنوان کرد: عمل به قانون و قانونمندی پشتوانه امنیت است و گام برداشتن در این مسیر بر سرعت رشد و توسعه جامعه می‌افزاید. سرهنگ علی اصغر جمالی با تقدیر از زحمات 29 ماه خدمت فرمانده سابق نیروی انتظامی کیش خاطر نشان کرد: ارتقا شاخصه های امنیتی با همکاری و مشارکت مردم با برنامه ریزی دقیق و هدفمند محقق خواهد شد که انتظار می رود با تلاش مضاعف و مدیریت جهادی و تفکر بسیجی در تحقق خدمت صادقانه به موفقیت نائل شویم. در پایان این مراسم با اهدای لوح ضمن تقدیر از تلاشهای سرهنگ رحیم جهانبخش، حکم انتصاب سرهنگ علی اصغر جمالی فشی به عنوان فرمانده انتظامی و پایگاه دریابانی کیش توسط سردار اشتری فرمانده ناجا به وی اعطا شد. 


   


نظرات()  
  • کل صفحات:2  
  • 1
  • 2
  •   

جوان امروز

پایگاه خبری تحلیلی جهان اسلام همراه با جوانان اهل سنت
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات