یکشنبه 28 مهر 1398  12:24 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today


به گزارش صدای اهل سنت جنوب وزیر آموزش و پرورش هلند به مسئولان یک مدرسه اسلامی در آمستردام برای تعیین مدیر موقت این مدرسه مهلت چند روزه ای را داد، مسئولان این مدرسه قبل از پایان مهلت، فردی را به عنوان مدیر موقت تعیین کرد.

این مدرسه اسلامی، «مارسل هوور» مدیر تجاری کنونی یکی از شرکت ها انسخده در اوفریل هلند را که در اوایل ماه وی را نامزد به پست کردند، به عنوان مدیر موقت این مدرسه انتخاب کردند.

 

نزدیک به یک ماه گذشته، وزیر آموزش و پرورش هلند، شورای اداری این مدرسه را برکنار کرد و گفت: درباره این مدرسه بسیار نگران است. دانش آموزان این مدرسه مستحق آموزش خوب هستند. به همین دلیل باید شورای اداری مدرسه تغییر کند تا دولت تامین مالی آن را ادامه دهد.

این وزیر، مهلتی را برای تعیین مدیرجدید تعیین کرد که روز دوشنبه گذشته(22 مهر) به پایان رسید.

 

وزیر آموزش و پرورش هلند، اعلام نکرده است که آیا این مدیر جدید را می پذیرد یا خیر، اما وی پیش از این گفته بود که مدیر مدرسه اسلامی باید مسلمان باشد. درصورت مخالفت وزیر با مدیر جدید، این مسئله به دادگاه ارجاع داده می شود، به طوری که « اتاسوی» مدیر مدرسه کنونی، گفت: وزیر حق ندارد، مدیر جدید را نپذیرد.

اتاسوی گفت: موضع این وزیر را نمی فهد. به همین دلیل باید اقدام فوری انجام شود و مدیر به سرعت انتخاب شود تا تامین مالی متوقف نشود، به این ترتیب این مدرسه می تواند حقوق معلمان را پرداخت کند.

   


نظرات()  

جوان امروز

پایگاه خبری تحلیلی جهان اسلام همراه با جوانان اهل سنت
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات