یکشنبه 28 مهر 1398  12:22 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today


به گزارش صدای اهل سنت جنوب  جمعیت جهانی الرحمة کویت، یک مرکز اسلامی را در اندونزی برای کمک به گسترش فرهنگی اسلامی و ارایه تصویری درست از ارزش ها و آموزه های دین اسلام افتتاح کرد.
«عبدالله عبیدالعجمی» رئیس دفتر جمعیت جهانی الرحمة در اندونزی و فلیپین، گفت: این مرکز متشکل از یک مسجد به مساحت 121 متر مربع با گنجایش 200 نمازگزار، وضوخانه، سرویس بهداشتی، کلاس های آموزشی و درسی به مساحت 56 مترمربع و با گنجایش 24 دانشجو و دانش آموز است.

العجمی افزود: جمعیت جهانی الرحمة 100 نسخه قرآن کریم بین دانشجویان و دانش آموزان توزیع شده است.
وی ادامه داد: هدف این مرکز همکاری و کمک در نشر فرهنگ اسلامی بین همه مسلمانان و برگزاری فعالیت های تبلیغی و تربیتی و اجتماعی متعدد است.

رئیس دفتر جمعیت جهانی الرحمة در اندونزی و فلیپین، گفت: جمعیت جهانی الرحمة بر حمایت و نظارت بر حفظ کتاب الهی در این کشورها تاکید دارد؛ به طوری که پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) در حدیث نبوی خود آورده است که «خیرکم من تعلم القرآن و علمه».
العجمی افزود: مراکز اسلامی که این جمعیت به تاسیس آن اقدام می کند، بخش ضروری و وسیله مهمی برای تشویق به آموزش و حفظ قرآن کریم و تلاوت آن و تداوم بر آموزش علوم شرعی و دینی است. این جمعیت همچنین مسابقات قرآنی برای جوانان مسلمان برگزار می کند.
وی ادامه داد: جمعیت جهانی الرحمه به طرح های فرهنگی و آموزشی در آسیا مانند مراکز و مدارس اسلامی توجه ویژه دارد.

   


نظرات()  

جوان امروز

پایگاه خبری تحلیلی جهان اسلام همراه با جوانان اهل سنت
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic