شنبه 16 شهریور 1398  02:38 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: javan today


امام جمعه سنندج گفت: کتب و اشعار زیادی از علما و بزرگان اهل سنت در وصف امام حسین(ع) وجود دارد که مصداق بارز ارادت مسلمانان سنی به پیامبر و اهل بیت آن حضرت است.

به گزارش صدای اهل سنت جنوب  از سنندج، ماموستا عبدالرحمن خدایی در خطبه های نماز جمعه این هفته سنندج که در در مسجد جامع این شهر اقامه شد، اظهار کرد: خدواند در قرآن کریم می فرماید عدد ماه ها 12 است و از روزی که زمین و آسمان خلق شده این ماه ها وجود داشته است.
وی تصریح کرد: چهار ماه رمضان، ذی الحجه، رمضان و صفر چهار ماه حرام است که قرآن به آنها اشاره می کند.
وی افزود: خداوند در قرآن کریم خطاب به انسان ها می فرماید عمرتان در حال گذر است و روز حسابرسی نزدیک است از خواب غفلت بیدار شوید.
وی خاطرنشان کرد: برای انجام اوامر الهی مطیع و آماده باشید و از ظلم و ستم به دیگران و آزار همسایگان و انجام کارهای حرام دوری کنید.
وی با بیان اینکه ترس از خدا و اطاعت پروردگار از جمله هشدارهایی است که خداوند در قرآن کریم بارها مسلمانان را به آن دستور داده است، گفت: اطاعت از دستورات الهی و حرکت در مسیر اوامر پروردگار تنها راه سعادت انسان است.
خدایی اضافه کرد: در ماه محرم قرار داریم ماهی که شهادت امام حسین(ع) نوه پیامبر در آن قرار دارد.
وی با بیان اینکه حضرت امام حسین علیه السلام در روز سوم ماه شعبان سال چهارم هجری در مدینه به دنیا آمد و پیامبر مکرم اسلام در روز هفتم میلادش نامش را حسین نهاد، اظهار کرد: حضرت شافعی و سایر علما و بزرگان اهل سنت در مورد شهادت امام حسین(ع) کتب و اشعار زیادی دارند که نشانه ارادت اهل سنت به پیامبر و اهل بیت است.
امام جمعه سنندج گفت: یکی از علمای اهل سنت می گوید "امام حسین مسوول بود و برای حفظ دین جدش قیام کرد و ترجیح داد در این مسیر به شهادت برسد و با ظلم بیعت نکند".

   


نظرات()  

جوان امروز

پایگاه خبری تحلیلی جهان اسلام همراه با جوانان اهل سنت
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات